TVN24 | Wybory prezydenckie 2020
Kiedy zagłosujemy? Kto odpowiada za wyborczy chaos? "Debata Faktów"
TVN24 | Wybory prezydenckie 2020
- Źródło:
- TVN24
Goście programu "Debata Faktów: kiedy wybory?" rozmawiają w niedzielny wieczór o przyszłości wyboru głowy państwa. Kiedy i w jaki sposób Polacy będą mogli wybrać prezydenta? Czy znajdą się odpowiedzialni za wyborczy chaos? Jakie głosowanie będzie bezpieczne w czasie pandemii COVID-19? W tvn24.pl trwa relacja "na żywo".
Gośćmi programu są: były prezydent Bronisław Komorowski, poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras, poseł Porozumienia i były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz, rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, adwokat i były wicepremier Roman Giertych, adwokat i były szef MSWiA Ryszard Kalisz oraz muzyk i publicysta Zbigniew Hołdys.
Relacja odświeża się automatycznie
- 21:02
Program "Debata Faktów: kiedy wybory?" zakończył się. Dziękujemy za uwagę.
- 20:59
Giertych: jeżeli będzie okazja, żeby uczestniczyć w wyborach w lipcu, to opozycja ma prawo sądzić, że jeśli dojdzie do drugiej tury to kandydat opozycyjny może wygrać.
- 20:58
Kalisz: te wybory się zakończyły, ale przez to nie było głosowania, państwo w stosunku do wszystkich kandydujących osób ponosi odpowiedzialność.
- 20:57
Kalisz: uchwała PKW jest początkiem do tego, żeby zarówno w drodze przed Sądem Najwyższym, jak i przed sądami cywilnymi dochodzić swoich praw przez komitety wyborcze.
- 20:54
Giertych: apeluję do kandydatów, by zaprzestali mówienia o bojkocie, oczywiście jeśli te wybory będą takie, żeby wszyscy obywatele mogli głosować.
- 20:53
Giertych: jeżeli decyzja PKW się utrzyma i jeżeli będzie prawo wyborcze, które umożliwi nam iść w lipcu do wyborów, to idziemy w lipcu do wyborów i wyrzucamy Andrzeja Dudę z pałacu prezydenckiego i to jest mój apel. My obywatele, my Polacy.
- 20:52
Kalisz: możliwe jest zrzeczenie się urzędu przez pana prezydenta i w takim przypadku pani marszałek Sejmu miałaby 14 dni na ustalenie nowej daty wyborów.
- 20:50
Kalisz: to rozwiązanie nie ma podstaw w dzisiaj obowiązującym prawie. PKW zastosowało ustawę o wyborze prezydenta i kwestię, kiedy jest tylko jeden kandydat. Ale my przecież nie mieliśmy takiej sytuacji.
- 20:49
Hermeliński: dzisiaj PKW zakończyła głosowanie, które miało mieć miejsce. Liczę na to, że politycy, bo na nich spoczywa ciężar uchwalenia dobrego prawa, nie będą tego robili tak jak do tej pory, że ta procedura będzie przyzwoita, że zaciągnięte zostaną opinie konstytucjonalistów i że ta procedura będzie zwarta, bo czasu jest niewiele.
- 20:47
Hermeliński: jestem spokojniejszy, bo liczę na to, że uda się przygotować dobre prawo będące podstawą do wyborów prezydenckich.
- 20:46
Hermeliński: najważniejsze jest to, że to będą całkiem nowe wybory. Te zostały już dzisiaj zakończone.
- 20:45
Hermeliński: wyznaczanie terminu 23 maja byłoby powrotem do tego, czego wszyscy chcieliśmy uniknąć.
- 20:44
Hermeliński: wybory muszą być zorganizowane od nowa. PKW musi zaopiniować kalendarz wyborczy dostosowany do nowego prawa.
- 20:43
Hermeliński: Sąd Najwyższy nie może orzekać o nieważności czegoś co się nie odbyło. PKW podjęło dobrą decyzję.
- 20:43
Na pytania po uchwale Państwowej Komisji Wyborczej odpowiada sędzia Wojciech Hermeliński.
- 20:28
Kalisz: mamy wiele przestępstw natury karnej. Począwszy od przekroczenia uprawnień, poprzez artykuły z rozdziału o przestępstwach przeciw Rzeczpospolitej.
- 20:27
Kalisz: odpowiedzialność zarówno przed Trybunałem Stanu czy odpowiedzialność konstytucyjna jest tutaj oczywista, tutaj mieliśmy wielokrotnie delikty konstytucyjne. Pani marszałek Sejmu ustaliła kalendarz wyborów, a nie ma wyborów.
- 20:24
Giertych: jest oczywiste, że drukowanie kart bez podstawy prawnej jest przestępstwem, które powinno być ścigane z urzędu. Wiele razy mówimy o odpowiedzialności polityków za czyny zabronione, które są dokonywane na naszych oczach, ale faktem jest, że ta odpowiedzialność powinna być faktyczna, a nie iluzoryczna.
- 20:23
Kolejnymi gośćmi programu są: adwokat i były wicepremier Roman Giertych oraz adwokat i były szef MSWiA Ryszard Kalisz.
- 20:19
Bodnar: naprawdę musimy zrobić wszystko, żeby pozostać w Unii Europejskiej. Obecnie jesteśmy na takim etapie, że lekceważone są wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Prawny polexit dzieje się na naszych oczach i jeśli nic z tym nie zrobimy on się faktycznie dokona.
- 20:15
Bodnar: być może następuje przełom, od którego nie będzie odwrotu. Nie bez przyczyny te wybory były tak symboliczne i stanowiły o przyszłości Polski. Mam nadzieję, że te które będą, będą faktycznie demokratyczne.
- 20:14
Bodnar: mam obawę, że sytuacja stabilności gospodarczej, że obniżał się poziom bezrobocia, to powodowało, że chyba nie czuliśmy, że coś tracimy i że standardy, do których byliśmy przyzwyczajeni zaczynają zanikać.
- 20:12
Bodnar: nie bez przyczyny ostatni raport Freedom House określa Polskę jako nieskonsolidowaną demokrację i on się świetnie zbiegł z tym co się stało, czyli że zaplanowane wybory się nie odbyły.
- 20:09
Bodnar: zamierzam przedstawić mój raport o wyborach Państwowej Komisji Wyborczej.
- 20:09
Bodnar: władza z uporem brnęła do tego, żeby wybory się odbyły. Łamali przy tym wszystkie możliwe standardy i procedury.
- 20:08
Bodnar: obywatelom należy się odpowiedź, kto za to odpowiada.
- 20:06
Bodnar: nie powinniśmy przechodzić do porządku dziennego nad tym, że wybory się nie odbyły.
- 20:06
Bodnar: moja kadencja kończy się 9 września 2020 roku i do tego czasu będę Rzecznikiem Praw Obywatelskich, a obecna sytuacja pokazuje jak ważna jest stabilność na tym urzędzie. Mój zespół jest w pełnej gotowości, reagujemy z godziny na godzinę i tak będzie do końca mojej kadencji.
- 20:04
Gościem kolejnej części programu "Debata Faktów: kiedy wybory?" jest Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
- 20:03
Sośnierz: trudno czynić zarzuty, że ktoś w tak niestabilnej sytuacji próbuje dać radę.
- 20:02
Nitras: wszyscy, którzy zrobili Polsce, to co zrobili, którzy narazili nas na wstyd, przez których mamy kryzys, muszą zostać ukarani.
- 20:01
Nitras: nie może nikt robić wyborów pod ustawę, którą ktoś kiedyś przegłosuje.
- 20:00
Nitras: znam Jarosława Gowina wiele lat i szanuję go jako polityka. Wykazał charakter, pomógł nam, bo to my walczyliśmy z majowym terminem wyborów. Parlament jest miejscem sporów, ale musi być też miejscem wypracowywania porozumienia. Potrzeba odłożyć na bok sprawę wyborów, żeby w normalnej atmosferze poradzić sobie z epidemią. Każdy głos, który mówi o próbie porozumienia jest ważnym głosem.
- 19:59
Sośnierz: podziwiam stalowe nerwy Jarosława Gowina w wielu rozmowach i to jemu zawdzięczamy stabilizację.
- 19:58
Sośnierz: Porozumienie musiałoby opuścić koalicję rządową, gdyby porozumienie między Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem zostało zerwane. Na szczęście tego uniknęliśmy.
- 19:57
Nitras: w walce z wirusem decyzje były przypadkowe, teraz rządzi chaos.
- 19:54
Sośnierz: w pierwszy dniach pandemii wszyscy się pogubili, ciężko było wybrać odpowiedni model walki z wirusem.
- 19:53
Sośnierz: nie mamy żadnych racjonalnych podstaw żeby luzować rygory.
- 19:52
Sośnierz: pozwoliliśmy sobie na najdroższy model walki z koronawirusem.
- 19:50
Nitras: trzeba mówić co jest ważne. Dzisiaj ważne jest poradzenie sobie z pandemią, by zrobić wszystko, żeby kryzys gospodarczy był jak najmniejszy.
- 19:48
Nitras: gdyby politycy PiS wypracowali wspólne stanowisko, to mają wszystkie instrumenty żeby to zrobić. Oni po prostu pokłócili się o władzę.
- 19:47
Nitras: w zamkniętych pomieszczeniach na Nowogrodzkiej gra się Polską. Oni mają interes Polski gdzieś z boku, oni walczą między sobą.
- 19:46
Sośnierz: według Porozumienia nie będzie wyborów w maju, będą prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca.
- 19:46
Sośnierz: wczorajsze rozważania pogłębiły nasz niepokój, ale udało się i Porozumienie ma w tym swój udział, że te wybory odbędą się w czasie, kiedy będą mogły się odbyć.
- 19:45
Sośnierz: dobrze, że te wybory dzisiaj się nie odbyły.
- 19:44
Nitras: wiem, że Polsce potrzeba odpowiedzialnych polityków, którzy wiedzą, że odpowiedzialność przed konstytucją i obywatelami jest najważniejsza.
- 19:43
Nitras: jestem zły, bo tak niewiele brakowało byśmy w tych dniach mieli normalnego prezydenta, który stabilizowałby sytuację, a nie prezydenta, który nie ma nic do powiedzenia.
- 19:42
Kolejnymi gośćmi programu są: poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras oraz poseł Porozumienia i były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz.
- 19:42
Komorowski: chciałbym żeby Polska odzyskała dobrą opinię, którą ma popsutą dziś na całym świecie. Jesteśmy na krawędzi, by świat uznał nas za kraj niedemokratyczny.
- 19:40
Komorowski: nie chciałbym znowu uczestniczyć w sytuacji, w której trzeba powiedzieć, że te wybory są niedemokratyczne i powiedzieć, że należy nie iść na głosowanie.
- 19:38
Komorowski: w czasie wyborów bywa, że zajęcie słusznego stanowiska nie niesie politycznie do sukcesu. Małgorzata Kidawa-Błońska jako jedyna miała odwagę, żeby powiedzieć jak sprawy stoją. Inni kandydaci z jednej strony narzekali, ale z drugiej strony nie mieli odwagi, by zawiesić kampanię na znak protestu.
- 19:36
Komorowski: odnoszę wrażenie, że obecnej władzy zależy żeby te wybory odbyć jak najszybciej, bo upływ czasu przyniesie różnego rodzaju rozczarowania opinii publicznej ze względu na epidemię i problemy gospodarcze.
- 19:35
Komorowski: czekam na to, że opozycja demokratyczna podejmie próbę wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie wyborów.
- 19:34
Komorowski: poczekam z nadzieją w sercu na zapowiedziane zmiany w nieszczęsnej ustawie o wyborach korespondencyjnych. Polskie prawo i dobry zwyczaj demokratyczny mówi, że nie powinno się wprowadzać zmian w ordynację wyborczą później niż pół roku przed wyborami.
- 19:32
Komorowski: spodziewam się, że poprzez przywrócenie roli PKW otworzy się procedura normalnych wyborów, to znaczy kalendarza wyborczego, powołania komitetów, zgłoszenia kandydatów i przede wszystkim szansa na przeprowadzenie kampanii wyborczej. Jedynym kandydatem, który mógł na szeroką skalę prowadzić polityczny lans to był prezydent Andrzej Duda. Inni nie mogli prowadzić żadnej kampanii.
- 19:30
Komorowski: ustawę o wyborach korespondencyjnych powinno się głęboko zmienić.
- 19:28
Komorowski: gdyby pięć lat nie psuto ustroju, dziś byłby spokój.
- 19:27
Komorowski: mamy stan absolutnie nadzwyczajny, ale władza wolała naruszyć konstytucję niż wykonać ustawowe prawo, które jej przysługuje.
- 19:26
Komorowski: wolałbym moim wnukom nie tłumaczyć tego co stało się 10 maja, bo tego się wytłumaczyć nie da.
- 19:25
Pierwszym gościem programu "Debata Faktów: kiedy wybory?" jest były prezydent Bronisław Komorowski.
Autorka/Autor:ft/adso
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: tvn24
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Prezydent USA Donald Trump w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Arabii Saudyjskiej, a także do Kataru i być może innych państw regionu. Jak stwierdził, wyboru dokonał ze względu na obietnicę saudyjskich inwestycji w Stanach Zjednoczonych.
To tam Trump pojedzie w pierwszą podróż zagraniczną. Zdecydowały pieniądze
Szkoła bez zadań domowych. A w niej: kartkówki, projekty, zadania "doskonalące" i "wyzwania"
Jens Stoltenberg, były szef NATO, ostrzegł, że cła zapowiadane przez Donalda Trumpa i wojna handlowa mogą doprowadzić do powtórki z Wielkiego Kryzysu. - Tego typu historyczne porównania przypominają nam, o co toczy się gra i że zmierzamy w kierunku zupełnie nowego porządku świata - stwierdził w wywiadzie dla norweskiego Aftenposten.
Liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen została skazana za sprzeniewierzenie dużych sum pieniędzy. Warszawski sąd nie zgodził się na tymczasowy areszt dla Zbigniewa Ziobry. Z kolei na Litwie odnaleziono ciała trzech amerykańskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w wypadku na poligonie w Podbrodziu. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć we wtorek 1 kwietnia.
Wyrok dla Le Pen, decyzja w sprawie Ziobry, ciała żołnierzy odnalezione
46-letni obywatel Ukrainy zostanie deportowany - taka decyzja zapadła po serii niebezpiecznych sytuacji, które inicjował. Według ustaleń poznańskiej policji, mężczyzna zaczepiał przechodniów i nagabywał młode dziewczyny. Został zatrzymany po tym, jak zaatakował pałką teleskopową mężczyznę na ulicy.
Pobił przechodnia, zaczepiał młode dziewczyny. Wróci do swojego kraju
Prezydent USA Donald Trump ocenił, że wykluczenie Marine Le Pen z wyborów przypomina mu jego własne perypetie prawne w USA. Premier Włoch Giorgia Meloni, odnosząc się do wyroku wydanego przez sąd w Paryżu, oświadczyła, że "każdy, kto ma w sercu demokrację nie może się cieszyć".
Trump i Meloni skomentowali wyrok dla Le Pen
Władze Tajwanu poinformowały we wtorek rano o wykryciu 19 chińskich okrętów w ciągu ostatniej doby oraz rozmieszczeniu przez Chiny w pobliżu wyspy lotniskowca Shandong. Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza rozpoczęła w tym dniu zakrojone na szeroką skalę manewry wojskowe wokół Tajwanu z udziałem wszystkich rodzajów wojsk.
"Zbliżamy się". Chińczycy ćwiczą blokadę Tajwanu
Na Litwie odnaleziono ciała trzech amerykańskich żołnierzy, którzy uczestniczyli w wypadku na poligonie w Podbrodziu. Raimundas Vaiksznora, naczelny dowódca Litewskich Sił Zbrojnych, przekazał, że trwają poszukiwania czwartego wojskowego. - Wykorzystywane są sonary wodne, używany jest dron ze sprzętem skanującym - wskazywał. Wcześniej w poniedziałek z bagna wyciągnięto pancernego herculesa - pojazd, którym żołnierze z USA się poruszali.
Nurkowie szukają czwartego żołnierza. Na miejscu są amerykańscy śledczy
Ulewny deszcz utrzymuje się we wtorek na Cykladach. Wystarczyły niecałe dwie godziny, by na popularnej wśród turystów wyspie Paros ulice zmieniły się w jeziora błota, w których dryfowały auta. Równie błyskawiczne ulewy zaprowadziły chaos na Mykonos. Na wyspach zamknięto szkoły, obowiązuje również zakaz ruchu pojazdów cywilnych.
Grecki kurort pod wodą. Wystarczyły dwie godziny
Poseł mołdawskiego parlamentu Aleksander Niesterowski, skazany na karę więzienia za nielegalne finansowanie partii i korupcję, został przewieziony do niekontrolowanego przez rząd w Kiszyniowie Naddniestrza samochodem należącym do ambasady Rosji - poinformował w poniedziałek szef wywiadu Mołdawii Alexandru Musteata.
Rosyjska ambasada i tajemnicze auto. Tak poseł uciekał z kraju
- Ukraińcy nie są zaskoczeni tym, co robią Stany Zjednoczone, dlatego że Ukraina nigdy nie miała podstaw do głębokiej wiary w stałość uczuć Stanów Zjednoczonych wobec ich kraju - mówił w "Faktach po Faktach" prezes Fundacji imienia Stefana Batorego Edwin Bendyk. Przytoczył również dane, z których wynika, że ochłodzenie między Kijowem i Waszyngtonem przyczyniło się do wzrostu poparcia dla Wołodymyra Zełenskiego w Ukrainie. - Ale stało się jeszcze coś ciekawszego - dodał.
Po tym wydarzeniu Ukraińcy "znowu poczuli powód do mobilizacji"
Przywódczyni francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen oświadczyła w poniedziałek, że sąd wydał "decyzję polityczną", orzekając wobec niej pięcioletni zakaz ubiegania się o funkcje publiczne. - Doszło do naruszenia zasad państwa prawa - oceniła. Zadeklarowała, że nie wycofa się z życia politycznego.
Deklaracja Marine Le Pen po decyzji sądu
Kanadyjskie sklepy rezygnują z zamawiania amerykańskich towarów, na popularności zyskuje jednocześnie akcja "Kupuj kanadyjskie" - informuje Reuters. Ma to związek z wcześniejszymi deklaracjami prezydenta Donalda Trumpa dotyczącymi przyłączenia północnego sąsiada do USA oraz cłami na produkty importowane z Kanady.
- Dla nich kobieta po prostu jest przedmiotem, a nie osobą, która może o sobie decydować - powiedziała w "Faktach po Faktach" Monika Rosa (KO), komentując słowa kandydata Konfederacji na prezydenta Sławomira Mentzena na temat aborcji w przypadku gwałtu. Barbara Oliwiecka (Polska 2050) oceniła, że członkowie Konfederacji "nie mają za grosz empatii, nie mają za grosz solidarności społecznej".
Plan? "Kraj dla zdrowych, silnych, bogatych, młodych mężczyzn"
Władimir Putin podpisał dekret o wiosennym poborze obywateli Rosji do służby wojskowej. Niezależny rosyjski portal Meduza podał, że armię ma zasilić 160 tysięcy poborowych. To największy pobór od wybuchu pełnosalowej wojny w Ukrainie.
Rosja powiększa armię. Największy pobór od lat
19-letni kierowca, który w Chełmie pijany wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie i dachował, usłyszał zarzuty. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 19-latek odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w której zginęło dwóch 18-latków. Łącznie autem, zarejestrowanym na pięć osób, jechało dziesięć - w wieku od 16 do 19 lat.
Dziesięć osób w aucie, dwie nie żyją. 19-latek z zarzutami i w areszcie
Po ponad rocznym blokowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nominacji ambasadorskich, minister Radosław Sikorski nie liczy już na porozumienie, wycofuje nominacje i zaczeka na nowego prezydenta. Kancelaria Prezydenta RP twierdzi, że Andrzej Duda rzekomo lada dzień miał którąś z nominacji podpisać.
Sikorski wycofuje nominacje ambasadorskie. Andrzej Dera: prezydent już miał pierwsze podpisać
- Źródło:
- Fakty po Południu TVN24
Elon Musk przekazał dwojgu wyborców z Wisconsin czeki o wartości miliona dolarów każdy tuż przed wyborami do stanowego Sądu Najwyższego. Wybory te uważane są za wyjątkowo ważne, ponieważ mogą dać w sądzie większość sędziom popieranym przez republikanów. Zdaniem prokuratora generalnego Wisconsin rozdawanie pieniędzy przez Muska jest złamaniem prawa, biznesmen dopiera jednak te zarzuty.
Musk rozdaje czeki na milion dolarów przed wyborami, które śledzą całe USA
Premier Donald Tusk w poniedziałek wziął udział w uroczystości podpisania międzyrządowej umowy ze Stanami Zjednoczonymi na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot. - Dla nas kwestia sojuszy, bezpieczeństwa, współpracy polsko-amerykańskiej, stabilności NATO - to wszystko nie jest abstrakcja, dla nas to są sprawy ważne - mówił w bazie wojskowej w Sochaczewie szef rządu.
Umowa z Amerykanami. "Niech polska lojalność będzie przykładem"
W poniedziałek rano zmarł postrzelony 9-latek z Prusic (woj. dolnośląskie). To kolejna ofiara rodzinnej tragedii. Według ustaleń śledczych, 51-letni funkcjonariusz Służby Więziennej po kłótni z żoną oddał strzały do swojej teściowej, córki oraz syna. Kobieta i dziewczynka zginęły na miejscu, chłopca przewieziono do szpitala.
Rodzinna tragedia w Prusicach. Zmarł dziewięciolatek postrzelony przez ojca
- Niestety, to, że Ukraina zgodziła się na bezwarunkowe zawieszenie broni, nie spotkało się z pozytywną odpowiedzią po drugiej stronie. Uważamy, że powinna być jakaś data, do której negocjujemy z Rosją zawieszenie broni - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z przedstawicielami Wielkiej Piątki i innych państw, na którym mówiono o rosyjskiej agresji.
Nie chcą "czekać, aż Putin przestanie chcieć zabijać"
- Nie chodzi o to, ile czasu potrzebujemy, ale ile czasu da nam Putin na przygotowanie się. A im szybciej się przygotujemy, tym lepiej - ocenia w rozmowie z BBC inspektor generalny Bundeswehry. Jak zauważa brytyjska stacja, wojna w Ukrainie wywołała zwrot w myśleniu o obronności w Niemczech, który właśnie przyspiesza po zmianie władzy w USA.
BBC: Niemcy zdecydowały szykować się na wojnę
Małżeństwo, które mieszka w pobliżu przyszkolnego orlika w Puławach (Lubelskie), skarżyło się na hałasy. Uzyskało sądowy zakaz korzystania z boiska po lekcjach przez wszystkich, którzy nie są uczniami szkoły. Miasto po tym, jak wybudowało ekrany akustyczne, ponownie pozwoliło na korzystanie z orlika również po lekcjach. Jako że zakaz nie został jednak formalnie uchylony, sąd nałożył na miasto pięć tysięcy złotych grzywny. Prezydent nie zamierza płacić. W poniedziałek, 7 kwietnia, stawi się więc w zakładzie karnym, żeby odbyć pięć dni aresztu. Mają też przyjść popierający go mieszkańcy.
Prezydent idzie do aresztu. Za hałas na szkolnym boisku. "Moja odsiadka to symbol"
Cztery osoby zostały wylegitymowane i pouczone o swoich prawach - informuje policja w Sanoku pytana o interwencję podczas spotkania wyborczego Karola Nawrockiego. W jego trakcie doszło do szarpaniny po tym, jak jeden z uczestników wydarzenia pokazał baner z napisem: "ps. Batyr kandydat wszystkich bandytów".
Audyty i kontrole wykazały, że działania zarządcze prowadzone od stycznia 2016 do lutego 2024 roku miały wygenerować miliardowe straty - poinformował w poniedziałek Orlen. Koncern przekazał, że w związku z tym skierowano kolejne zawiadomienia do prokuratury.
W amerykańskim i europejskim modelu widać dwie fale zimna, które mają nawiedzić Polskę w pierwszej połowie kwietnia. O tym, jak mocne i długie będzie ochłodzenie, pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.