Poniedziałek burzowy w całym kraju

Prognoza pogody na dzień 12.09
Prognoza pogody na dzień 12.09
Prognoza pogody na dzień 12.09

Pochmurny początek tygodnia nad Polską. W niemal całym kraju może popadać i zagrzmieć. Pogodnie tylko na północnym zachodzie.

Od rana z zachodu na wschód przesuwać się będzie front atmosferyczny, który niestety przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe, także gradobicie.

Na termometrach zobaczymy od 21 kresek na północy i zachodzie do 28 na krańcach wschodnich. Silny wiatr wystąpi tam, gdzie pojawi się front, na pozostałych obszarach będzie słaby i umiarkowany.

W poniedziałek najspokojniej będzie w Polsce północnej i zachodniej, skąd front w pierwszej części dnia odejdzie. Grzmieć będzie tylko w Pile, Bydgoszczy, Słupsku, a temperatura w rejonie wyniesie od 21 do 23 st. C.

W centralnej części kraju nie obędzie się bez opadów i wyładowań atmosferycznych, ale temperatura będzie korzystniejsza i wyniesie 25 st. C.

Najcieplejszym rejonem kraju będzie w poniedziałek południowy-wschód, gdzie mieszkańcy zobaczą na termometrach nawet 28 st. C. Tam niestety też aura deszczowa i burzowa.

Niskie ciśnienie, biomet niekorzystny

Przechodzący nad naszym krajem front atmosferyczny przyniesie niekorzystne warunki biometeo, dużą wilgotność powietrza, do 90 proc. i spadek ciśnienia. W południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Jedynym korzystnym akcentem będzie temperatura. Mieszkańcy Polski północnej i zachodniej odczują komfort termiczny, centrum ciepło, a południa gorąc.

Prognoza pogody dla meteopatów 12.09
Prognoza pogody dla meteopatów 12.09

Autor: mm//aq,ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości