Wyniki w kilku stanach wciąż niepewne

Źródło:
tvn24.pl
Poranek wyborczy w TVN24
Poranek wyborczy w TVN24 TVN24
wideo 2/20
Ameryka wybiera. Wieczór wyborczy w TVN24

Wstępne wyniki wyborów prezydenckich w USA wskazują na ten moment na przewagę Joe Bidena, któremu brakuje 17 głosów elektorskich do wymaganych do zwycięstwa 270. Wciąż niepewne są jednak wyniki na Alasce, w Arizonie, Nevadzie, Karolinie Północnej, Georgii i Pensylwanii. Śledź przebieg amerykańskich wyborów z TVN24 i portalem tvn24.pl.  

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 4:52

    O godzinie 4:45 komisja wyborcza w stanie Pensylwanii przekazała dane po zliczeniu 95 procent głosów. Przewaga Donalda Trumpa w tym stanie stopniała do 26 319 głosów.

  • 4:09

    Przewaga Donalda Trumpa nad Joe Bidenem w stanie Georgia wynosi już tylko 1797 głosów.

  • 3:47

    Trwa liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich w USA.

    Pensylwania: (94 proc. zliczonych głosów) Trump 49.7% - Biden 49.0%

    Karolina Północna: (95 proc. zliczonych głosów) Trump 50.0% - Biden 48.6%

    Georgia: (99 proc. zliczonych głosów) Trump 49.4% - Biden 49.4%

    Nevada: (89 proc. zliczonych głosów) Trump 48.5% - Biden 49.4%

    Arizona: (90 proc. zliczonych głosów) Trump 48.5% - Biden 50.1%

  • 3:09

    Zmniejsza się prowadzenie Joe Bidena w stanie Arizona. Po zliczeniu 90 procent głosów były wiceprezydent prowadzi nad walczącym o reelekcję prezydentem Donaldem Trumpem o 46 257 głosów.

  • 2:40

    Po zliczeniu 94 procent głosów przewaga Donalda Trumpa nad Joe Bidenem w stanie Pensylwania zmniejszyła się do 53 221 głosów. Walczący o reelekcję prezydent na obecnym etapie cieszy się poparciem 49,8 proc. obywateli, a kandydat demokratów 49 proc.

  • 1:47

    "Nikt nie odbierze nam naszej demokracji. Ani teraz, ani nigdy. Ameryka zaszła zbyt daleko, stoczyła zbyt wiele bitew i wytrzymała zbyt dużo, by na to pozwolić" - napisał na Twitterze Joe Biden.

  • 1:12

    Telewizja MSNBC przerwała transmitowanie wystąpienia prezydenta Trumpa. Reuters i telewizja CNN oceniają, że prezydent nie przedstawił żadnych dowodów na to, że wybory - jak stwierdził - zostały sfałszowane.

  • 1:04

    Donald Trump: jest masa niejasności, nie możemy tego tolerować.

  • 1:03

    Donald Trump: spór dotyczący wyborów może się zakończyć w Sądzie Najwyższym.

  • 1:03

    Donald Trump: będzie bardzo dużo pozwów, bo nie możemy sobie pozwolić na to, by ukradziono nam wybory.

  • 0:57

    Donald Trump: naszym celem jest obrona uczciwości tych wyborów, nie pozwolimy wyciszyć głosu naszych wyborców.

  • 0:56

    Donald Trump: jesteśmy na dobrej drodze, by wygrać w Arizonie (wciąż trwa tam liczenie głosów - red.).

  • 0:53

    Donald Trump: nie było żadnej niebieskiej fali (niebieski to kolor demokratów - red.), jak przewidywano, zamiast tego była czerwona fala (czerwony to kolor republikanów - red.).

  • 0:49

    Donald Trump: świetnie poradziliśmy sobie w Senacie, jestem bardzo dumny.

  • 0:48

    Donald Trump: jeśli policzyć legalne głosy, to z łatwością wygrywam. Jeśli policzyć nielegalne głosy, mogą próbować ukraść nam te wybory.

  • 0:38

    Za chwilę oświadczenie Donalda Trumpa.

  • 0:13

    Za około 20 minut Donald Trump wygłosi przemówienie - poinformował Biały Dom. Ubiegający się o reelekcję prezydent ostatni raz występował publicznie w środę rano czasu polskiego, kiedy ogłosił: tak szczerze, to wygraliśmy te wybory. Deklarował też, że wygrał m.in. w Georgii, Karolinie Północnej i Pensylwanii, mimo że we wszystkich z tych stanów do tej pory trwa liczenie głosów.

  • 23:39

    Sekretarz stanu Pensylwania Kathy Boockvar poinformowała na konferencji prasowej, że liczenie głosów wciąż trwa. Jak wyjaśniła, z uwagi na to, jak niewielka jest różnica pomiędzy kandydatami, ogłoszenie zwycięzcy zajmie trochę czasu.

  • 23:26

    Sztab Donalda Trumpa złożył nowy pozew w kluczowej Pensylwanii. Jak podają media, zarzucono w nim, że przedstawicielom republikanów uniemożliwiono monitorowanie procesu liczenia głosów.

  • 23:23

    CNN: Przewaga Donalda Trumpa w Georgii spada poniżej 10 000 głosów. W stanie trwa liczenie kart wyborczych.

    "To samo dzieje się w stanie Pensylwania" - przkazał John King z CNN.

  • 23:12

    O godzinie 21 czasu lokalnego (5 czasu polskiego) konferencja ma odbyć się w hrabstwie Maricopa w Arizonie. Ma zostać podana aktualizacja danych dotyczących liczenia głosów.

  • 23:09

    O godzinie 17.15 czasu lokalnego (23.15 czasu polskiego) konferencję prasową ma mieć sekretarz stanu Pensylwania.

  • 23:05

    Pensylwania: W Pensylwanii pozostało do policzenia około 370 000 kart do głosowania - podali stanowi urzędnicy. Sekretarz stanu Pensylwanii Kathy Boockvar powiedziała, że liczący mogą w czwartek zakończyć podliczanie "przeważającej większości" głosów i wyłonić wyraźnego zwycięzcę.

    Karty do głosowania wysyłane pocztą nadal docierają do Pensylwanii, gdzie prawo stanowe zezwala urzędnikom wyborczym na otrzymywanie i liczenie kart do głosowania nadesłanych do piątku.

    Boockvar zwróciła się do hrabstw o oddzielenie kart do głosowania przychodzących między godziną 20 w dniu 3 listopada i przed godziną 17 w dniu 6 listopada, w związku z ewentualnymi zastrzeżeniami ze strony obozu Trumpa.

    W Pensylwanii stawką jest 20 głosów elektorskich.

  • 23:01

    Karolina Północna: Donald Trump prowadzi w Północnej Karolinie ponad 75 000 głosami, z oszacowanych 95 procent wszystkich. Oczekuje się, że stan zgłosi wyniki dopiero w przyszłym tygodniu.

    Zanim zakończy się liczenie w Karolinie Północnej, stan czeka, aby zobaczyć 116 000 zaległych kart i czy zostały zwrócone do 12 listopada. W Karolinie Północnej karty do głosowania z datą wyborów można policzyć, jeśli wpłyną do godziny 17 w dniu 12 listopada.

    Stan nie wie jednak, ilu z tych 116 000 wyborców zdecydowało się jednak głosować osobiście lub zrezygnować z głosowania w dniu wyborów, więc liczba potencjalnych głosów pozostających do podliczenia może być mniejsza.

    W Karolinie Północnej stawką jest 15 głosów elektorskich.

  • 22:53

    Nevada: Trudno jest określić, ile kart do głosowania pozostało do przeliczenia w Nevadzie, ponieważ stan jest jednym z nielicznych, które wysłały karty do głosowania do wszystkich zarejestrowanych wyborców.

    Urzędnicy wyborczy będą liczyć karty do głosowania nadesłane do 10 listopada, pod warunkiem, że zostały wysłane do dnia wyborów. Przewaga Bidena wzrosła do prawie 12 000 głosów w Nevadzie w czwartek w południe po zaktualizowaniu przez stan rezultatów liczenia.

    Urzędnicy w hrabstwie Clark, w którym znajduje się Las Vegas i ponad 70 procent wyborców w stanie, powiedzieli, że spodziewają się, że wszystkie ich karty do głosowania zostaną policzone do końca weekendu.

    Stawką w Nevadzie jest sześć głosów elektorskich.

  • 22:47

    Georgia: O godzinie 15 czasu lokalnego w Georgii pozostało około 47 000 kart do głosowania, o czym poinformował urzędnik Gabriel Sterling powiedział na konferencji prasowej. Najwięcej niepoliczonych głosów w czwartek rano miało hrabstwo Chatham - ponad 17 000 głosów.

    Stawką w tym stanie jest 16 głosów elektorskich.

  • 22:43

    Arizona: Sekretarz stanu Arizona Katie Hobbs powiedziała w czwartek rano (czasu lokalnego), że stanowi pozostało do zliczenia około 450 000 kart do głosowania, z czego około 300 000 pochodzi ludnego hrabstwa Maricopa, które obejmuje Phoenix i jego przedmieścia.

    Hobbs, wypowiadają się w NBC, nie umiała oszacować, ile czasu zajmie policzenie pozostałych kart Powiedziała, że są to "wczesne karty do głosowania, które wyborcy odrzucili w dniu wyborów w lokalach wyborczych".

    Stawką w Arizonie jest 11 głosów elektorskich.

  • 22:42

    Amerykański wyścig prezydencki jest na krawędzi, a jak podaje CNN wyniki w pięciu kluczowych stanach – Arizonie, Georgii, Pensylwanii, Nevadzie i Karolinie Północnej - wciąż niepewne. Na jakim etapie jest w nich proces liczenia głosów?

  • 22:34

    Biden: Wkrótce dowiemy się wszystkiego Dziękuję wszystkim za cierpliwość, niech Bóg was błogosławi.

  • 22:29

    - Demokracja czasami potrafi być chaotyczna, czasami wymaga od nas cierpliwości - powiedział Biden.

  • 22:26

    Kandydat demokratów wzywa do spokoju i cierpliwości, dopóki głosy nie zostaną policzone - podaje Reuters.

  • 22:25

    Joe Biden powiedział, że nie ma wątpliwości, iż wygra - relacjonuje Reuters.

  • 22:22

    Biden: każdy głos musi zostać zliczony.

  • 22:19

    Joe Biden ma wkrótce wygłosić oświadczenie w Queen w Wilmington.

  • 21:57

    Przewaga prezydenta Trumpa w Georgii "konsekwentnie się kurczy" od nocy wyborczej - powiedział David Chalian z CNN, który przygląda się bliżej temu, ile głosów urzędujacy prezydent i Joe Biden potrzebują, aby wygrać w tym stanie.

    Te głosy, które mają być jeszcze policzone, pochodzą z bastionów demokratów na przedmieściach - analizaował.

  • 21:52

    O godzinie 16 (północ czasu polskiego) odbędzie się konferencja w Phoenix – zapowiedział sztab Donalda Trumpa.

  • 21:45

    Urzędnik wskazywał, że rywalizacja pomiędzy kandydatami jest zacięta, dlatego ważna jest dokładność w liczeniu głosów. Dodał, że te wybory "wymagają od nas sumienności i upewnienia się, że robimy wszystko dobrze". - To trochę zajmie - ocenił, mówiąc o podliczaniu głosów.

  • 21:43

    Na konferencji w Georgii przekazano, że piorytetem jest policzenie każdego poprawnie oddanego głosu. - Wysiłek polega na tym, aby upewnić się, że każdy poprawnie oddany głos zostanie właściwie policzony, a rzeczywiste wyniki będą odzwierciedlać intencje wyborców - powiedział Gabriel Sterling.

  • 21:40

    Sekretarz stanu Pensylwanii Kathy Boockvar oceniła, że późno otrzymane karty do głosowania prawdopodobnie nie zadecydują o wyniku w stanie.

  • 21:36

    Demokratyczny senator z Pensylwanii Bob Casey powiedział CNN, że jest głęboko przekonany, że w Keystone State jest wystarczająco dużo niezliczonych głosów, by Biden wyprzedził tam Trumpa. Jego zdaniem wygrana Bidena w Pensylwanii jest "nieunikniona".

  • 21:32

    Około 47 000 kart do głosowania pozostało do przeliczenia w Georgii na godzinę 15 czasu lokalnego – przekazał urzędnik Gabriel Sterling na konferencji prasowej. - Mamy nadzieję, że będziemy mieli jasność w sprawie wyniku wyborów najszybciej, jak to możliwe - dodał.

  • 21:22

    Amerykanistka: Całkiem możliwe, że rezultat zostanie ogłoszony dzisiaj. Kluczowa będzie Pensylwania.

  • 21:20

    - Nigdy nie przynosiło to rezultatów, które miałyby przeważyć szalę na jedną czy na drugą stronę - dodała dr Nowaczewska.

  • 21:17

    Wyborcą rywalizację za oceanem komentowała w TVN24 amerykanistyka z Uniwersytetu Szczecińskiego, dr Renata Nowaczewska. Mówiąc o ewentualności przeliczania głosów wskazywała, ze "to się zdarzało w przeszłości".

    -Jest takie prawo, wiele stanów dopuszcza to bez żadnych dodatkowych klauzul. Są stany, które mówią, że musi być to różnica mniejsza nić dwa tysiące głosów - mówiła.

  • 20:53

    Sekretarz stanu Georgii zapowiedział konferencję prasową na 15:30 czasu lokalnego (21:30 czasu polskiego).

  • 20:51

    Joe Biden, który przebywa w Wilmington w stanie Delaware, w czasie oczekiwania na wynik wyborów, wział udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym epidemii COVID-19 - podaje CNN.

  • 20:35

    Jest po godzinie 14.30 czasu wschodniego. Na podanie projekcji wyników w sześciu stanach jest nadal za wcześnie. W ktorych?

    Pensylwania (stawką 20 głosów elektorskich)
    Georgia (16 głosów elektorskich)
    Arizona (11 głosów elektorskich)
    Nevada ( 6 głosów elektorskich)
    Karolina Północna (15 głosów elektorskich)
    Alaska (3 głosy elektorskie)

  • 20:18

    Według badania Edison Research, na które powołuje się Reuters, w Pensylwanii przeliczone jest 92 procent głosów. Według nich Donald Trump zdobył ich 50,2 procent, a Joe Biden - 48,5 procent.

  • 20:14

    CNN: Przewaga Donalda Trumpa w Pensylwanii kurczy się. Na początku wynosiła 500 tysięcy głosów, teraz zmniejszyła się do około 114 tysięcy.

  • 20:08

    Przed ratuszem w Phoenix w Arizonie odbywa się demonstracja zwolenników Donalda Trumpa. "Zatrzymać oszustwa" - widać na ich transparentach.

  • 19:49

    Sekretarz stanu Pensylwanii Kathy Boockvar na antenie CNN przekonywała, że "zdecydowanie" możliwe jest poznanie wyników z tego stanu w czwartek. Dodała, że najwięcej głosów pozostało do przeliczenia w dużych skupiskach.

  • 19:41

    Także pozew sztabu Donalda Trumpa dotyczący stanu Michigan i wstrzymania tam liczenia głosów został odrzucony. Republikanie domagali się również przeglądu tych kart do głosowania, które zostały otwarte i policzone, gdy przedstawiciele sztabu "nie mieli do nich właściwego dostępu".

  • 19:23

    Sąd stanowy w Georgii oddalił pozew złożony tam przez republikanów - podaje CNN. Sztab Donalda Trumpa zarzucał komisji wyborczej w hrabstwie Chatham nieprawidłowości w wydawaniu kart wyborczych. Zaapelował o wstrzymanie liczenia tm głosów.

    Sztab informował, że wezwanie do wstrzymania dotyczy tych głosów, które dotarły z opóźnieniem.

  • 19:19

    Przedstawiciele hrabstwa Clark w Nevadzie przekazały, że oczekują na otrzymanie większości głosów korespondencyjnych w sobotę lub niedzielę. Głosy pocztowe, wysłane do wtorku, muszą dotrzeć do 12 listopada.

    Poinformowano, że nowe informacje w sprawie głosowania przekaże się o godzinie 13 czasu wchodniego (19 czasu polskiego).

  • 19:07

    W hrabstwie Fulton w Georgii urzędnicy przekazali, że wciąż czekają na głosy żołnierzy oraz te z zagranicy. Podali, że będą czekać na nie do piątku do godziny 17 (23 czasu polskiego).

    Fulton jest największym hrabstwem w Georgii. Jego głównym ośrodkiem jest Atlanta.

    Według oświadczenia sekretarza stanu Brada Raffenspergera, na które powołuje się CNN, w stanie pozostało do przeliczenia jeszcze około 50 401 głosów.

  • 19:04

    W Waszyngtonie jest także dziennikarz TVN24 Piotr Kraśko. - Gdyby tweety prezydenta stanowiłyby w USA prawo, to głosy przestałyby już być liczone - skomentował. To nawiązanie do wpisow Trumpa, który wzywa na Twitterze, aby zatrzymać liczenie głosów, oskarża także niektóre stany o oszustwa.

  • 19:01

    W "Faktach" TVN relację z Waszyngtonu przedstawia korespondent Marcin Wrona. - Dane są ciągle cząstkowe, liczenie głosów potrwa do jutra, zarówno w Pensylwanii, jak i w Georgii - mówi. Dodaje, że w tych stanach zmalała przewaga Donalda Trumpa.

    Z kolei w Nevadzie, jak wspomniał Wrona, zmalazła przewaga Joe Bidena.

  • 18:45

    Przypomnijmy stan na ten moment. Kandydat potrzebuje 270 głosów elektorskich, aby wygrać wybory. Na podstawie dotychczasowych prognoz CNN, Joe Biden posiada ich 253, a Donald Trump - 213. CNN jeszcze nie wytypowało zwycięzcy w sześciu stanach.

  • 18:41

    Głos na Twitterze zabrał także Joe Biden. " Bądźcie cierpliwi" - zaapelował do obywateli. "Głosy są liczone, na ten moment czujemy się dobrze" - dodał.

  • 18:23

    I kolejny komentarz od Donalda Trumpa. "ZATRZYMAĆ OSZUSTWA" - napisał.

  • 18:14

    Reuters: Według badania Edison Research w hrabstwie Clark w Nevadzie ocenia się, że policzone jest 85,5 procent głosów. Według nich, Joe Biden zdobył 53,1 procent głosów, a Donald Trump - 45,2 procent.

  • 18:11

    Przedstawiciele hrabstwa Clark w Nevadzie, gdzie stolicą jest Las Vegas, podadzą niedługo nowe informacje na temat przeliczenia tam głosów.

    Według portalu, w stanie przewaga Joe Bidena nad Donaldem Trumpem wzrosła o ponad 11 tysięcy. W Nevadzie do rozdysponowania jest 6 głosów elektorskich.

  • 18:07

    Reuters, powołując się na Edison Research, podał, że w hrabstwie Fulton w Georgii przeliczone jest 95 procent głosów. Wskazują one na poparcie Joe Bidena na poziomie 72,6 procent i Donalda Trumpa - na poziomie 26,3 procent.

    W hrabstwie zdecydowanym popraciem cieszy się Partia Demokratyczna.

  • 17:57

    Decyzja wynika ze sporu prawnego dotyczącego wadliwych kart do głosowania, które musiały zostać ponownie wydane niektórym z wyborców. Hrabstwo Allegheny zgodziło się nie liczyć potencjalnej puli przedrukowanych kart wyborczych do piątku 6 listopada do godziny 17 czasu wschodniego - ostatecznego terminu otrzymywania głosów pocztowych, wysłanych do dnia wyborów.

  • 17:55

    Hrabstwo Allegheny w Pensylwanii wstrzymało liczenie głosów w tym dniu. Głosów nie będzie można liczyć do piątku z powodu decyzji sądu, ktora dotyczy 29 tysięcy spornych kart wyborczych.

  • 17:41

    Richard Barron, odpowiedzialny za przeprowadzenie wyborów w stanie Georgia, przekazał na antenie CNN, że stan jest bliski doliczenia głosów.

  • 17:38

    Liczenie głosów w Filadelfii zostało tymczasowo zatrzymane - podała agencja Reutera, powołując się na telewizję MSNBC.

  • 17:32

    Donald Trump w kolejnym wpisie na Twitterze zasugerował że jego sztab podważy zwycięstwo Joe Bidena w stanach, gdzie ogłoszono już wstępnie jego zwycięstwo. "Jest na to pełno dowodów, sprawdźcie w mediach. WYGRAMY. Ameryka przede wszystkim" - napisał.

    Twitter również ten wpis oznaczył jako taki, który może "wzbudzać kontrowersje albo wprowadzać w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach lub innej procedurze obywatelskiej".

  • 17:30

    Dyrektorka sztabu Bidena oceniła, że w Nevadzie mogą liczyć się głosy z terenów wiejskich i mogą one sprzyjać Donaldowi Trumpowi.

  • 17:25

    Dyrektorka sztabu Joe Bidena przekazała, że minie czas, zanim dowiemy się o pełnych wynikach w zachodnim stanie Arizona. Uściśliła, że być może więcej wiadomo będzie w piątek. Dodała, że margines między kandydatami może się zmniejszyć.

    Sztab ma nadzieję, że Joe Biden wygra w Nevadzie.

  • 17:12

    Kolejny wpis od Donalda Trumpa, tym razem na temat przeliczania głosów w Pensylwanii. Tam nie znamy jeszcze wstępnych wyników, jednak ubiegający się o reelekcję prezydent ogłosił: "Wielkie, legalne zwycięstwo w Pensylanii!"

  • 17:05

    Według badania firmy Edison Research, na które powołuje się Reuters, w Pensylwanii przeliczono 91 procent głosów. Według badania Donald Trump otrzymał 50,4 procent głosów, a Joe Biden - 48,3 procent.

  • 16:59

    Sztab Joe Bidena zapowiedział konferencję, ktora ma się rozpocząć o 11 czasu wschodniego, czyli lada moment czasu polskiego. Uczestniczyć w niej mają dyrektorka kampanii Jen O'Malley Dillon i starszy doradca Bidena, Bob Bauer.

  • 16:58

    Sterling: W stanie Georgia policzono dziś 60 tysięcy głosów. Liczenie będzie trwać, jeśli trzeba to do wieczora.

    Sterling zwrócił również uwagę, że stan po raz pierwszy od 20 lat korzysta z papierowych kart do głosowania.

  • 16:57

    Sterling: Szybkość jest świetna, doceniamy ją. Ale bardziej doceniamy precyzję. Precyzja będzie podstawą, dzięki której obywatele uwierzą w wyniki tych wyborów, czy to po stronie wygranej, czy przegranej. Dokładność jest więc niezbędna, jest kluczem do wszystkich przeprowadzonych przez nas procesów.

  • 16:53

    Agencja Reutera, powołując się na badania firmy Edison Research podała, że w Georgii szacunkowo policzonyhc jest 96 procent głosów. Według badania, Donald Trump otrzymał 49,6 procent, a Joe Biden - 49,2 procent

  • 16:49

    W Georgii jest do wzięcia 16 głosów elektorskich, ważnych dla obu z kandydatów.

  • 16:46

    Trwa konferencja przedstawiciela stanu Georgia Gabriela Sterlinga na temat dotychczas przeliczonych głosów.

  • 16:37

    Doradca sztabu Donalda Trumpa Jason Miller powiedział, że oczekuje dodatkowych działań prawnych, aby zapewnić przejrzystość przeliczonych wcześniej głosów w stanie Pensylwania - podał Reuters. Miller zapowiedział, że sztab podejmie tego dnia także kroki prawne związane z głosowaniem w Nevadzie.

    Ocenił także, że w piątek do końca dnia jasne będzie, że Trump będzie prezydentem przez kolejne cztery lata.

  • 16:25

    Donald Trump w kolejnym czwartkowym wpisie napisał, że "żaden głos", który dotarł do komisji "po dniu wyborów nie będzie liczony".

    Twitter oznaczył treść jego wpisu jako taką, która może "wzbudzać kontrowersje albo wprowadzać w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach lub innej procedurze obywatelskiej".

  • 16:06

    Sztab Donalda Trumpa zapowiedział konferencję prasową w Filadelfii na 10.15 czasu lokalnego (16.15 w Polsce).

  • 16:06

    Za około 25 minut spodziewamy się konferencji sekretarza stanu Georgia.

  • 15:53

    CNN informuje o wzrostach na Wall Street. W czwartek odnotowano skoki na otwarciu giełdy, co powoduje, że obecny tydzień kształtuje się jako najlepszy w ciągu ostatnich miesięcy.

    Inwestorzy mają nadzieję, że Joe Biden zajmie Biały Dom, a republikanie utrzymają Senat. Taki układ ma doprowadzić według nich do bardziej umiarkowanej polityki - podaje CNN.

  • 15:32

  • 15:25

    253 do 213 na korzyść Joe Bidena - wciąż tak wygląda aktualny podział głosów elektorskich według projekcji CNN.

    W sześciu stanach dalej nie znamy wstępnego rozstrzygnięcia. To Alaska, Arizona, Georgia, Karolina Północna, Nevada i Pensylwania.

  • 15:19

    "Przerwać liczenie!" - napisał Donald Trump na Twitterze.

  • 14:54

    CNN: Według Waltera Jonesa, rzecznika sekretarza stanu Georgia, do policzenia pozostało prawie 50 000 głosów.

    Więcej informacji ma przekazać sekretarz stanu Brad Raffensperger o 10.30 czasu lokalnego (16.30 w Polsce).

    W Georgii jest do zdobycia 16 głosów elektorskich.

  • 14:41

    "Każdy głos musi być policzony" - napisał na Twitterze Joe Biden i zamieścił krótkie nagranie wideo.

  • 14:21

    Senator z Pensylwanii Bob Casey stwierdził w rozmowie z CNN, że jest przekonany, że to Joe Biden będzie zwycięzcą w tym stanie. Według senatora kandydat demokratów zdobędzie tym samym 20 głosów elektorskich, które dadzą mu zwycięstwo w wyborach.

  • 14:13

  • 13:57

    Kiedy możemy się spodziewać wyników?

    O 10.30 czasu lokalnego (16.30 w Polsce) odbędzie się konferencja sekretarza stanu Georgia. Kandydaci walczą tu o 16 elektorów.

    W południe (o 18 w Polsce) należy się spodziewać nowych danych z Nevady. W tym stanie do zdobycia jest sześć głosów elektorskich.

    O 21 (godzina 3 w nocy w Polsce) ma spłynąć kolejna aktualizacja danych z największego hrabstwa w Arizonie - Maricopa. Zwycięzca w tym stanie otrzyma 11 głosów elektorskich.

  • 13:33

    Jak wygląda na ten moment sytuacja w pięciu wahających się stanach?

    Arizona po zliczeniu 86 procent głosów: Trump 48,1 proc., Biden 50,5 proc. (różnica między kandydatami: 68 390 głosów)

    Pensylwania po zliczeniu 89 procent głosów: Trump 50,7 proc., Biden 48,1 proc. (różnica: 164 414 głosów)

    Nevada po zliczeniu 86 procent głosów: Trump 48,7 proc., Biden 49,3 proc. (różnica: 7647 głosów)

    Georgia po zliczeniu 96 procent głosów: Trump 49,6 proc., Biden 49,2 proc. (różnica: 18 540 głosów)

    Karolina Północna po zliczeniu 95 procent głosów: Trump 50,1 proc., Biden 48,6 proc. (różnica: 76 737 głosów)

  • 13:02

    CNN podaje, że jeśli tendencja zliczanych głosów w Georgii się utrzyma, to możliwe jest, że Trump zostanie dogoniony przez Bidena i szesnaście głosów elektorskich z tego stanu padnie łupem demokraty.

  • 12:40

    Myślę, że jesteśmy silniejsi teraz niż kiedykolwiek wcześniej, nasze więzi są silniejsze i to będzie się tylko umacniać niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem - mówiła w rozmowie z TVN24 ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

  • 12:29

    Nadal możliwy - choć stosunkowo mało prawdopodobny - jest wyborczy remis. Jeśli Biden wygra w Georgii, lecz przegra wszędzie indziej, każdy z kandydatów otrzyma po 269 głosów elektorskich. W takim wypadku o zwycięzcy wyborów zdecyduje głosowanie w Izbie Reprezentantów.

    Choć przewagę w Izbie mają demokraci, faworytem byłby Trump z uwagi na specyficzną formułę głosowania. Głosy oddają bowiem delegacje złożone z deputowanych każdego ze stanów. Tymczasem w obecnym składzie Izby, w delegacjach 26 z 50 stanów przewagę mają posłowie republikańscy.

    Obecne wybory do Izby - ich wynik nie jest jeszcze znany - prawdopodobnie tego nie zmienią.

  • 12:21

    W Georgii przeliczono już 96 procent głosów. Przewaga Trumpa stopniała z nieco ponad 23 tysięcy do 18 540 głosów.

    Trump: 2 431 724

    Biden: 2 413 184

  • 12:13

    Mimo że Arizona (11 głosów elektorskich) została zaliczona na poczet Joe Bidena już we wtorek przez analityków Fox News, AP oraz "The Economist", to w miarę spływania kolejnych głosów przewaga demokraty topnieje. Obóz Trumpa jest przekonany, że zwycięstwo w tym tradycyjnie republikańskim, południowym stanie jest w jego zasięgu.

    Do uwzględnienia pozostało około pół miliona głosów. Reszta zostanie podliczona dopiero w czwartek popołudniu czasu lokalnego, czyli w nocy polskiego czasu.

  • 12:07

    Według przewidywań łatwiejszą drogę do prezydentury ma Joe Biden, który potrzebuje wygranej w Pensylwanii (20 głosów elektorskich) lub w dowolnych dwóch z pięciu nierozstrzygniętych stanów. Oprócz Pensylwanii są to Georgia (16 elektorów), Karolina Północna (15), Arizona (11) i Nevada (6).

    Wynik nie jest też pewny na Alasce, ale tam kandydat demokratów nie wygrał jeszcze nigdy, a liczenie głosów korespondencyjnych - stanowiących ponad połowę wszystkich oddanych w tym stanie - rozpocznie się dopiero 10 listopada.

  • 11:53

    Przed centrum wyborczym w hrabstwie Maricopa w Phoenix zebrał się w nocy z środy na czwartek tłum zwolenników prezydenta Donalda Trumpa. Protestujący domagali się wejścia do budynku, gdzie odbywa się liczenie głosów, oraz wyjaśnienia rzekomych nieprawidłowości.

    Arizona to jeden z sześciu stanów, który nie ogłosił jeszcze wstępnych wyników wyborów prezydenckich.

  • 11:40

    253 do 213 na korzyść Joe Bidena - tak na ten moment wygląda podział głosów elektorskich według projekcji CNN.

    Według tych przewidywań łupem demokraty padają 22 stany: Wisconsin, Michigan, Hawaje, Rhode Island, Minnesota, Wirginia, Kalifornia, Oregon, Waszyngton, Illinois, New Hampshire, Nowy Meksyk, Kolorado, Connecticut, New Jersey, Nowy Jork, Vermont, Delaware, Waszyngton D.C., Maryland, Massachusetts, a także trzy z czterech głosów elektorskich stanu Maine oraz jeden z pięciu w stanie Nebraska.

    CNN przewiduje, że Donald Trump także wygrywa na ten moment w 22 stanach. Są nimi: Montana, Teksas, Iowa, Idaho, Ohio, Missisipi, Wyoming, Missouri, Kansas, Utah, Luizjana, Alabama, Karolina Południowa, Dakota Północna, Dakota Południowa, Arkansas, Indiana, Oklahoma, Kentucky, Wirginia Zachodnia, Tennessee, a także cztery z pięciu głosów elektorskich w stanie Nebraska.

    W sześciu stanach dalej nie znamy wstępnego rozstrzygnięcia. To Alaska, Arizona, Georgia, Karolina Północna, Nevada i Pensylwania.

Autorka/Autor:ft, momo, akw, pp/adso, mtom, kg

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości

W trakcie interwencji w jednym z mieszkań w Siedlcach w sobotę wieczorem ratownik medyczny został zaatakowany ostrym narzędziem - przekazała policja. Po przewiezieniu do szpitala zmarł. Sprawcę ataku na medyka zatrzymano.

Nie żyje ratownik medyczny. Został zaatakowany podczas interwencji

Nie żyje ratownik medyczny. Został zaatakowany podczas interwencji

Źródło:
tvn24.pl, PAP

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Na terenie dwóch województw obowiązują nawet alarmy drugiego stopnia. Miejscami niebezpieczne warunki utrzymają się przez całą noc.

Pomarańczowe ostrzeżenia IMGW. Niebezpiecznie przez całą noc

Pomarańczowe ostrzeżenia IMGW. Niebezpiecznie przez całą noc

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Karola Nawrockiego, a to w kampanii prezydenckiej nie najlepsza wiadomość dla kandydata. Sam Nawrocki, namaszczony przez PiS, w sobotę znowu musiał się tłumaczyć, bo dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej postanowiła przypomnieć pewne fakty. 

Muzeum podważa słowa Nawrockiego. Jest zawiadomienie do prokuratury

Muzeum podważa słowa Nawrockiego. Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
Fakty TVN

To nie jest dobry moment, żeby zostawiać Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - tak rezygnację Jacka Siewiery skomentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksandra Leo z Polski 2050-Trzeciej Drogi. Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej mówił, że ma "duży dystans do tego, co prezentuje sobą Siewiera". - Jeżeli ktoś próbuje budować wizerunek mieszaniny Sylvestra Stallone'a i profesora Zolla, to to musi eksplodować - stwierdził.

Rezygnacja Siewiery. "Pojawia się pytanie o prawdziwy powód"

Rezygnacja Siewiery. "Pojawia się pytanie o prawdziwy powód"

Źródło:
TVN24

Jerzy Owsiak czuje się lepiej. W niedzielę powinien być w niezłej formie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Bohdan Maruszewski, kardiochirurg dziecięcy i współtwórca WOŚP. Środki zebrane podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. Profesor Wojciech Młynarski, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, podkreślił, że "cały czas potrzebujemy nowego sprzętu, bo postęp w zakresie onkologii w ogóle, ale pediatrycznej przede wszystkim, jest bardzo duży".

Jak się czuje Jerzy Owsiak? "Postąpił racjonalnie"

Jak się czuje Jerzy Owsiak? "Postąpił racjonalnie"

Źródło:
TVN24

Na ulice Słowacji wyszły dziesiątki tysięcy ludzi. Protestujący jasno pokazują premierowi Robertowi Fico, że nie akceptują jego podróży do Moskwy. Premier z kolei pokazuje, że nie akceptuje tych, którzy jego nie akceptują. Opowiada o prowokacjach inspirowanych z Ukrainy oraz z USA i straszy służbami specjalnymi. 

Protesty na Słowacji. "To niebezpieczne i haniebne, że premier wykorzystuje służby specjalne, by siać panikę"

Protesty na Słowacji. "To niebezpieczne i haniebne, że premier wykorzystuje służby specjalne, by siać panikę"

Źródło:
Fakty TVN

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Siewiera przy okazji spotkań dotyczących bezpieczeństwa państwa rozmawiali także o planach szefa BBN - przekazał w sobotę rzecznik resortu obrony Janusz Sejmej. Dodał, że "bezwzględnie ważne" jest, by wiedza Siewiery "została wykorzystana", ale jest "za wcześnie, by mówić o konkretach".

"Wiedza i doświadczenie, które warto wykorzystać". MON po decyzji Siewiery

"Wiedza i doświadczenie, które warto wykorzystać". MON po decyzji Siewiery

Źródło:
PAP

Deportacja idzie bardzo dobrze - mówi prezydent Donald Trump, choć Meksyk nie zgodził się na lądowanie amerykańskiego samolotu z imigrantami na swoim terenie. Obławy na ludzi nielegalnie przebywających w Stanach Zjednoczonych trwają nie tylko w domach, ale i w zakładach pracy. Według nowych przepisów mogą być też prowadzone w szkołach i świątyniach.

Deportacje w USA. Burmistrz Newark ostrzega przed powrotem "do niebezpiecznych czasów"

Deportacje w USA. Burmistrz Newark ostrzega przed powrotem "do niebezpiecznych czasów"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Czy Kanał Panamski przejęli Chińczycy? I czy USA mają prawo go "odebrać"?

Czy Kanał Panamski przejęli Chińczycy? I czy USA mają prawo go "odebrać"?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Już tylko kilka godzin dzieli nas do 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę od rana wolontariusze ruszą z puszkami w rękach i z sercami gotowymi do przyklejenia. W tym roku zebrane środki przeznaczone zostaną na potrzeby hematologii i onkologii dziecięcej. 

Ostatnia prosta przed Finałem WOŚP. Orkiestra zagra dla hematologii i onkologii dziecięcej

Ostatnia prosta przed Finałem WOŚP. Orkiestra zagra dla hematologii i onkologii dziecięcej

Źródło:
Fakty TVN

Nie żyje Jan Hernik, który od dwóch lat zmagał się z glejakiem. W 2024 roku zdjęcie autorstwa jego żony, którego był bohaterem, zostało wyróżnione w konkursie Grand Press Photo.

"Odleciał na swoich warunkach". Nie żyje Jan Hernik

"Odleciał na swoich warunkach". Nie żyje Jan Hernik

Źródło:
tvn24.pl

Alert powodziowy został ogłoszony w północnej Francji na skutek przejścia burzy Eowyn. W sobotę szczególnie niebezpiecznie było na północy kraju, gdzie ulice zmieniły się w rzeki. Meteorolodzy ostrzegają - groźnie będzie także w niedzielę.

"Jeszcze nie widziałem takich podtopień". Alerty w pięciu regionach, na horyzoncie kolejna burza

"Jeszcze nie widziałem takich podtopień". Alerty w pięciu regionach, na horyzoncie kolejna burza

Źródło:
TF1 Info, Meteo France, L'Internaute

Nie żyje już trzech górników przewiezionych do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich po środowym zapaleniu metanu w kopalni Knurów-Szczygłowice. W sobotę poinformowano w sumie o śmierci dwóch poszkodowanych w tym zdarzeniu.

Wypadek w kopalni Szczygłowice. Kolejny górnik nie żyje 

Wypadek w kopalni Szczygłowice. Kolejny górnik nie żyje 

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Radosław Sikorski zareagował na słowa Marcina Przydacza z PiS, który stwierdził, że gdyby rozmowa szefa polskiej dyplomacji z jego amerykańskim odpowiednikiem Marco Rubio była dobra, "to Departament Stanu wydałby komunikat". Taki komunikat pojawił się jeszcze w czwartek. Sikorski opublikował jego zdjęcie w mediach społecznościowych. "Co racja, to racja" - skomentował.

"Co racja, to racja". Sikorski odpowiada w sprawie "kurtuazyjnej rozmowy" z Rubio

"Co racja, to racja". Sikorski odpowiada w sprawie "kurtuazyjnej rozmowy" z Rubio

Źródło:
tvn24.pl, RMF FM

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera złożył na ręce prezydenta Andrzeja Dudy rezygnację ze sprawowanej funkcji - poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka. Dodała, że nastąpiło to w uzgodnieniu z prezydentem, a powodem tej decyzji są plany osobiste ministra.

Szef BBN Jacek Siewiera złożył rezygnację

Szef BBN Jacek Siewiera złożył rezygnację

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Następcą Jacka Siewiery na stanowisku szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego powinien zostać człowiek koncyliacyjny, który będzie potrafił dogadać się z partnerami Polski na świecie, a także będzie umiał wznieść się ponad bieżącą politykę - ocenił generał Roman Polko. Zdaniem byłego szefa BBN i byłego wiceszefa MON, generała Stanisława Kozieja, Siewiera "doskonale spisywał się w roli łącznika między prezydentem i rządem w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego".

Następny szef BBN powinien "umieć wznieść się ponad bieżącą politykę"

Następny szef BBN powinien "umieć wznieść się ponad bieżącą politykę"

Źródło:
PAP

Dotychczas w Łodzi było jedno koło Platformy Obywatelskiej, którym kierowała prezydentka miasta Hanna Zdanowska. Teraz Cezary Grabarczyk, szef partii w regionie, zdecydował o utworzeniu siedmiu nowych kół. To może znacząco wpłynąć na pozycję Zdanowskiej w powiecie. 

Rewolucja w łódzkiej Platformie. Grabarczyk tworzy nowe koła, pozycja Zdanowskiej zagrożona

Rewolucja w łódzkiej Platformie. Grabarczyk tworzy nowe koła, pozycja Zdanowskiej zagrożona

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl / Onet / Radio Łódź

W amerykańskim mieście Phoenix trwa jeden z najdłuższych okresów bez opadów. Ostatni raz deszcz spadł tam 22 sierpnia ubiegłego roku. Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie w najbliższych dniach, zostanie pobity rekord sprzed ponad 50 lat.

"Pobiliśmy wszelkie rekordy zeszłego lata". Za kilka dni może paść kolejny

"Pobiliśmy wszelkie rekordy zeszłego lata". Za kilka dni może paść kolejny

Źródło:
The Guardian

Jest to próba sprowadzenia bardzo poważnej sprawy do logiki przepychanki na podwórku - mówił w sobotę marszałek Sejmu Szymon Hołownia, komentując reakcję posła PiS Zbigniewa Ziobry na pytanie o ewentualne doprowadzenie go przez policję na sejmową komisję śledczą do spraw Pegasusa. Były minister sprawiedliwości pochwalił się "arsenałem rozmaitych jednostek broni". - Ale mówił coś szczegółowo? Czy krótkiej, czy długiej, czy przeciwpancernej? Na jakim jesteśmy etapie tego szaleństwa - pytał w odpowiedzi Hołownia. Sprawę komentowali też inni politycy.

Broń "krótka, długa czy przeciwpancerna?". Politycy o słowach Ziobry

Broń "krótka, długa czy przeciwpancerna?". Politycy o słowach Ziobry

Źródło:
TVN24
Remont dzisiaj, wczoraj, niemal zawsze. Autostrada A4 - czemu jest tak droga?

Remont dzisiaj, wczoraj, niemal zawsze. Autostrada A4 - czemu jest tak droga?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Orkiestra Jurka Owsiaka zmienia świat na lepsze już przez 33 lata i na te zmiany są namacalne dowody - karetki, inkubatory, łóżka, te wszystkie sprzęty z serduszkiem. I to wszystko za w sumie 2 miliardy 300 milionów złotych, które udało się uzbierać dzięki pomocy Polek i Polaków.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad 30 lat wspiera polską ochronę zdrowia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od ponad 30 lat wspiera polską ochronę zdrowia

Źródło:
Fakty TVN

Mała Jagienka z Łodzi po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nie dość, że jest wolontariuszką, to również wystawia swoje prace na licytacje, z których dochód jest przeznaczony na orkiestrę.

Mała Jagienka po raz kolejny gra z Orkiestrą. "Ludzie specjalnie dla mnie przyjeżdżają"

Mała Jagienka po raz kolejny gra z Orkiestrą. "Ludzie specjalnie dla mnie przyjeżdżają"

Źródło:
TVN24

Na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło jedno z najsłynniejszych zdjęć w historii Polski - fotografia sprzed kina Moskwa, wykonana z ukrycia przez Chrisa Niedenthala w czasie stanu wojennego. Fotoreporter opowiadał o historii zdjęcia w TVN24. - To jest odruch fotoreportera, że co by nie było, ale trzeba coś zrobić - mówił. Dziennikarka Natalia Szewczak, której dzieci przekazały wspólnie z Niedenthalem słynne zdjęcie na aukcję WOŚP, opowiedziała o historii bliźniaków, które urodziły się jako skrajnie wcześniaki. - Czerwone serduszka widzieliśmy wszędzie - mówiła.

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

"Adrenalina siedziała w naszych ciałach". Historia legendarnego zdjęcia na aukcji WOŚP

Źródło:
TVN24

"Karma wróciła" - tak polscy internauci komentują rozpowszechniany w mediach społecznościowych antyukraiński przekaz, jakoby w pożarach w Los Angeles spłonęły domy generałów z Ukrainy. Rosyjska propaganda wykorzystuje nawet tragedię w Kalifornii, by zdyskredytować ukraińską armię.

Ośmiu ukraińskich generałów "straciło swoje wille"? Propaganda Kremla o pożarach w Los Angeles

Ośmiu ukraińskich generałów "straciło swoje wille"? Propaganda Kremla o pożarach w Los Angeles

Źródło:
Konkret24

Prezydent USA Donald Trump odbył w ubiegłym tygodniu rozmowę telefoniczną z premierką Danii Mette Frederiksen na temat Grenlandii - podał w piątek "Financial Times". Według źródeł gazety rozmowa poszła "bardzo źle" i pozbawiła Duńczyków nadziei, że roszczenia terytorialne Trumpa są tylko taktyką negocjacyjną. W piątek miało dojść do rozmowy szefa duńskiej dyplomacji z nowym sekretarzem stanu, ale dyskusja ta nie dotyczyła Grenlandii.

"Zimny prysznic". Rozmowa Trumpa z premierką Danii poszła "bardzo źle"

"Zimny prysznic". Rozmowa Trumpa z premierką Danii poszła "bardzo źle"

Źródło:
PAP

Najstarszy bank świata Monte dei Paschi di Siena złożył ofertę przejęcia większego rywala Mediobanca za 13,3 miliarda euro - podała Agencja Reutera. Dodała, że propozycja została pozytywnie przyjęta przez władze, ale wywołała spore zaskoczenie na rynku.

"Zaskakująca oferta" najstarszego banku świata

"Zaskakująca oferta" najstarszego banku świata

Źródło:
Reuters, AP, Bloomberg, CNBC

Cztery izraelskie żołnierki, uprowadzone przez Hamas, po 477 dniach w niewoli wróciły do kraju - poinformowała izraelska armia. W zamian Izrael, jak przekazała służba więzienna, zwolnił 200 palestyńskich więźniów. To druga wymiana w ramach trwającego od 19 stycznia zawieszenia broni w Strefie Gazy.

477 dni w niewoli. Żołnierki wracają do domu 

477 dni w niewoli. Żołnierki wracają do domu 

Źródło:
PAP

Naukowcy odkryli superenzym, który wpływa na poziom testosteronu u batalionów. Samce tego gatunku ptaka mogą pochwalić się unikatową dla królestwa zwierząt strategią lęgową. Odkrycie może w przyszłości pomóc także niektórym ludziom.

"Szalony" ptak i niespotykane rytuały. Sekretem jest superenzym

"Szalony" ptak i niespotykane rytuały. Sekretem jest superenzym

Źródło:
Simon Fraser University, Jestem na Ptak

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska nazwała wybory prezydenckie w swoim kraju, które mają się odbyć w niedzielę, "inscenizacją" i "maskaradą". W wywiadzie dla dziennika "Le Figaro" podkreśliła, że "one nic nie zmienią", bo "Białorusini odrzucili Łukaszenkę w 2020 roku". Cichanouska mówiła, że najważniejsze jest teraz uwolnienie więźniów politycznych i przerwanie represji.

Cichanouska o "maskaradzie" zorganizowanej przez Łukaszenkę

Cichanouska o "maskaradzie" zorganizowanej przez Łukaszenkę

Źródło:
PAP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również setki najróżniejszych aukcji internetowych. Wśród nich są te przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN24, TVN, TTV oraz gwiazdy znane z produkcji TVN Warner Bros. Discovery. Sprzątanie domu, wspólne gotowanie w hollywoodzkim stylu, autorskie obrazy, kolekcjonerskie pamiątki - to tylko niektóre wyjątkowe przedmioty i atrakcje, które trafiły "pod młotek". Grupa TVN Warner Bros. Discovery ponownie zaprasza na rodzinną przygodę w Harry Potter Studio w Londynie.

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Zdjęcie "Czas Apokalipsy" Chrisa Niedenthala zapisało się w historii Polski i Europy. Teraz fotografia trafia na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Legendarny fotoreporter wspólnie z czteroletnimi bliźniętami Leną i Filipem Sosnowskimi przekazali na nią odbitkę numer 9. Niedenthal w rozmowie z rodzicami małych darczyńców - Natalią Szewczak (Business Insider Polska) i Mateuszem Sosnowskim (TVN24) - opowiedział o niesamowitej historii zdjęcia i o tym, jak niemal cudem, dzięki pomocy nieznajomego, udało się je wywieźć z Polski i pokazać światu.

To, że wydostało się z Polski, to niemal cud. Legendarne zdjęcie do wylicytowania

To, że wydostało się z Polski, to niemal cud. Legendarne zdjęcie do wylicytowania

Źródło:
tvn24.pl

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24

Sprzedaż domów na amerykańskim rynku wtórnym spadła w 2024 roku do najniższego poziomu od 30 lat. Astronomiczne ceny i wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych zniechęciły kupujących - wskazał portal stacji CNN.

Ostatni raz sprzedaż domów była na tym poziomie w 1995 roku

Ostatni raz sprzedaż domów była na tym poziomie w 1995 roku

Źródło:
CNN