Pogoda na jutro - poniedziałek 29.08. Niż będzie wpływać na aurę. Napłynie chłodniejsze powietrze

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 25/26.03
Pogoda na noc 25/26.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałek 29.08 zapowiada się wyraźnie chłodniej niż poprzednie dni. Nigdzie nie spodziewamy się upałów, termometry wskażą maksymalnie do 25 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. W niektórych regionach wystąpią opady deszczu i burze.

Nadchodzącej doby Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niskiego ciśnienia ze strefą frontu atmosferycznego. W ciągu dnia od zachodu swój wpływ zaznaczał będzie klin wyżu znad Morza Północnego. Za frontem zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego z północno-zachodniej części Europy.

Pogoda na noc 28/29.08

Nocą w pasie od Pomorza, przez Ziemię Łódzką, po Śląsk i Małopolskę prognozowane jest duże zachmurzenie, miejscami z przelotnymi opadami deszczu oraz pojedynczymi burzami. Podczas wyładowań atmosferycznych możliwe są intensywne opady deszczu rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Strefa opadów i burz będzie przemieszczać się na wschód i nad ranem częściowo obejmie również wschodnie województwa. 

Temperatura minimalna wyniesie od 12-14 stopni Celsjusza na zachodzie do 16-18 st. C na wschodzie. kraju Wiatr będzie słaby, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl

Pogoda na poniedziałek 29.08

Za dnia początkowo na wschodzie oraz częściowo w centrum kraju, a w drugiej części dnia również na północy zachmurzenie będzie duże i wystąpią przelotne opady deszczu. Ponadto we wschodniej i północno-wschodniej części kraju pojawią się burze z opadami do 10-30 l/mkw. Na południu i zachodzie, a w drugiej części dnia też w centrum przewidywane są rozpogodzenia do umiarkowanego i przejściowo małego zachmurzenia

Termometry pokażą maksymalnie od 21 st. C w Szczecinie do 25 st. C w Rzeszowie. Powieje umiarkowany, na wybrzeżu w porywach dość silny, północno-zachodni wiatr.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski znajdzie się na poziomie około 70 procent. Warunki biometeorologiczne na krańcach północnych i wschodnich będą niekorzystne, w północno-zachodniej części kraju oraz w Wielkopolsce aura korzystnie wpłynie na samopoczucie, w pozostałych regionach natomiast warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Możliwe burze. Temperatura minimalna wyniesie 18-19 st. C. Wiatr będzie słaby, zachodni, podczas burz porywisty. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hektopaskali i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie początkowo przyniesie pochmurną aurę, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23-24 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Sopocie i Gdańsku zachmurzenie nocą będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Możliwe są również burze. Temperatura minimalna wyniesie 16-18 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1013 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni w poniedziałek czeka zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi i umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. Możliwa jest pojedyncza burza. Termometry pokażą maksymalnie 21-22 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Poznań

Nocą w Poznania zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna wyniesie 13-15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1005 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Poznań

Na poniedziałek dla Poznania prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21-22 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie z umiarkowanym i małym zachmurzeniem. Temperatura minimalna wyniesie 13-15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia w poniedziałek mogą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie 22-23 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie zachmurzenie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Możliwe są także burze. Temperatura minimalna wyniesie 15-17 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa i będzie wzrastać.

Pogoda na jutro - Kraków

W poniedziałek w Krakowie zachmurzenie będzie początkowo duże, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Nad ranem mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 23-24 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, zachodni skręcający na północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa i będzie wzrastać.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości