TVN Meteo | Świat

Znaleziono trzy szkielety z XVI wieku. Przy jednym z nich był krzyż

TVN Meteo | Świat

Autor:
kw/dd
Źródło:
Reuters
Trzy ludzkie szkielety z XVI wieku znalezione w Peru
Trzy ludzkie szkielety z XVI wieku znalezione w PeruReuters
wideo 2/13
ReutersMumie z Peru

Peruwiańscy archeolodzy natknęli się na pozostałości dwóch dorosłych osób i jednego dziecka sprzed 500 lat. Przy jednym ze szkieletów leżał drewniany krzyż. Krajowa agencja informacyjna okrzyknęła znalezisko "najwybitniejszym, jakiego dokonano w ostatnich latach".

Na wzgórzu w peruwiańskim parku Las Leyendas znaleziono trzy bardzo stare szkielety. Według władz prowincji Lima mogą one dostarczyć nowych informacji dotyczących cmentarza z epoki kolonialnej, jaki znajdował się niegdyś w stolicy kraju.

Mogą liczyć 500 lat

Rządzący poinformowali we środę, że znaleźli pozostałości dwóch dorosłych osób i dziecka. Andina - peruwiańska agencja prasowa podała, że jest to jedno z najwybitniejszych odkryć, jakiego dokonano w ostatnich latach.

Archeolożka parku Lucenida Carrion powiedziała, że jeden ze szkieletów został pochowany z krzyżem na piersi. To sugeruje, że ciała pochodzą z czasów hiszpańskiej epoki kolonialnej w XVI wieku.

Znalezisko jest pierwszym z wielu spodziewanych tego typu odkryć. Jak przekazała Andina, naukowcy wierzą, że w tym miejscu 500 lat temu mógł znajdować się cmentarz.

Autor:kw/dd

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Reuters