Zgromadzenia zwołane zostały przez KK NSZZ "Solidarność", OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Rolników Indywidualnych, Kluby "Gazety Polskiej" oraz osoby prywatne.
Przed budynkiem Sejmu rozbije się miasteczko namiotowe. Zwołane przez Solidarność zgromadzenie, będzie trwać przez cztery dobry bez przerwy.
Ciężka środa
Natomiast największe utrudnienia będą związane z marszami. W środę, 11 września ulicami stolicy w godzinach popołudniowych przemieszczać będzie się sześć zgromadzeń, każde z udziałem około 2,5 tysiąca osób każde. W sumie organizatorzy deklarują udział około 20 tysięcy osób.
Manifestacje wyruszą sprzed budynków ministerstw: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości przez centrum miasta i udadzą się przed Sejm RP.
Środowe manifestacje
ZOBACZ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI
W czwartek i piątek spokojniej
W czwartek, 12 września, w godz. 11.30-14.00 przed ministerstwem edukacji zostanie zwołane zgromadzenie z udziałem około dwóch tysięcy osób, które przejdą al. Szucha i Al. Ujazdowskimi przed Sejm, gdzie dołączy do stacjonarnego zgromadzenia przeprowadzanego przez NSZZ Solidarność.
W piątek, 13 września, w godz. 17.00-20.00 jedno ze zgromadzeń zwołanych przez osobę prywatną przejdzie sprzed Sejmu RP przez pl. Trzech Krzyży pod Pałac Prezydencki.
ZOBACZ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI
100 tysięcy osób w sobotę
Na sobotę, 14 września, zaplanowane są cztery zgromadzenia, które przejdą trasami: od ronda Dmowskiego do ronda de Gaulle’a (Kluby Gazety Polskiej), od placu Defilad do ronda de Gaulle’a (OPZZ), od Stadionu Narodowego do ronda de Gaulle’a (Forum Związków Zawodowych), a także od Sejmu RP do ronda de Gaulle’a (KK NSZZ Solidarność).
Po połączeniu wszystkich czterech zgromadzeń przejdą one Traktem Królewskim do pl. Zamkowego. Kolejne zgromadzenia zwołane przez osoby prywatne przejdą: od pl. Bankowego przez ul. Marszałkowską do Krakowskiego Przedmieścia oraz sprzed budynku Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez ul. Nowogrodzką i Bracką do ronda de Gaulle’a.
Organizatorzy przewidują, że w zwołanych przez nich w sobotę demonstracjach weźmie udział łącznie do 100 tysięcy osób.
ZOBACZ W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI
Zmiany w komunikacji miejskiej
Jak informuje urząd miasta, z uwagi na dużą liczbę zgromadzeń publicznych komunikacja zbiorowa w dniach 11 - 14 września kierowana będzie na trasy objazdowe. Informacje o zmianach będą umieszczane stronie Zarządu Transportu Miejskiego.
Parkingi dla autokarów
Utrudnienia może też wywołać konieczność utworzenia czasowych parkingów dla autokarów w pasach drogi.
W środę będą to następujące lokalizacje:
- rejon ul. Bonifraterskiej, pomiędzy ul. Konwiktorską i ul. Długą;
- rejon ul. Batorego na wysokości MSW;
- rejon Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego.
Po opuszczeniu autokarów przez demonstrantów, będą one sukcesywnie przemieszczały się na miejsce postoju w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, al. Solidarności i Sobieskiego.
W sobotę autokary z demonstrantami będą podjeżdżały w rejon:
- Stadionu Narodowego;
- ul. Emilii Plater przy Pałacu Kultury i Nauki i ul. Chałubińskiego/al. Solidarności;
- w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Czerniakowską i Sobieskiego.
Charytatywny spacer również w sobotę
W sobotę na demonstracje związkowców nałoży się impreza sportowa - ECCO Walkathon. Jak informują organizatorzy, trasa 6- i 10-kilometrowa tego charytatywnego spaceru będzie przebiegać od Agrykoli przez Śródmieście, Mokotów w tym Pole Mokotowskie i Morskie Oko.
Piotr Duda był gościem "Faktów po Faktach"
Sierpniowy protest służb mundurowych:
Mundurowi protestują
su/b