TVN Meteo | Prognoza

Alerty IMGW - oblodzenia. Niebezpieczna pogoda na północy kraju

TVN Meteo | Prognoza

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/8
Pogoda na jutro 22.11

IMGW ostrzega - w niektórych regionach kraju pogoda może dać się we znaki. Prognozowany jest spadek temperatury i oblodzenia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Alerty pierwszego stopnia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed oblodzeniami obowiązują na całym obszarze województwa pomorskiego oraz w woj. kujawsko-pomorskim, w powiatach: sępoleńskim, tucholskim, świeckim, grudziądzkim, Grudziądz, chełmińskim i brodnickim.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3 stopni Celsjusza, a temperatura minimalna przy gruncie około -6 st. C.

Ostrzeżenia będą ważne od północy z niedzieli na poniedziałek do godz. 8 w poniedziałek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor:kw, ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości