Przygotuj się na:

WAKACYJNY ROZKŁAD JAZDY

Pasażerowie miejskich autobusów i tramwajów muszą nastawić się na wakacyjne zmiany w komunikacji. Zmieni się też rozkład jazdy metra.

  Swastyka na elewacji budowy. 32-latek z zarzutem propagowania ustroju totalitarnego

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  mp/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  KSPRobotnik namalował na elewacji swastykę

  Policjanci zatrzymali na Gocławiu pracownika budowy, który jest podejrzany o namalowanie na elewacji jednego z budynków swastyki. Mężczyzna usłyszał zarzut propagowania ustroju totalitarnego i dobrowolnie poddał się karze.

  Jak relacjonuje oficer prasowa południowopraskiej komendy Joanna Węgrzyniak, świadkiem malowania symbolu był jeden z mieszkańców Gocławia. To on zgłosił służbom, że widział, jak na elewacji sąsiedniego bloku na wysokości ósmego piętra, pracownik budowy namalował swastykę.

  "Nie miał pojęcia, że jest to przestępstwo"

  - Na miejsce skierowano dzielnicowych, którzy mieli dokonać ustaleń i przeprowadzić rozpoznanie. Bardzo pomogły im informacje i wskazówki, które przekazał sam zgłaszający. Policjanci dotarli do pracowników budowy i bardzo szybko wyszło na jaw, kto namalował swastykę na elewacji - relacjonuje Węgrzyniak.

  Dodaje, że 32-latek został zatrzymany. - Tłumaczył on policjantom, że "chciał wytrzeć pędzel, maznął nim coś i wyszła akurat swastyka". Twierdził, że nie miał pojęcia, że jest to przestępstwo - zwraca uwagę oficer prasowa.

  Zarzut propagowania ustroju totalitarnego

  Zgłaszający złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

  - Śledczy zabezpieczyli dowody i zgromadzili materiały, na podstawie których przedstawili zatrzymanemu zarzut propagowania ustroju totalitarnego - informuje policjantka i zaznacza, że 32-latek dobrowolnie poddał się karze ośmiu miesięcy ograniczenia wolności: - Polega ona na wykonywaniu nieodpłatnej wskazanej przesz sąd pracy na cel społeczny w wymiarze trzech godzin miesięcznie oraz pokryciu kosztów postępowania.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zatrzymaniu przez policję mężczyzny, który umieścił swoje graffiti na elewacji Pałacu Branickich:

  Podejrzany o zniszczenie zabytkowego pałacu

  Mężczyzna podejrzany o zniszczenie zabytku KRP I Śródmieście
  wideo 2/2

  Autor:mp/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: KSP