Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Dwa yorki w pralce. "Na skutek działania sprawcy psy zdechły". Zarzut dla 51-latka

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ab/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  ShutterstockUmieścił dwa psy w pralce

  51-letni mieszkaniec Otwocka usłyszał zarzut uśmiercenia ze szczególnym okrucieństwem dwóch psów. Jak podała prokuratura, podejrzany umieścił w pralce dwa psy, a następnie ją uruchomił. Grozi mu kara więzienia.

  O zdarzeniu poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie.

  "Jak ustalono w toku dochodzenia, w dniu 3 grudnia 2019 roku mieszkaniec Otwocka umieścił w pralce dwa psy rasy Yorkhire Terrier, a następnie ją uruchomił. Na skutek działania sprawcy psy zdechły. Prokuratura zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok zwierząt" - poinformował w komunikacie rzecznik prokuratury Marcin Saduś. Zastrzegł, że mężczyzna nie był właścicielem zwierząt, ale nie ujawnił, jak znalazły się pod jego "opieką".

  Zarzuty i areszt

  Dwa dni później, Sąd Rejonowy w Otwocku uwzględnił wniosek prokuratora rejonowego w Otwocku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na miesiąc. 51-latkowi zarzucono popełnienie przestępstwa, polegającego na uśmierceniu zwierząt ze szczególnym okrucieństwem.

  Jak podał rzecznik, mężczyzna nie potrafił racjonalnie ustosunkować się do zarzutów i złożył niespójne wyjaśnienia. Podejrzany nie był w przeszłości karany, ale leczył się psychiatrycznie. - Nie zostało jednak stwierdzone, że był niepoczytalny. Przeprowadzone zostaną badania sądowo-psychiatryczne - sprecyzował w rozmowie z tvnwarszawa.pl prokurator Saduś. I podkreślił tempo działania wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie. - Konsekwencje popełnienia przestępstwa rzadko ponoszone są tak szybko - zauważył.

  Mężczyźnie grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

  Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o noworodku pozostawionym w ogródkach działkowych:

  Noworodek odnaleziony w reklamówce na ogródkach działkowych

  Lekarz o stanie zdrowia dzieckaTVN24
  wideo 2/4

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  ab/b