Kurtyny wodne już działają. "Świetny efekt schłodzenia"

Najnowsze

TVN 24Tak działają kurtyny

W związku z upałami, które dotarły do Warszawy, miasto uruchomiło kurtyny wodne w siedmiu miejscach. - Dają świetny efekt schłodzenia - oceniła Justyna Kosela, reporterka TVN 24.

Kurtyny wodne już od kilku sezonów uruchamiane są podczas upałów, w najbardziej ruchliwych miejscach miasta. Urządzenia wytwarzają wodną mgiełkę, w której każdy może się ochłodzić. Działają codziennie od 10.00 do 18.00, czyli w godzinach największego upału.

Siedem lokalizacji

Kurtyny stanęły na: - pl. Zamkowym - Krakowskim Przedmieście przy pomniku Kopernika - pl. Trzech Krzyży przy pomniku Witosa - pl. Konstytucji od strony Waryńskiego - pl. Defilad w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej, - ul. Floriańskiej przy bazylice, - Płycie Desantu przy ul. Solec

Uwaga na upał!

W piątek temperatura w Warszawie sięgnie 29 stopni Celsjusza, ale w kolejnych dniach może dojść nawet do 33 stopni. Dlatego urzędnicy apeluję o o zachowanie ostrożności i nie narażanie się na zbytnie nasłonecznienie.

"Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci" - ostrzega urząd miasta i przypomina, o noszeniu nakrycia głowy, zakładanie jasnych ubrań i regularne picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

b/r