TVN24 Biznes | Z kraju

Kasia Kieli na prestiżowej liście "Forbesa"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes
Kasia Kieli o wsparciu dla TVN i TVN24
Kasia Kieli o wsparciu dla TVN i TVN24TVN24
wideo 2/2
TVN24Kasia Kieli o wsparciu dla TVN i TVN24

Prestiżowy magazyn "Forbes" opublikował ranking 50 kobiet - najbardziej wpływowych liderek biznesu i polityki, badaczek oraz inspirujących kobiet. Na liście znalazły się między innymi Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, Kristalina Georgieva, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a także szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde czy Özlem Türeci, współzałożycielka firmy BioNTech. Wśród nich jest także prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA Kasia Kieli.

Przy okazji publikacji zestawienia 50 over 50: EMEA 2022 "Forbes" zauważa, że kobiety na całym świecie udowadniają, że 50 lat i więcej to nowy złoty wiek. W rankingu przedstawiono liderki polityczne i biznesowe z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

Jedną z wyróżnionych jest Ursula von der Leyen - pierwsza kobieta na czele Komisji Europejskiej, wcześniej niemiecka minister i posłanka do Budestagu. W rankingu znalazła się także Kristalina Georgieva - bułgarska ekonomistka, była członkini Komisji Europejskiej, od 2019 dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego. "Forbes" docenił także Özlem Türeci - niemiecką lekarkę, współzałożycielkę firmy BioNTech.

W prestiżowym zestawieniu znalazła się prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA Kasia Kieli. "Kieli w 2000 r. założyła polskie biuro amerykańskiego giganta medialnego Discovery, którego zespół początkowo liczył 2 osoby. Dziś nadzoruje ponad 4000 pracowników i jest odpowiedzialna za największy obszar biznesowy Discovery (poza USA - red.), który przyciąga ponad miliard widzów rocznie" - podał "Forbes" w uzasadnieniu.

Magazyn "Forbes" dodał, że w 2018 r. Katarzyna Kieli kierowała przejęciem przez Discovery największego nadawcy w Polsce, czyli TVN. Jak zauważył magazyn, w zeszłym roku stacja mierzyła się z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN.

Kasia KieliDiscovery

Katarzyna Kieli - prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA

Katarzyna Kieli to absolwentka Advanced Management Programme w Harvard Business School. Ukończyła także studia MBA na Uniwersytecie Calgary oraz University of Notre Dame w stanie Indiana (USA), gdzie przez pewien czas wykładała.

Kieli dołączyła do Discovery i założyła polskie biuro w 2000 roku. Jej zespół składał się wówczas z dwóch członków - dziś liczy ponad 4200 osób w samej Polsce, a Warszawa urosła do rangi jednej z najważniejszych lokalizacji Discovery w Europie i na świecie - czytamy na stronie Discovery.

Jako prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA, kieruje działalnością firmy na 140 rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Polsce, Francji, Niemczech, krajach Beneluksu, Włoszech, Hiszpanii i krajach skandynawskich. 

Region EMEA obejmujący kraje Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki ma łącznie ponad miliard widzów. To dla Discovery drugi najważniejszy rynek na świecie po Stanach Zjednoczonych. 

Kieli jest odpowiedzialna za strategiczny i komercyjny rozwój działalności koncernu w krajach EMEA . Zarządza też również 50 markami kanałów z portfela Discovery, jak również rosnącym pakietem produktów i usług skierowanych bezpośrednio do konsumentów.

Kasia Kieli to jedna z najbardziej doświadczonych i uznanych liderek w branży medialnej. Nie jest to jej pierwsze wyróżnienie. Dwa lata temu znalazła się na liście 100 Kobiet Roku magazynu "Forbes". 

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Discovery

Pozostałe wiadomości