Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ursynów

Strażacy znów sprawdzają wentylację w tunelu POW. Podali termin decyzji

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
GDDKiA: tunel POW pod Ursynowem zostanie otwarty jesienią
GDDKiA: tunel POW pod Ursynowem zostanie otwarty jesieniąTVN24
wideo 2/3
TVN24GDDKiA: tunel POW pod Ursynowem zostanie otwarty jesienią

Kontrola prowadzona przez straż pożarną w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy trwa od poniedziałku. W piątek zapadnie decyzja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego - przekazał rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kroć. To drugie podejście strażaków. Podczas pierwszej próby zadymienia odmówili odbioru inwestycji.

Według informacji przekazanych przez rzecznika mazowieckiej PSP, od poniedziałku strażacy prowadzą kontrolę w tunelu na ursynowskim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. - Trwają testy między innymi systemów wentylacji i wykrywania pożaru - wyjaśnił Kierzkowski. Zaznaczył, że w piątek zostanie wydana decyzja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu.

Podczas wcześniejszej kontroli wentylacja nie zadziałała właściwie. Dlatego strażacy odmówili odbioru tunelu, a inwestor zapowiedział wprowadzenie koniecznych zmian.

Jest już opinia sanepidu, brakuje tej od strażaków

Z kolei rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że pozytywną opinię dotyczącą tunelu wydał już sanepid.

- Kontrolujący nie wnieśli uwag do dokumentacji ani do zrealizowanych robót - oświadczyła Tarnowska. - W toku jest kontrola straży pożarnej. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o przeprowadzenie kontroli przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie - dodała.

Jak wcześniej informowała Tarnowska, ostatnim etapem procesu odbiorowego jest kontrola wojewody mazowieckiego. - Po sprawdzeniu dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa oraz otrzymaniu opinii urzędnika bezpieczeństwa wyda zgodę na otwarcie tunelu. Ta decyzja da nam zielone światło na dopuszczenie do ruchu S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem - podała rzeczniczka, dodając, że według założeń stanie się to jesienią tego roku.

Konkretne terminy nie padają, kalendarzowa jesień trwa do 21 grudnia.

Wentylacja w tunelu Południowej Obwodnicy WarszawyKomenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Fragment trasy S2 z mostem i tunelem

Od 22 grudnia 2020 roku kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 miliarda złotych, z czego blisko 1,7 miliarda to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości