Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Ponad 40 nowych zakażeń w Warszawie, ale na Mazowszu nie ma żółtych i czerwonych stref

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN2410 września: 506 nowych przypadków, 12 osób zmarło

Mazowsze było w czwartek trzecim w Polsce województwem z najwyższą liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad połowę z nich zdiagnozowano pośród warszawiaków. Z powodu powikłań związanych z Covid-19 w stolicy zmarła jedna osoba.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W czwartek, 10 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 506 nowych potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2. Najwięcej - 99 - było ich w województwie małopolskim. Wielkopolska z 76 przypadkami znalazła się na drugim miejscu. Trzecie w zestawieniu uplasowało się Mazowsze z 68 zachorowaniami.

W komunikacie resortu przekazano także informację o śmierci 12 zakażonych osób w wieku od 55 do 93 lat. Jedna z nich była mieszkanką województwa mazowieckiego i zmarła w Warszawie.

Mazowsze bez żółtych i czerwonych stref

W ubiegłym tygodniu powiat lipski przestał być strefą czerwoną i oznaczono go kolorem żółtym.  Z listy powiatów żółtych usunięto natomiast powiat żuromiński. Kolory te oznaczają miejsca, w których decyzją resortu zdrowia, obowiązują dodatkowe obostrzenia. Na listę ostrzegawczą trafił też w minionym tygodniu powiat otwocki.

W czwartek mapa regionów, w których najszybciej rośnie liczba zachorowań, została zaktualizowana. Nie było na niej ani jednego powiatu w strefie czerwonej, trzy znalazły się w żółtej oraz pięć na liście ostrzegawczej. Żaden z nich nie znajduje się na terenie województwa mazowieckiego.

Wzrost liczby zakażeń w Warszawie

Od początku września w stolicy odnotowano 361 nowych zakażeń koronawirusem. W czwartek potwierdzono 42 przypadki. Jest to najwyższy wynik w tym tygodniu. Z danych stołecznego ratusza wynika, że pośród osób zdiagnozowanych we wrześniu znajduje się kilkanaście osób związanych ze szkołami (uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi).

SPRAWDŹ LISTĘ SZKÓŁ ZAMKNIĘTYCH PRZEZ KORONAWIRUSA >>>

Dotychczas za ozdrowieńców uznawane są 1354 osoby z pośród 3718 mieszkańców stolicy, u których od początku pandemii wykryto zakażenia. Z powodu powikłań zmarło 140 osób chorujących na Covid-19.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: