Prognoza

Prognoza

Ciche uroczystości, spokojna pogoda

W Nowym Jorku Amerykanie obchodzą 10. rocznica zamachów na World Trade Center. Od rana czyste niebo towarzyszy uroczystościom odbywającym się na Manhattanie. Jednak z godziny na godzinę na niebie pojawią się coraz więcej chmur, a na wieczór i noc przewidywane są opady deszczu i burze.

Smak wakacji został za granicą

Front atmosferyczny przechodzący w poniedziałek nad Polską popsuje pogodę w naszych ulubionych urlopowych destynacjach. Słońca i ciepłego morza warto więc poszukać za granicą. Najcieplejsza będzie Turcja.

Jesień pokaże pazury. Na termometrach nawet 13 stopni

Wrześniowa pogoda jeszcze przez następne kilka dni porozpieszcza nas wyższymi temperaturami. W poniedziałek możemy spodziewać się nawet 28 stopni Celsjusza. Jednak już od środy 21.09 słupki na termometrach zaczną spadać, żeby pokazać nam temperatury w przedziale od 13 do 19 stopni.

Ciepło, ale biomet niekorzystny

Nad Europą dominują układy niżowe. Polska znajduje się pod wpływem klina wyżowego. Napływa ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe (PZ) znad Morza Śródziemnego.

Ślisko na drogach północno-zachodniej Polski

W niedzielę warunki panujące na drogach prawie całej Polski będą dobre. Na śliską nawierzchnię, porywisty wiatr oraz ograniczoną widoczność będą mogli narzekać kierowcy poruszający się w północno-zachodniej Polsce oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej.

W niedzielę Bałtyk nie dla turystów

Kurorty europejskie, z wyjątkiem polskich plaż, będą w niedzielę słoneczne. W Polsce spodziewamy się burz i deszczu. Jednak na Wybrzeżu będzie cieplej niż przez ostatnich kilka dni.

Pogoda przegoni żeglarzy z jezior

Na morzu burze, na jeziorach deszcze i pochmurne niebo. Tak ma się prognoza pogody dla żeglujących w niedzielę po Polsce. W Grecji i Chorwacji za to słonecznie.

Mgliste poranki? To oznaki jesieni

Poranne mgły, jakie w sobotę rano spowijały Warszawę i okolice, nieubłaganie wskazują na jesień zbliżającą się do Polski wielkimi krokami.

Z sobotą przyszła ładna pogoda

Sobota niemalże w całym kraju jest pogodna. Gdzieniegdzie temperatura wynosi nawet 25 st. Celsjusza. Niestety - istnieje spore prawdopodobieństwo, że zagrzmi w okolicach Jeleniej Góry i Kłodzka.

Zorze szaleją nad Biegunem Północnym

- Dziś o godz.14.30 dotarła do Ziemi materia wyrzucona ze Słońca podczas wybuchu klasy M2, pierwszego z serii oczekiwanych eksplozji - informuje TVN Meteo Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Niestety szanse, że podczas piątkowej nocy na polskim niebie zobaczymy zorzę, efektowna łunę będącą skutkiem wybuchu, są nikłe. - O wiele lepiej widoczne będą za to jutro wieczorem - mówi astronom.

Pożeglujemy w Ustce i nad Mamrami

W sobotę dobrych warunków do żeglowania spodziewać się możemy jedynie na wodach w pobliżu Ustki, Łeby, na jeziorach Mamry i Śniardwy, a także na greckich Cykladach. To miejsca, w których będzie słonecznie i stosunkowo wietrznie.

Coraz mniejsze szanse na plażowanie. Nad Bałtykiem chłodno

Na polskim Wybrzeżu w sobotę pogodnie, ale o warunkach do opalania nie będzie mowy. Temperatura utrzyma się na niesprzyjającym plażowaniu poziomie 18-22 st. Celsjusza. Dość chłodny dzień zapowiada się na Suwalszczyźnie, Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wypoczywający tam, zamiast wylegiwać się nad jeziorem, powinni wybrać się na grzyby.

Kierowcy na zachodzie muszą uważać na mgły

Nocą deszcz spadnie na drogi Polski północno-wschodniej. Nad ranem popadać morze na południu, a także w Polsce północno-zachodniej. Tam przewidywane są mgły. W sobotę zmotoryzowani nie będą mieli na co narzekać. Deszcz utrudni jazdę tylko w okolicach Rzeszowa.

Chłód, burze, a czasem słońce

Przed nami mocno zróżnicowany pod względem pogody tydzień. Jego początek upłynie pod znakiem pochmurnego nieba, przelotnego deszczu i gwałtownych burz. We wtorek pogoda się ustabilizuje, będzie pogodnie, ale już od środy zanotujemy spore ochłodzenie.

Weekend: wróci ciepło, wyjrzy słońce

Mamy dobre wieści. Po deszczowym i chłodnym piątku nadejdzie pogodna sobota. Będzie cieplej, temperatura wzrośnie nawet do 24 st. C. Niestety rozpogodzenie nie potrwa długo. Już następnego dnia nad nasz kraj wróci deszcz. Na szczęście jest też dobra wiadomość na niedzielę.

Przez Polskę przeszły burze

Polska znajduje się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczyniają się do powstawania opadów. Obok deszczów pokazały się też burze.

Nawet w Grecji mniej powieje

Polskie wody będą w piątek deszczowe i wietrzne, chorwackie słoneczne i spokojne. W Grecji natomiast wiatru będzie mniej niż zazwyczaj. Nawet na Cykladach.

Bałtyk skąpany w deszczu

Polskie kurorty będą w piątek chłodne i skąpane w deszczu. Przeciwnie będzie w pozostałych europejskich lokalizacjach - tam wciąż słonecznie i ciepło.

Rosyjski niż przynosi chłód

W ciągu najbliższej Polska nadal będzie w zasięgu niżu rosyjskiego i związanej z tym niżem zatoki niskiego ciśnienia.

Uwaga na drogach. Łatwo wpaść w poślizg

Nie mamy najlepszych wiadomości dla kierowców. Synoptycy przewidują przelotne, choć intensywne opady deszczu oraz burze. Wpadnięcie więc w poślizg będzie w ciągu najbliższej doby łatwiejsze niż zwykle. Na wybrzeżu czwartek zapowiada się wietrznie - lepiej nie parkować pod drzewami, bo wiatr będzie osiągał nawet 70 km/h.

Tatry najpiękniejsze o tej porze roku

Wrzesień i pierwsza połowa października to czas, w którym polskie góry wyglądają najpiękniej. W ten weekend warunki do uprawiania turystyki w Tatrach zapowiadają się wyśmienicie.

Bardzo dziękuję za słuszną uwagę...

We wtorek na blogu próbowałem tchnąć nieco otuchy Rodakom. Prosiłem, aby nie przejmować się chłodem, bo na weekend nasi synoptycy na południu Polski zapowiadają 28 stopni.

Będziemy czuć się senni

Nad Europą dominują układy niżowe. Na zachodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych i przesuwa się w kierunku centrum.