Woda wdarła się do domów, przerywając obchody święta

Autor:
anw
Źródło:
ENEX

Powodzie błyskawiczne, które były następstwem ulewnych deszczy, nawiedziły w weekend północne regiony Iraku. Żywioł uszkodził wiele domów i budynków.

Woda wdarła się do domów, niszcząc obchody święta Id al-Fitr, czyli Święta Przerwania Postu, w wiosce Yarimja, która najbardziej ucierpiała w wyniku powodzi. - Ponad 50 domów i małych przedsiębiorstw zostało uszkodzonych przez wodę powodziową - przekazał w niedzielę sprawujący władze w mieście Ibrahim Mohammed. Dodał, że nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych.

- Tuż po porannych modlitwach poziom wody podniósł się, zalewając domy - relacjonował Qaes Faysal, mieszkaniec wioski obwiniając lokalne władze o zaniedbania.

Id al-Fitr to święto dziękczynienia obchodzone w islamie na zakończenie świętego miesiąca postu - ramadanu. W tym dniu muzułmanie składają sobie życzenia i obdarowują się prezentami.

Miejscowi obawiają się, że nadejdzie druga fala powodzi, która może jeszcze bardziej pogorszyć warunki ich życia.

Burza piaskowa

Mieszkańcy Iraku odczuwają również skutki burzy piaskowej, która w ostatnich dniach nawiedziła ten kraj. Dziesiątki osób trafiło do szpitali z problemami z oddychaniem.

Autor:anw

Źródło: ENEX