Pogoda na dziś - piątek 14.10. Deszcz popada w większości kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Piątek 14.10 upłynie ze słabymi opadami deszczu na przeważającym obszarze Polski. Termometry wskażą maksymalnie 19 stopni Celsjusza w południowo-wschodniej części kraju.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju słabymi opadami deszczu rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Padać nie powinno na terenie całej wschodniej ściany Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w środkowej części kraju, do 19 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego powieje ze słabą i umiarkowaną siłą.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie 60-70 procent. W większości kraju będzie odczuwalny chłód. Warunki biometeorologiczne na obszarze całej Polski okażą się korzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Na piątek dla Warszawy prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, pod wieczór możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1005 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Piątek przyniesie w Gdańsku, Sopocie i Gdyni umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami mogą pojawić się również słabe opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1016 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Mieszkańcy Poznania powinni spodziewać się w piątek umiarkowanego i dużego zachmurzenia z okresowymi słabymi opadami deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Na piątek dla Wrocławia prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie z okresowymi słabymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 17 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Piątek przyniesie w Krakowie umiarkowane i duże zachmurzenie, po południu mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 18 st. C. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 991 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości