"Konieczne było użycie specjalnych sił i środków". Policjanci zlikwidowali magazyn narkotyków

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zlikwidowali magazyn z narkotykami
Policjanci zlikwidowali magazyn z narkotykami
KPP Otwock
KPP Otwock Policjanci zlikwidowali magazyn z narkotykamizwieku

Policjanci z Otwocka zlikwidowali magazyn oraz laboratorium narkotyków, przejmując blisko 15 kilogramów amfetaminy i mefedronu oraz sprzęt służący do ich produkcji. Zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-latka i jego 32-letnią partnerkę.

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku pracowali nad zatrzymaniem osób, mogących mieć związek z przestępczością narkotykową na szeroką skalę. Z ich ustaleń wynikało, że poszukiwany przez nich listem gończym mężczyzna wraz z partnerką mogą nie tylko handlować zabronionymi prawem substancjami, ale również je produkować. Kryminalni ustalili sposób ich działania oraz miejsca, gdzie mógł być przez nich składowany i produkowany nielegalny towar.

Do zatrzymania pary, zlikwidowania magazynu i laboratorium narkotyków doszło w zeszłą środę. - Podczas realizacji konieczne było użycie specjalnych sił i środków. Kontrterroryści z Warszawy, Radomia i Kielc kontrolując przestrzeń powietrzną i lądową zaatakowali znienacka. Wkroczyli jednocześnie na posesje w Karczewie i Promnie-Kolonii - przekazała w komunikacie Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Funkcjonariusze zatrzymali 31-latka i 32-latkę.

Prawie 15 kilogramów narkotyków

- Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń w Karczewie znaleźli i zabezpieczyli ponad 5,5 kilograma amfetaminy i blisko 9 kilogramów mefedronu. Natomiast w Promnie-Kolonii przejęli linię technologiczną do wytwarzania amfetaminy, odczynniki chemiczne i inne substancje wykorzystywane w produkcji tego narkotyku. Zabezpieczono również kilkadziesiąt litrów odpadów, co może świadczyć, że laboratorium mogło działać od dłuższego czasu - dodała Harabin.

Na miejsce skierowano techników z laboratorium kryminalistycznego Komendy Stołecznej Policji oraz technika kryminalistycznego i dochodzeniowców otwockiej jednostki. Oględziny ze względu na ilość substancji były prowadzone blisko dobę. Stężenie oparów w pomieszczeniach było tak duże, że musieli je wentylować strażacy.

Policjant z zatrzymaną kobietąKPP Otwock

Poszukiwany 31-latek i jego 32-letnia partnerka usłyszeli już zarzuty. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku zarzucił im popełnienie przestępstw narkotykowych związanych z ich produkcją i handlem, po czym zawnioskował do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd poparł prokuratorskie wnioski i aresztował podejrzanych w sprawie na okres trzech miesięcy.

Policjant z zatrzymanym mężczyznąKPP Otwock

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock

Pozostałe wiadomości