W weekend dużo słońca i mróz

Sobota i niedziela będą słoneczne

Szykuje się piękny zimowy weekend. Przed nami dwa słoneczne dni. Będzie mroźno, ale niskie temperatury nie dokuczą nam tak mocno, jak tydzień temu. Prawie w całym kraju będzie pogodnie, tylko na Pomorzu poprószy śnieg.

Już w piątek bardzo ładna pogoda może skłaniać do zaplanowania weekendowego spaceru albo krótkiej wycieczki. Przez cały dzień będzie towarzyszyć nam słońce i mróz w okolicasch -10 st. Ci, którzy postanowia wybrać się w droge, moga liczyć na dobre warunki jazdy.

W sobotę na terenie całego kraju możemy liczyć na dużo słońca. Będziemy też mogli trochę odetchnąć od arktycznych mrozów. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -12 st. na Podkarpaciu do -6 na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu także raczej nie będzie dokuczliwy.

W okolicach Szczecina może poprószyć

Niedziela też będzie pogodna. Jedynie na Pomorzu mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Słupki rtęci w termometrach lekko się podniosą i znów najcieplej bedzie na północy. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -11°C na Podkarpaciu do -5°C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr pozostanie słaby i umiarkowany, ale powieje z południowego zachodu.

Bardzo mroźne noce

Temperatury znacznie spadną poniżej zera w weekendowe noce. - W weekendowe noce lokalnie temperatury mogą spaść poniżej -24 st. C - ostrzega Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

Najzimniej ma być na Podhalu, w Bieszczadach, Beskidzie Sądeckim i Beskidzie Niskim. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje tam spadek temperatury do -28 st. C.

Czytaj więcej o nocnych przymrozkach

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości