Prognoza

Prognoza

Polskich kierowców na północy czekają podróże w chłodzie, a w dużej mierze i deszczu. W sobotę suche drogi będą w południowych rejonach kraju.

Sobota będzie pogodna w niewielu miejscach kraju, przeważająca część Polaków będzie się zmagać z deszczem i chłodem. Żeglarzom dodatkowo dokuczy wiatr o sile aż 8 st. w skali Beauforta.

W powietrzu królują pyłki sosny. Drzewo to pyli na terenie całego kraju. Wtórują mu niezmiennie od kilku dni pyłki traw oraz zarodniki Alternarii i Cladosporium.

Najbliższe dni nie będą sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Nad naszym krajem zadomowią się chmury, będzie przelotnie padać deszcz. Z szaf więc powinniśmy wyciągnąć ubrania przeciwdeszczowe, a pod ręką trzymać parasol. Ochłodzi się. W weekend słupki rtęci wskażą w niektórych rejonach kraju nawet 13 st. C.

Pogoda w piątek, pierwszy dzień czerwca, okaże się łaskawa tylko dla alergików. Wszechobecne opady oczyszczą powietrze z pyłków, dzięki czemu uczulonym będzie lżej oddychać.

Nie mają powodów do radości osoby, które zaplanowały spędzenie nadchodzącego weekendu w kurortach nad wodą. Nad Pomorzem oraz Mazurami dominować będą chmury, nie zabraknie tylko deszczu.

Pogoda na najbliższy weekend - nieszczególna. Przedsionek lata, a tu pogoda jak na jesieni.

W czwartek warunki drogowe będą podobne w całym kraju - niezbyt korzystne. Przelotne deszcze mogą utrudnić podróżowanie we wszystkich regionach. Na jazdę po mokrych drogach będą szczególnie narażeni kierowcy na północnym wschodzie i południowym zachodzie.

Za sprawą polarno-morskich mas powietrza po rześkim poranku czeka nas niezbyt ciepły dzień. Termometry pokażą tylko od 15 do 20 stopni. Na dodatek na południowym zachodzie i północnym wschodzie Polski będzie się chmurzyć i przelotnie padać, a w całym kraju pogoda niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Czwartek w polskich kurortach - zarówno nadbałtyckich, jak i mazurskich - będzie nieprzyjemnie deszczowy i chłodny. Dlatego też zamiast plażowania czy też żeglowania, polecamy wam wypoczynek chociażby w kinie.

W środę tylko kierowcom podróżujący po południu i południowym wschodzie kraju pogoda utrudni jazdę. W tych rejonach będzie przelotnie padać, mogą też wystąpić burze. Na pozostałych terenach ma być pogodnie.

Po deszczowej nocy dzień w większości kraju będzie pogodny. Tylko południe i południowy wschód pozostaną pod wpływem frontu atmosferycznego i tam może dziś popadać. Mimo słonecznej pogody czeka nas dość chłodny dzień - temperatury sięgną najwyżej 21 stopni.

Nadbałtyckie kurorty będą w srodę najchłodniejszymi miejscami w kraju, z temperaturą maksymalną na poziomie 16 st. C. Odczucie chłodu wzmogą tam porywy wiatru dochodzące do 40 km/h. Spokojniej ma być na Mazurach, tam zza chmur częściej wyglądać będzie słońce, a temperatura wody miejscami przewyższy temperaturę powietrza.