TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Duda "ponownie chętny" do kandydowania. Dokumenty złożone w PKW

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
ads
Źródło:
PAP
Andrzej Duda ponownie zgłoszony jako kandydat
Andrzej Duda ponownie zgłoszony jako kandydatTVN24
wideo 2/21
TVN24Andrzej Duda ponownie zgłoszony jako kandydat

Krzysztof Sobolewski, pełnomocnik wyborczy Andrzeja Dudy, złożył w Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o rejestrację komitetu i ponownie zgłosił kandydaturę ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Na briefingu prasowym przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej pełnomocnik wyborczy komitetu Andrzeja Dudy, poseł PiS Krzysztof Sobolewski zapowiedział złożenie wniosków o ponowną rejestrację komitetu wyborczego i kandydata.

- Za chwilę wchodzę, aby złożyć dokumenty, które w pierwszej kolejności potwierdzają chęć uczestnictwa komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach zarządzonych na dzień 28 czerwca i jednocześnie zgłaszam ponowną chęć kandydowania i wzięcia udziału w wyborach przez kandydata popieranego przez Zjednoczoną Prawicę, czyli pana prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział Sobolewski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Nowy kalendarz wyborczy

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 5 czerwca trzeba zawiadomić PKW o utworzeniu nowych komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta oraz zawiadomić PKW o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze, których zawiadomienia zostały przyjęte w związku z wyborami, które miały odbyć się 10 maja.

Do 10 czerwca można zgłosić do PKW nowych kandydatów w wyborach prezydenckich oraz ponownie zgłosić jako kandydatów tych, których komitety zostały zarejestrowane przed wyborami zarządzonymi na 10 maja.

Czytaj więcej o wyborach prezydenckich na tvn24.pl.

Autor:ads

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości