53 nowe przypadki zakażenia w Warszawie. Koronawirus u jednego z burmistrzów

Autor:
kz/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa, 18 osób nie żyje
Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa, 18 osób nie żyje
TVN24
TVN24Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa, 18 osób nie żyje

Jak poinformował sanepid, podczas ostatniej doby potwierdzono 53 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Warszawie. Jak udało nam się ustalić, wśród osób zakażonych jest burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

Resort zdrowia poinformował w czwartkowym komunikacie o 726 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa liczba dziennych infekcji od początku epidemii w naszym kraju.

W województwie mazowieckim potwierdzono w czwartek 107 przypadków zakażenia.

- To liczba spływających wciąż nowych wyników z licznych kwarantann z trwających od jakiegoś czasu różnych ognisk: domowych, zakładów pracy, uroczystości weselnych. Odnotowano cztery nowe ogniska, ale to małe liczby, po trzy osoby zakażone w ogniskach domowych lub zakładach pracy – mówi Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Koronawirus w Warszawie

Jeżeli chodzi o Warszawę, podczas ostatniej doby potwierdzono 53 nowe przypadki zakażenia. Jedną z osób, która otrzymała pozytywny wynik testu, jest burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

- Rzeczywiście pan burmistrz dzisiaj rano otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu. Czuje się dobrze, jak na razie przechodzi wirusa bezobjawowo – przekazał Michał Szweycer z południowopraskiego ratusza.

Dodał, że urząd dzielnicy jest w stałym kontakcie z sanepidem. – Wytypowaliśmy osoby, które miały bezpośredni kontakt z burmistrzem. Wszystkie czują się dobrze – poinformował.

Wytypowane osoby w domach czekają na dyspozycję od sanepidu. Urząd działa bez zmian. – Urząd dzielnicy jest dezynfekowany na bieżąco od początku pandemii, ale dzisiaj zapadła decyzja, aby poddać budynek dodatkowemu ozonowaniu – powiedział nam Michał Szweycer.

Od ponad tygodnia w stolicy dziennie potwierdzanych jest kilkadziesiąt zachorowań. Do tej pory odnotowano ich 2403. Zmarły 132 osoby, w tym jedna w czwartek.

Autor:kz/ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości