Niebezpieczna aura w dwóch województwach. Możliwe alarmy IMGW

Autor:
dd
Źródło:
IMGW
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03
Warunki biometeorologiczne w piątek 31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń na piątek. Wynika z niej, że w północno-wschodniej części kraju mokra nawierzchnia dróg i chodników może zamarzać. Mogą zostać wydane alarmy pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek

W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim w piątek może pojawić się oblodzenie. Możliwy jest spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie powierzchni mokrych dróg i chodników.

Prognoza zagrożeń na piątekIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Według definicji IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości