"Zadawniony konflikt sąsiedzki" postanowił rozwiązać siekierą

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymanie mężczyzny
Zatrzymanie mężczyzny
Wideo od czytelniczki / Facebook TVN Warszawa
Wideo od czytelniczki / Facebook TVN Warszawa Zatrzymanie mężczyzny

W miejscowości Zagościniec koło Wołomina policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o zaatakowanie sąsiada siekierą. Napastnik usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu.

Pierwszą informację na ten temat otrzymaliśmy na Facebooku od czytelniczki. Jak opisała kobieta, do zdarzenia doszło w czwartek 9 czerwca w miejscowości Zagościniec, w okolicy Wołomina. Z jej relacji wynika, że mężczyzna zaatakował swojego sąsiada siekierą. Na przekazanym naszej redakcji nagraniu widać, jak policjanci prowadzą do radiowozu zakutego w kajdanki, półnagiego mężczyznę.

Informację o zdarzeniu potwierdziła w rozmowie z tvnwarszawa.pl Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

- Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że w dniu 9 czerwca kierował wobec 35-latka groźby karalne oraz dokonał uszkodzenia ciała przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie - przekazała policjantka.

Zarzut usiłowania zabójstwa

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska potwierdziła, że pomiędzy mężczyznami był "zadawniony konflikt sąsiedzki".

- Do zdarzenia doszło 9 czerwca. Podejrzany ruszył w kierunku pokrzywdzonego z siekierą w ręku, zamachnął się, zadając pokrzywdzonemu powierzchowną ranę. 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Został tymczasowo aresztowany - poinformowała prokurator Skrzeczkowska.

Dodała, że w trakcie czynności policjantów zaszło podejrzenie, że podejrzany może być pod wpływem środków odurzających. - Będziemy to jeszcze sprawdzać - poinformowała prokurator.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości