Nad Bałtykiem pokaże się słońce

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 15.08
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 15.08
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 15.08

W środę bardziej zadowoleni z pogody będą wypoczywający nad morzem niż nad jeziorami. Choć przez część Wybrzeża mogą przechodzić przelotne opady, pokaże się tam też słońce, nie przebije się ono natomiast przez chmury na Mazurach. W tym regionie będzie deszczowo i dość chłodno.

W zachodniej części Wybrzeża będzie się przejściowo chmurzyć. We wschodniej może przelotnie popadać, ale oprócz tego można liczyć tam na słoneczne okresy. Termometry pokażą od 19 do 21 st. C. Cieplej, 22 st. C, będzie w Dziwnowie, Rewalu, Mielnie i Dąbkach.

Temperatura powietrza będzie dorównywać temperaturze wody - wyniesie 19-20 st. C, tylko Władysławowo odnotuje 18 st. C. Wiatr powieje z północy z prędkością 9-17 km/h.

Na Mazurach najcieplej w wodzie

Mazury zdominuje duże zachmurzenie z przelotnymi opadami. Tylko w Olsztynie chwilami zza chmur może wyjrzeć słońce. Będzie jednak chłodniej niż nad Bałtykiem, temperatury wyniosą tylko 17-18 st. C. Augustów odnotuje jeszcze mniej, 16 st. C, a Olsztyn nieco więcej, 19 st. C.

Cieplejsza niż powietrze będzie woda w jeziorach - w większości kąpielisk jej temperatura wyniesie 21 st. C., tylko w Gołdapi 20 st. C, a w Piszu nawet 22 st. C. Słaby północny wiatr nie przekroczy 13 km/h.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości