Prognoza pogody na pięć dni: śnieg, śnieg z deszczem i deszcz

Tomasz Zubilewicz o pogodzie w najbliższych dniach
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w najbliższych dniach
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w najbliższych dniach

Pogoda w najbliższych dniach będzie obfitowała w opady: śniegu, śniegu z deszczem i deszczu. Zrobi się cieplej, siarczyste mrozy odpuszczą.

Czwartek będzie pochmurny z przejaśnieniami na północy i południu kraju. Śniegu należy spodziewać się na przeważającym obszarze, za wyjątkiem Pomorza, Warmii, Mazur, Suwalszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski. Suma opadów wyniesie od 1 do 3 cm. W całym kraju będzie mroźno, od -10 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju do -1 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu, na Wybrzeżu dość silnie.

Piątek: mokro w całym kraju

W piątek będzie pochmurno z przejaśnieniami. Z zachodu na wschód będą przemieszczać się opady śniegu z deszczem do 5 l/mkw., a na północnym wschodzie i wschodzie kraju samego śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na północnym-wschodzie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na zachodzie. Powieje z kierunków południowych, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w porywach do 50 km/h na zachodzie.

Sobota: śnieg tylko na Suwalszczyźnie

Na Pomorzu i Podkarpaciu będzie pochmurno z opadami deszczu do 2 l/mkw., a na Suwalszczyźnie pojawią się słabe opady śniegu do 1 cm. Poza tym będzie pogodnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -2 st. C na Podlasiu, przez 2 st. C w centrum kraju do 4 st. C na Śląsku.

Niedziela: w górach obfity śnieg

Będzie pochmurno z okresowymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw., a na Podlasiu deszczu ze śniegiem. W górach pojawią się obfite opady śniegu do 5-10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 3 st. C w centrum kraju do 4 st. C na południu. Powieje z południowego-wschodu, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

Poniedziałek: deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg

Dzień będzie pochmurny z przejaśnieniami. Pojawią się okresami opady deszczu do 5-10 l/mkw., przechodzące od zachodu i północy w deszcz ze śniegiem i śnieg. Termometry pokażą od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju do 5 st. C na Podkarpaciu. Powieje z kierunków zmiennych słabo i umiarkowanie.

Autor: mar/jap / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości