Nowoczesna pokazała mapę potrzeb Warszawy

Warszawa

NowoczesnaMapa potrzeb

Specjalną wirtualną mapę potrzeb Warszawy uruchomiła w niedzielę warszawska Nowoczesna. Działacze partii podkreślają, że chcą w ten sposób przygotować listę rzeczy, które najbardziej doskwierają mieszkańcom stolicy. Pod koniec roku ma być gotowa strategia dla miasta.

Mapa, dostępna na stronie internetowej, jest częścią akcji związanej z przygotowaniem strategii dla Warszawy. Ma być ona gotowa do końca roku.

"Nowe otwarcie"

- Uważamy, że Warszawa potrzebuje nowego otwarcia, nowego przełomu. Mówiliśmy o tym, że jesteśmy za dymisją pani prezydent, jesteśmy za referendum (ws. odwołania prezydent stolicy). Dwa lata to jest bardzo dużo w życiu każdego miasta, chcielibyśmy, żeby te dwa lata nie były latami straconymi. Będziemy dążyć do zmian, będziemy też słuchać mieszkańców, m.in. tego jak oceniają pracę ekipy ratusza i Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówił w niedzielę dziennikarzom wiceprzewodniczący regionu warszawskiego Nowoczesnej Paweł Rabiej.Jak zapewnił, wszystkie uwagi mieszkańców - zarówno te dotyczące drobniejszych rzeczy, np. miejsc do wyprowadzania psów, jak i sprawy poważniejsze dotyczące infrastruktury - zostaną uwzględnione w przygotowanym planie działań dla miast.- Warszawa ma spory budżet inwestycyjny w dodatku, i w tamtym roku, i w tym roku niewykorzystywany. Naszym zdaniem wiele możliwości nie jest w pełni wykorzystywanych. To nie są kwestie wielkich nakładów, mówimy też o niedużych projektach inwestycyjnych, które mogłyby znacząco poprawić jakość życia mieszkańców - powiedział.

400 potrzeb

Na wirtualnej mapie zaznaczono już ponad 400 "potrzeb miasta". -Te informacje mają różny charakter, począwszy od kwestii bezpieczeństwa, skończywszy na ładzie architektonicznym" - powiedział Sławomir Potapowicz, sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej.Przykładowo, na Ochocie wśród rzeczy najbardziej potrzebnych znalazły się przebudowa Alej Jerozolimskich i zwiększenie liczby parkingów; Białołęka - jak wynika z mapy - boryka z problemami komunikacyjnymi, z kolei w Śródmieściu mieszkańcy skarżą się na hałas i m.in. brak wystarczającej liczby toalet i koszy na śmieci.

TAK NOWOCZESNA INAUGUROWAŁA AKCJĘ Z MAPĄ POTRZEB:

Konferencja Nowoczesnej
TVN24

PAP/ran//ec