Najnowsze

Śnieg i lód znikają w oczach

Najnowsze

Roztopowe podtopienia w Bolesławcu (TVN24)
tvn24Roztopowe podtopienia w Bolesławcu (TVN24)

W całym kraju temperatura podniosła się powyżej 0 stopni Celsjusza. Topić zaczął się śnieg i powstałe podczas siarczystych mrozów sople i lodowe rzeźby. Reporterzy 24 nadsyłają zdjęcia niszczycielskiej dla zimowego krajobrazu odwilży.

Na termometrach w całej Polsce wartości dodatnie. Najcieplej było na południu, nawet 6 st. C. Niewiele chłodniej było na zachodzie, a na krańcach wschodnich 1-2 st. C.

Taka pogoda cieszy tych, którzy dość mają zimy i mrozów. Zwiastuje, że tuż tuż jest przedwiośnie. Ciepło jest jednak bezwzględne dla zimowego krajobrazu i niszczy naturalne, nie raz niezwykle piękne lodowe rzeźby i formy.

Można to zobaczyć na zdjęciach Reporterów 24.

W Kołobrzegu ciepło od kilku dni

Jak w taką pogodę wygląda Kołobrzeg? Na fotografiach udokumentował to monster. Reporter 24 napisał, że od kilku dni w Kołobrzegu trwa odwilż. "Może i nieduża, ale jednak. Wiejące wiatry z sektorów północnych i północno-zachodnich zepchnęły w stronę Kołobrzegu i pobliskich miejscowości ogromne ilości lodu. Plaże są jak Arktyka" - relacjonuje. I zachęca do obejrzenia zdjęć, zrobionych przy temperaturze -10 st. C i już podczas odwilży.

Natomiast januszbed1 umieścił na Kontakcie Meteo fotografie lodowych dekoracji nad Bałtykiem. "Mroźna zima nad Bałtykiem, Molo w Ustroniu Morskim to widok niesamowity. Molo w soplach i woda skuta lodem robią niezwykłe wrażenie. Przyozdobione soplami, w śnieżnej szacie niezwykłych lodowych dekoracji" - napisał Reporter 24.

Utrzymujące się ocieplenie nie pozwoli jednak tym lodowym dekoracjom długo zdobić brzeg Bałtyku.

Zdjęcia nadesłał także użytkownik zima80. "Od wczoraj na Pomorzu występują przelotne opady deszczu. Opadom towarzyszą porywy wiatru. Temperatura na godzinę 9.20 wynosiła +3,5 C. Przedwiośnie..." - napisał. Prognozy mówią, że temperatura powyżej zera w najbliższych dnia się utrzyma.

Coraz mniej śniegu też na zachodzie Polski, co sfotografował Farmer021999.

Roztopy też w Bydgoszczy.

Sople topią się również w centrum kraju. Zdjęcia z Kielc nadesłał Enrique.

"Na Podhalu delikatna odwilż temperatura +3 czasem padał śnieg były też chwile ze słońcem" - pisze na Kontakt Meteo FotoWaksmund.

Z kolei zdjęcie topniejącego bałwana nadesłał miguellk.

Prognozy mówią, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. W najbliższym tygodniu na termometrach zobaczymy nawet 12 st. C. Lekki spadek temperatury odnotujemy kolejnej niedzieli, ale od marca temperatura utrzyma się na poziomie sięgającym 10 kresek powyżej zera.

CZYTAJ PROGNOZĘ POGODY NA 16 DNI

Autor: ls/rs / Źródło: Kontakt Meteo, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości