TVN Meteo | Prognoza

Alerty IMGW - oblodzenia. Wydano prognozę zagrożeń

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 21.11

IMGW wydał prognozę zagrożeń na kolejne dni. O ile w niedzielę aura nie przyniesie nam żadnych niebezpieczeństw, już w poniedziałek może dać się we znaki. Jak ostrzegają synoptycy - miejscami mogą pojawić się alarmy przed oblodzeniem.

Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek zagrożeniem staną się oblodzenia. Alarmów przed nimi należy spodziewać się w województwach:

- śląskim, w powiatach: cieszyńskim, bielskim, Bielsko-Biała, żywieckim;

- małopolskim, w powiatach: oświęcimskim, wadowickim, suskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, gorlickim, nowotarskim i tatrzańskim;

- podkarpackim, w powiatach: jasielskim, krośnieńskim, Krosno, sanockim, leskim, bieszczadzkim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem oznacza spadek temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Prognoza zagrożeń na poniedziałekIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Autor:kw,ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości