Zderzenie tramwajów na rondzie Waszyngtona. Ranni

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/r
Zderzenie tramwajów na rondzie WaszyngtonaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa
wideo 2/2
Zderzenie tramwajów na Pradze Południe

Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu tramwajów w alei Waszyngtona. Były bardzo duże utrudnienia w kierunku centrum - zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej.

- Około 16.40 zderzyły się dwa tramwaje linii 22 i 25. Do zderzenia doszło bezpośrednio na samym rondzie, wobec czego tramwaje musiały poruszać się z niewielką prędkością. Składy jadące zarówno w kierunku Pragi, jak i centrum, zostały skierowane na objazdy - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

Z kolei Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji przekazał informację o poszkodowanych. - Jedna osoba została zabrana do szpitala, trzy są badane na miejscu. Będziemy ustalać okoliczności wypadku - zapowiedział.

Jak później doprecyzował Oleszczuk, łącznie do szpitala trafiły trzy osoby.

"Autobus zajechał mu drogę"

Na miejscu ze świadkami zdarzenia rozmawiał reporter tvnwarszawa Artur Węgrzynowicz. - Opisują, że tramwaj linii 22 uderzył w tył 25, bo autobus miejski numer 147 zajechał drogę tramwajowi 25 i motorniczy musiał gwałtownie hamować. Autobus linii 147 stoi obok zderzenia na awaryjnych światłach - relacjonował.

Naszemu reporterowi udało się ustalić, w jakim stanie są poszkodowani w wypadku. - Wszystkie te osoby są przytomne, ich stan ogólnie oceniany jest jako dobry. Pasażerowie przewrócili się w wagonach w wyniku hamowania i teraz uskarżają się na bóle - dodał Węgrzynowicz.

Ostrzegał też przed dużymi utrudnieniami w ruchu. - Przejazd przez skrzyżowanie w stronę centrum jest częściowo zablokowany, bo tramwaje stoją w poprzek alei Waszyngtona. Jeden z nich całkowicie blokuje przejazd w kierunku mostu Poniatowskiego. Kierowcy go omijają, ale autobusy nie są w stanie przejechać - zwrócił uwagę. - Są bardzo duże utrudnienia w kierunku centrum. Na torach stoi już sznur tramwajów, motorniczy wypuszczają pasażerów ze składów - dodał Węgrzynowicz.

Około godziny 18.15 ruch na rondzie Waszyngtona został wznowiony. - Trochę czasu jednak minie, zanim korek się rozładuje - zastrzegł nasz reporter.

Tramwaje i autobusy na objazdach

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego pojawiła się informacja o utrudnieniach w kursowaniu 7, 9, 22, 24, 25, 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521. Autobusy i tramwaje zostały skierowane na objazdy. Utrudnienia trwały przez około półtorej godziny.

tvnwarszawa.pl

mp/r