Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Praga Południe

53 nowe przypadki zakażenia w Warszawie. Koronawirus u jednego z burmistrzów

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
kz/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Ponad 700 nowych przypadków koronawirusa, 18 osób nie żyje

Jak poinformował sanepid, podczas ostatniej doby potwierdzono 53 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Warszawie. Jak udało nam się ustalić, wśród osób zakażonych jest burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

Resort zdrowia poinformował w czwartkowym komunikacie o 726 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższa liczba dziennych infekcji od początku epidemii w naszym kraju.

W województwie mazowieckim potwierdzono w czwartek 107 przypadków zakażenia.

- To liczba spływających wciąż nowych wyników z licznych kwarantann z trwających od jakiegoś czasu różnych ognisk: domowych, zakładów pracy, uroczystości weselnych. Odnotowano cztery nowe ogniska, ale to małe liczby, po trzy osoby zakażone w ogniskach domowych lub zakładach pracy – mówi Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Koronawirus w Warszawie

Jeżeli chodzi o Warszawę, podczas ostatniej doby potwierdzono 53 nowe przypadki zakażenia. Jedną z osób, która otrzymała pozytywny wynik testu, jest burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski.

- Rzeczywiście pan burmistrz dzisiaj rano otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu. Czuje się dobrze, jak na razie przechodzi wirusa bezobjawowo – przekazał Michał Szweycer z południowopraskiego ratusza.

Dodał, że urząd dzielnicy jest w stałym kontakcie z sanepidem. – Wytypowaliśmy osoby, które miały bezpośredni kontakt z burmistrzem. Wszystkie czują się dobrze – poinformował.

Wytypowane osoby w domach czekają na dyspozycję od sanepidu. Urząd działa bez zmian. – Urząd dzielnicy jest dezynfekowany na bieżąco od początku pandemii, ale dzisiaj zapadła decyzja, aby poddać budynek dodatkowemu ozonowaniu – powiedział nam Michał Szweycer.

Od ponad tygodnia w stolicy dziennie potwierdzanych jest kilkadziesiąt zachorowań. Do tej pory odnotowano ich 2403. Zmarły 132 osoby, w tym jedna w czwartek.

Autor:kz/ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości