Najnowsze

Poniedziałek ostatnim ciepłym dniem. Potem się ochłodzi

Najnowsze

Poniedziałek ostatnim ciepłym dniem. Potem się ochłodzi

Poniedziałek 5 września będzie jeszcze bardzo ciepły, ale już od wtorku 6 września zanotujemy znaczny spadek temperatury. Maksymalne temperatury w ciągu dnia nie przekroczą 17-20 st. Celsjusza, minimalne - 11-15 st. C.

- W ciągu najbliższych dni Polska, a także reszta Europy Środkowej, znajdzie się pod wpływem zatoki chłodu związanej z niżem ex-Irene - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Niżowi będą towarzyszyły będą towarzyszyły nie tylko niskie temperatury, ale i deszcze. - Około 10 września nad Polską utworzy się za to słaby klin wyżowy, dzięki któremu temperatura wzrośnie - dodaje synoptyk.

Najzimniej będzie na północy i na wschodzie kraju, najcieplej - na południowym-zachodzie.

W poniedziałek jeszcze ciepło

Poniedziałek 5 września będzie najcieplejszym dniem w przeciągu kolejnych 10 dni. Na termometrach zobaczymy wtedy od 24 do 29 st. C.

Piątek najzimniejszy

Od wtorku 6 września do czwartku 8 września temperatura powietrza będzie stopniowo spadała. We wtorek temperatura będzie oscylowała pomiędzy 18 a 23 st. C, podobnie będzie w środę (19 do 24 st. C), w czwartek - od 17 do 12 st. Najchłodniejszy będzie piątek - "zaledwie" 14-18 st.

W ciągu weekendu 10-11 września na szczęście się ociepli. Wtedy na termometrach zobaczymy nawet 26 st. C. Ale przyjemna letnia temperatura będzie chwilowa.

Chłodne dni

Kolejny tydzień to już bowiem temperatury poniżej 20 st. C - gdzie niegdzie nawet 12 st. C. Najchłodniejszy ma być jednak, według prognoz poniedziałek 19 września - wtedy termometry wskażą 11 st. C do maksymalnie 17 st. C.

Autor: map//kdj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości