Prognoza

Prognoza

Zrobiło się biało. Opady nie są szczególnie intensywne ale długotrwale uciążliwe. To powoduje nagromadzający przyrost pokrywy śnieżnej. I o ile miłośnicy zimowych sportów są wniebowzięci, to istnieje duża grupa mniej zadowolonych. Zimowy trend utrzyma się przez najbliższe dni.

Od rana na drogach panują trudne warunki jazdy. Wszystko za sprawą zimowej aury. Niemal z całym kraju jezdnie są śliskie. Podróżowanie uprzykrza również padający śnieg.

Utrzymują się niesprzyjające warunki na polskich drogach. We wschodnich regionach sypie śnieg, który sprawia, że drogi robią się śliskie. W centrum opady są mieszane, a na zachodzie przeważa deszcz, który grozi gołoledzią w późniejszych godzinach.

Poruszanie się po drogach naszego kraju wymaga dziś sporo koncentracji i doświadczenia. Jazdę utrudniają opady śniegu na wschodzie i deszczu na zachodzie. Gdzieniegdzie jest mglisto, a prawie wszędzie ślisko.

"Totalny bałagan" będzie charakteryzował pogodę w najbliższych dniach. Wyjątkowo niebezpiecznie jest już teraz, gdyż do Polski wkroczył front znad Niemiec z marznącymi deszczami. W środę utrzymają się opady, a w czwartek nastąpi nawrót zimy.

Najnowsza prognoza pogody przewiduje spore zmiany już pod koniec tygodnia. - Idzie duże ochłodzenie, idzie zima, idzie śnieg - to wszystko od piątku będzie nam towarzyszyć naraz - zapowiedział na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski. Już od czwartku zacznie się ochładzać, a w weekend już 70 proc. obszaru Polski znajdzie się pod śniegiem.

Podróżujący po południowej i południowo-wschodniej Polsce oraz Mazowszu, Warmii i Mazurach muszą się przygotować na przelotne opady śniegu. W pozostałych regionach warunki drogowe są raczej sprzyjające. Tylko na niektórych odcinkach dróg jest ślisko.

Pogłoski o mojej śmierci są wysoce przesadzone, zdaje się mówić śnieżna zima i przedstawia dowody. Niedziela w wielu miejscach w naszym kraju upłynęła pod znakiem opadów śniegu. Prószyło na południu i w centrum Polski. Zdjęcia nadesłali Reporterzy 24.

Zbliżające się dni nie przyniosą diametralnej zmiany warunków atmosferycznych - wynika z długoterminowej prognozy pogody TVN Meteo. Bądźmy jednak przygotowani na delikatne tchnienie mroźnej zimy. Na kilka dni temperatura w całym kraju spadnie poniżej zera.

Utrzymujące się niemal w całym kraju opady śniegu i śniegu z deszczem to główne utrudnienia, na które narażeni są w niedzielę kierowcy. Na zachodzie kraju może popadać deszcz. Na Podlasiu i Ziemi Łódzkiej zmotoryzowani powinni uważać na lokalnie śliskich drogach.