TVN Warszawa | Wola

Zerwała się platforma z robotnikami

TVN Warszawa | Wola

Autor:
katke/dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja straży pożarnej po zerwaniu się platformy z robotnikami
Akcja straży pożarnej po zerwaniu się platformy z robotnikami TVN24
wideo 2/3
TVN24Akcja straży pożarnej po zerwaniu się platformy z robotnikami

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło przy alei "Solidarności". Mężczyźni spadli z wysokości po tym, jak urwała się platforma, na której pracowali.

- Podczas remontu elewacji bloku urwała się platforma, na której było dwóch robotników. Jest urwana z jednej strony, wisi w powietrzu na wysokości drugiego piętra. Jeden z robotników, z ogólnymi potłuczeniami i prawdopodobnie urazem kręgosłupa, jest już w karetce. Druga osoba ma otwarte złamanie nogi i uraz ręki i także jest już w karetce. Na miejscu są cztery karetki plus kilka zastępów straży pożarnej - przekazał Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Informację potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl starszy aspirant Bogdan Smoter z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. - Na miejscu są cztery zastępy straży pożarnej. Z drugiego piętra, z platformy na linach spadło dwóch mężczyzn. Są obecnie pod opieką załogi pogotowia ratunkowego - powiedział strażak. Dodał, że straż pożarna zabezpiecza teren. - Na miejscu są grupy operacyjne z województwa, miasta oraz komendant miejski - podsumował.

Przed godziną 14 Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazała, że poszkodowani mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala.

Po godzinie 14 Bogdan Smoter przekazał w rozmowie z reporterem TVN24, że "są podejmowane próby opuszczenia zerwanej platformy na ziemię". - Na chwilę obecną platforma jest zabezpieczona dźwigiem. Nie przesunie się ani w przód, ani w tył. Za jakiś czas zostanie opuszczona za pomocą lin na ziemię - dodał strażak.

Akcja strażaków zakończyła się przed godziną 16.

Autor:katke/dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości