TVN24 | Wybory prezydenckie w USA 2020

"Party in the USA", "Dzisiaj jest dobry dzień!". Celebryci świętują zwycięstwo Bidena

TVN24 | Wybory prezydenckie w USA 2020

Autor:
momo//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Joe Biden i Kamala Harris wystąpili przed Chase Center w Wilmington
Joe Biden i Kamala Harris wystąpili przed Chase Center w Wilmington TVN24
wideo 2/11
TVN24Joe Biden i Kamala Harris wystąpili przed Chase Center w Wilmington

Gdy media za oceanem okrzyknęły Joe Bidena zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA, wielu aktorów, muzyków i sportowców, nie czekając na oficjalne wyniki, skierowało gratulacje pod adresem prezydenta elekta. Nie brakowało wyrazów ulgi z powodu wyborczego rozstrzygnięcia Amerykanów, oznaczającego rychłe zakończenie urzędowania Donalda Trumpa w Białym Domu.

W Stanach Zjednoczonych trwa liczenie ostatnich głosów w wyborach prezydenckich. Już jednak w sobotę przed południem czasu lokalnego największe amerykańskie telewizje oraz agencja Associated Press zgodnie uznały, że Joe Biden nie straci już przewagi nad Donaldem Trumpem, wygra wyścig o Biały Dom i zostanie 46. prezydentem USA. Choć kandydat republikanów wciąż nie uznaje porażki z przedstawicielem demokratów, zapowiadając sądową batalię, połowa Ameryki już świętuje.

ŚLEDŹ WYBORY W USA NA TVN24.PL >>>

Wielkie świętowanie celebrytów

Media społecznościowe zalała fala radości i gorących gratulacji ze strony wielu celebrytów. Duża część z nich jeszcze w trakcie kampanii wyrażała poparcie dla kandydata demokratów, niektórzy aktywnie się w nią angażowali, występując na wiecach Bidena lub zabierając głos w internecie. 

Wśród nich jest zadeklarowana od dawna zwolenniczka Partii Demokratycznej Lady Gaga. "Joe Biden, Kamala Harris i Amerykanie, właśnie daliście światu jeden z najwspanialszych aktów dobroci i odwagi, jakie ludzkość kiedykolwiek widziała. Wyrazy miłości dla naszego nowego Naczelnego Wodza (ang. Commander in Chief) i pierwszej kobiety wiceprezydent, wybranych do Białego Domu" - napisała piosenkarka na Instagramie. Wpis opatrzyła zdjęciem, na którym przytula się z Joe Bidenem. 

Miley Cyrus wstawiła na Instagramie wideo z uśmiechniętym Joe Bidenem i tańczącą Kamalą Harris. Nagraniu towarzyszy utwór piosenkarki "Party in the USA" (ang. Impreza w USA).

"Dziękuję za waszą służbę. Nie mogę się doczekać, by żyć pod waszym przywództwem przez następne cztery lata" - napisała Cyrus w story na Instagramie, oznaczając konta prezydenta elekta Bidena i przyszłej wiceprezydent Harris.

"Gratulacje dla Prezydenta Elekta Bidena i Wiceprezydent Elekt Harris! Dziękuję, że zdecydowaliście się na służbę swojemu krajowi w tych trudnych czasach" - napisał na Twitterze piosenkarz John Legend.

Żona artysty Chrissy Teigen opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, jak oboje tańczą do utworu amerykańskiego rapera YG, w którym padają słowa "F*** Donald Trump". Godzinę później Teigen zamieściła na Twitterze wpis: "siedzę w wannie i piję mleko czekoladowe. Dzisiaj jest dobry dzień! Dzisiaj jest dobry dzień!".

"Gratulacje dla Joe Bidena i Kamali Harrris i naszego ukochanego kraju. Zwyciężyła uczciwość i prawość!" - napisała na Twitterze piosenkarka i aktorka Barbra Streisand.  Wpis opatrzyła nagraniem z koncertu, na którym śpiewa utwór "Happy days are here again".

Twoje kłopoty i troski znikną Odtąd nie będzie nic więcej nie więcej Od teraz/Szczęśliwe dni są tutaj ponownie Niebo nade mną tutaj ponownie Tak więc, pozwala śpiewać pieśń myśli ponownie szczęśliwe czasy szczęśliwe dni szczęśliwe dni Są tu znowu!

"Czas wyleczyć rany. Czas na zmianę. Czas na jedność" - napisała na Twitterze piosenkarka Christina Aguilera. "Mam nadzieję na lepszą i jaśniejszą przyszłość dla naszych dzieci i nas wszystkich" - dodała. We wpisie załączyła swoje zdjęcie z Joe Bidenem oraz fotografię, na której trzyma amerykańską flagę. 

Radości ze zwycięstwa Joe Bidena nie kryła aktorka Jennifer Lawrence. Gwiazda Hollywood opublikowała na Twitterze nagranie, na którym biega po ulicy w piżamie, krzycząc z radości.

"Nie miałam innego wyboru, jak urządzić sobie przyjęcie" - napisała w tweecie.

Piosenkarka P!nk opublikowała wpis Donalda Trumpa, w którym napisał, że zdobył "71 milionów ważnych głosów. Najwięcej ile kiedykolwiek zdobył urzędujący prezydent!".

"Zgadza się Donny, ale wciąż za mało" - spuentowała artystka.

Gratulacje od sportowców

Zwycięstwa w wyścigu o Biały Dom pogratulowała duetowi Biden-Harris słynna amerykańska piłkarka Megan Rapinoe, wielokrotnie publicznie krytykująca Donalda Trumpa.

"Nie możemy nie docenić tego, jak historyczny i niesamowity jest to dzień dla Kamali Harris, czarnoskórych kobiet, kobiet z Azji Południowej na całym świecie, i dla Ameryki. Nigdy nie patrzmy wstecz" - zaapelowała sportsmenka.

Amerykański koszykarz LeBron James wyniki wyborów w ojczyźnie skomentował memem, na którym Donald Trump próbuje wrzucić piłkę do kosza, podczas gdy Joe Biden (w koszulce z nazwiskiem Jamesa) skutecznie blokuje tę próbę.

Autor:momo//rzw

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości