Polska i Świat

Polska i Świat

Lekarze na celowniku śledczych. W prokuraturze powstają specjalne działy do spraw błędów medycznych. Śmierć pacjenta - to przypadek dla nich. Kto dokładnie będzie je badał? Nie wiadomo. Niewiele wie o tym także rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy.

Opozycja razem na sobotnim marszu w Warszawie. A już po marszu pytania o marsz wyborczy. Czy będą wspólne listy? Bo nie ma wątpliwości, że jest wspólny polityczny przeciwnik. Na razie nikt nie mówi "nie", ale do jednoznacznego "tak" daleko. Bo po drodze są szczególny do dogadania. I wskazanie lidera. A tym chciałby być każdy.

Bieg Wings for Life to impreza organizowana z myślą o ludziach z chorobami rdzenia kręgowego. Każdy, kto siedzi na wózku inwalidzkim, chciałby kiedyś z niego wstać. Jakie są na to szanse?

Przed nami wielkie losowanie, stąd pytamy Polaków: ile pieniędzy tak naprawdę potrzeba nam, by być szczęśliwym? Czy 60 milionów złotych wystarczy? A może potrzeba do tego dużo mniej?

Pieczarka zawsze biała - czyli taka, która nie ciemnieje. Naukowcy wycięli właśnie jej gen odpowiedzialny za brązowienie. W magazynie "Polska i Świat" przyglądamy się temu, jak człowiek chce poprawiać naturę.

Minister finansów pisze list do prezesa Trybunału Konstytucyjnego z sugestią, żeby nie wypowiadał się do momentu ogłoszenia ratingu dla Polski. Po co Paweł Szałamacha to robi, skoro skutki gospodarcze i polityczne tego listu już odczuli Polacy? I czy to jeden z ostatnich pomysłów w jego karierze? 

Kilkadziesiąt osób chce wycofać pamiątki po swoich bliskich przekazane na rzecz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Dzieje się to po tym, jak wicepremier i minister kultury Piotr Gliński zmienił statut tej instytucji. Czego obawiają się darczyńcy?

Amerykański weteran z czasów II wojny światowej, Sid Shafner, przyjechał do Polski. Podróż jest niezwykła - w 1945 r. wyzwalał obóz koncentracyjny w Dachau, podczas swojej wizyty ma spotkać się z ocalonymi. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła finansowanie straży miejskiej. Z raportu jasno wynika, że najwięcej kosztuje ona w Warszawie, gdzie jej budżet przekracza 90 mln zł rocznie. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Nowe funkcje dla Wiesława Biniendy i Romualda Szeremietiewa. Obaj będą współdecydować o miliardach złotych, które maja być przeznaczone na badania w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Dla opozycji taki ruch to nic innego jak spłata politycznego długu wobec panów. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Decyzją zarządu PZPN nałożono na Legię i Lecha kary za to, że kibice używali rac w trakcie finałowego meczu Pucharu Polski. Zarówno Legia, jak i Lech dostali po kieszeni. Dodatkowo drużyna z Poznania traci swoją publiczność na następne mecze. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Ma być jedna silna opozycja, w skład której wejdą: Komitet Obrony Demokracji, Nowoczesna, PSL, SLD i Zieloni. Wspólne hasło, wspolny wróg, zabrakło tylko jednego ważnego koalicjanta: Platformy Obywatelskiej. Politycy PO zapowiadają wsparcie, ale nie członkowstwo w "nowym tworze politycznym". Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Większy wpływ prezydenta na powoływanie sędziów oraz wymiana wszystkich sędziów w Krajowej Radzie Sądownictwa - to najważniejsze zmiany dotyczące KRS. Projekt ustawy już jest, a sędziowie nie maja wątpliwości, że to kara dla nich za poparcie Trybunbału i prezesa Rzeplisńkiego. Materiał programu "Polska i Świat".

Minister Finansów wysłał list do prezesa Trybunału Konstytucyjnego z prośbą o milczenie w sprawie trybunału. Andrzej Rzepliński miałby unikać mediów do czasu ogłoszenia przez agencje ratingową aktualnej oceny wiarygodności kredytowej Polski. Prezes pismo ujawnił, w efekcie czego zrobiła się polityczna wrzawa. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Władza zaostrza język. Najpierw była mowa o anarchii, teraz doszedł pucz. Tego ostatniego słowa używa premier Beata Szydło, nazywając działania opozycji. W magazynie "Polska i Świat" sprawdzamy, jaki odzew mają te słowa z góry partii w jej szeregach.