Pożar mieszkania na Nalewkach. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga zmarła we własnym łóżku

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar mieszkania na Nalewkach

Na Nalewkach doszło w niedzielę w nocy do pożaru mieszkania. Straż pożarna podaje, że zginęła w nim jedna osoba, która - prawdopodobnie z uwagi na stan zdrowia - nie mogła wstać z łóżka ortopedycznego. Poszkodowana została druga osoba przebywająca w lokalu.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku przy ulicy Nalewki 5 chwilę przed godziną 22. - Doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze. W środku przebywały dwie osoby. Jedną z nich ewakuowaliśmy. Druga osoba leżała na łóżku ortopedycznym. Niestety jej ciało było zwęglone - informuje Łukasz Wujek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Dodaje, że osoba ewakuowana trafiła pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przewieziono ją do szpitala.

Obecny na miejscu lekarz stwierdził natomiast zgon drugiej osoby.

Jak opisuje Wujek, ogień pojawił się w pomieszczeniu, gdzie przebywała osoba leżąca. Gdy strażacy zjawili się na miejscu pożar był zlokalizowany głównie w pobliżu jej łóżka.

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody do płonącego mieszkania - relacjonuje Wujek. Strażacy zajęli się także oddymieniem i przewietrzeniem lokalu. Akcja straży zakończyła się około godziny 23.

Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności pożaru zajmie się policja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Informowaliśmy także o pożarze na Woli, gdzie zginęła jedna osoba:

Do pożaru doszło na Woli
Do pożaru doszło na Woli Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości