Prognoza

Prognoza

Zadowoleni będą kierowcy z zachodu

Opady deszczu i niekorzystne warunki biometeo dadzą się we znaki zmotoryzowanym na wschodzie. Także w kilku innych częściach kraju pogoda nie dopisze kierowcom. Słonecznej i suchej aury spodziewać się powinni tylko zmotoryzowani z zachodu.

Nad Bałtykiem pokaże się słońce

W środę bardziej zadowoleni z pogody będą wypoczywający nad morzem niż nad jeziorami. Choć przez część Wybrzeża mogą przechodzić przelotne opady, pokaże się tam też słońce, nie przebije się ono natomiast przez chmury na Mazurach. W tym regionie będzie deszczowo i dość chłodno.

"Jeśli prognozy się nie zmienią, weekend będzie piękny"

Synoptyk inaczej postrzega czas i pogodę. Nie zaskakuje mnie nieuchronność letnich burz, pochmurność układów niżowych, odczucie chłodu podczas wietrznej pogody. Natomiast ciągłe zaglądanie w przyszłość sprawia, że często myślę o pogodzie prognozowanej.

Bylica pyli bardzo mocno

W najbliższych dniach życie alergików uprzykrzy m.in. bylica, która znajduje się właśnie w szczycie swojego sezonu pylenia. Mocno we znaki nadal dawać się będą grzyby zarodnikowe: Alternarium i Cladosporium.

Spod kół będzie bryzgać woda

We wtorek popada - miejscami tak mocno, że spod kół kierowców będzie bryzgać woda. Ponieważ mokra nawierzchnia oznacza niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg, radzimy: zachowajcie wzmożoną czujność.

"Wilma" nad Polską. Najbliższe dni pogodne tylko na zachodzie

W najbliższych dniach pogoda najbardziej dopisze mieszkańcom Polski zachodniej, gdzie będzie najcieplej i najpogodniej. Wszystko za sprawą niżu "Wilma" z centrum na pograniczu Ukrainy i Białorusi. Nie unikniemy deszczu. Poza wtorkiem opady nie będą jednak miały intensywnego charakteru.

Po lecie zostanie tylko nostalgia

A nie mówiłam, że będzie zimno? I jest! Dziś rano temperatura w Katowicach spadła do 6 st., w Łodzi do 7 st., we Wrocławiu do 8 st. Przy gruncie była jeszcze niższa, w Łodzi osiągnęła 4 st., w Kaliszu 5 st.

Najgorzej będzie na wschodzie

Najgorzej w poniedziałek będzie się jeździć po drogach wschodu. To jednak nie jedyna część kraju, w której na zmotoryzowanych czekają utrudnienia.

Deszczowe Mazury. Nad morzem też pokropi

Poniedziałkowe temperatury nie będą rozpieszczać wypoczywających nad wodą. Na Mazurach dodatkowo we znaki dadzą się przelotne opady, pokropić może też w niektórych miejscach na Wybrzeżu. Pływaków może pocieszyć ciepła woda, ale uwaga: niektóre bałtyckie kąpieliska są zamknięte z powodu bakterii.

Na horyzoncie już koniec lata

W końcówce wakacji czekają nas dość przyjemne temperatury. Będzie sporo ciepłych dni, ale nie liczcie na upały. Najwyższe wartości synoptycy prognozują na najbliższą niedzielę - wtedy termometry pokażą nawet 31 stopni. Niestety, na koniec sierpnia prognozowane są temperatury przypominające o nieuchronnym końcu lata.

Droga upłynie pod znakiem deszczu

Dobrej pogody powinni się spodziewać jedynie kierowcy z województw zachodnich. Pozostali zmotoryzowani pojadą w deszczu lub w burzy i przy niekorzystnych warunkach biometeo.

Wielu z nas zmarznie i zmoknie

W niedzielę nie rozstawajcie się ze swetrami bądź lekkimi kurtkami. Najcieplejszy moment dnia w niewielu miejscach kraju upłynie pod znakiem temperatury przekraczającej 20 st. Celsjusza. Na Podkarpaciu i na Pomorzu będzie zaledwie 16-17 st. C. W wielu regionach może też padać i grzmieć.

Słońce, chmury i deszcz nad wodą

Wypoczywający nad wodą w niedzielę nie mogą liczyć na pogodę sprzyjającą plażowaniu. Słońce się pokaże, ale będzie też sporo chmur i przelotnych opadów. Osoby, które lubią pływać, ucieszy za to temperatura wody - zarówno w kąpieliskach mazurskich, jak i bałtyckich jest wysoka.

Pogoda w kratkę do połowy tygodnia. Ocieplenie od czwartku

W najbliższe dni czeka nas pogodowa przeplatanka. Przełom tygodni nie zachwyci - będzie chłodno, ponuro i deszczowo. We wtorek pokaże się słońce, ale w środę znowu zniknie za chmurami. Na pogodne niebo i bardziej wakacyjne temperatury w całym kraju musimy poczekać do czwartku.

Popada, zagrzmi. Trudno będzie się skupić

Sobota zapowiada się deszczowo, przez co zmotoryzowani powinni się liczyć z jazdą po śliskich i mokrych jezdniach. We znaki mogą dawać się im także burze oraz niekorzystne warunki biometeo, za których sprawą kierowcom trudno będzie się skupić.

Będzie chłodno. Zrobi się deszczowo

W pierwszej części dnia front atmosferyczny znajdzie się w Polsce północnej. Z biegiem dnia będzie się przesuwał na południe, przynosząc ze sobą deszcz i lokalne burze. Gdzieniegdzie temperatura wyniesie tylko 16 st. Celsjusza.

Pochmurna sobota w kurortach

W sobotę nie powinniśmy uświadczyć tłoku na nadmorskich plażach. Wszystko za sprawą pogody. Niebo szczelnie przykryją chmury, termometry pokażą maksymalnie 20 st. C.

Burze przesunęły się na wschód

- Burz przybyło - informowała po południu synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Pierwsze wyładowania atmosferyczne, które odnotowano na Mazowszu, wystąpiły ok. godz. 12.00. Potem grzmiało m.in. na Podlasiu, Górnym Śląsku i na Ziemi Łódzkiej. Późnym wieczorem grzmiało na Lubelszczyźnie, Podlasiu i we wschodniej części Małopolski.

Pyli bylica, bez chusteczek ani rusz

To przede wszystkim bylica sprawi, że alergicy będą kichać jak Polska długa i szeroka. O tym, jakie inne pyłki dadzą się im we znaki dowiecie się z naszego komunikatu.

Weekend chłodny i mokry. Cieplej od niedzieli

Początek weekendu nie będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Niemal w całym kraju niebo skryją deszczowe chmury, a temperatura daleka będzie od komfortowej, zwłaszcza na północy kraju. Zdecydowana poprawa pogody nastąpi w niedzielę. Zrobi się słonecznie i ciepło. Niemal w całym kraju słupki rtęci poszybują powyżej 20 st. C.

Jedziecie na zachód? Nastawcie się na deszcz i burze

Przelotny deszcz i lokalne burze dadzą się dziś we znaki kierowcom podróżującym na zachodzie kraju. Na skutek opadów drogi zrobią się śliskie, a widzialność ograniczona. Dodatkowo biomet będzie niekorzystny, utrudniający koncentrację za kółkiem.

Przydadzą się parasole. Dzień z przelotnym deszczem

Bez parasola nie powinni dziś wychodzić mieszkańcy północy i lokalnie centrum kraju. Po południu deszcz towarzyszący burzom może pojawić się także w rejonie Śląska. Ponieważ napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie, przyda się cieplejsza odzież, szczególnie rano i pod wieczór.