Najnowsze

Kolejne dni podobne do siebie jak drzewa w lesie

Najnowsze

Poranki będą mgliste

Nadchodzące dni będą do siebie bardzo podobne. Poranki upłyną pod znakiem chmur i mgieł, popołudniami ma być już z kolei pogodnie. Termometry pokażą wysokie, jak na listopad, wartości. Dopiero w niedzielę aura się popsuje.

Środa, 14 listopada

Do południa będzie pochmurno i mglisto, z widzialnością miejscami ograniczoną do 50-500 m. Po południu natomiast wystąpią przejaśnienia, a na zachodzie kraju - rozpogodzenia. Pełnią słońca od samego rana cieszyć się będą jedynie mieszkańcy obszarów podgórskich i górskich.

Termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum, do 10 st. C na Ziemi Lubuskiej. Jak na połowę listopada, to naprawdę przyjemne wartości.

Południowo-wschodni wiatr powieje słabo.

Czwartek, 15 listopada

Czwartkowa aura będzie bardzo przypominała tę środową. Pierwsza połowa dnia zapowiada się pochmurno i mglisto, potem pogoda się poprawi. Na terenach podgórskich i górskich znów przez cały dzień będzie słonecznie.

W najcieplejszym momencie dnia spodziewamy się od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Śląsku.

Wiatr, słaby i umiarkowany, nadciągnie z południowego-zachodu.

Piątek, 16 listopada

Piątek to kolejny dzień, którego początek upłynie pod znakiem chmur i mgieł, a którego druga połowa będzie pogodna.

Maksymalne wartości, jakie zobaczymy na termometrach, zawahają się od 5 st. C na Podlasiu i Mazowszy, przez 6 st. C w województwach centralnych, do 9 st. C na Dolnym Śląsku.

Podmuchy południowego wiatru będą słabe.

Sobota, 17 listopada

Tylko na wschodzie początkowo będzie pochmurno i mglisto. Na pozostałym obszarze kraju aura zacznie dopisywać już od rana.

Słupki rtęci będą oscylować wokół 3 st. C na północnym wschodzie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na południowym zachodzie.

Powieje słabo, z południa.

Niedziela, 18 listopada

W niedzielę pogoda się popsuje. Na ten dzień synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże, a także opady deszczu przemieszczające się od zachodu w głąb kraju. Jedynie na południowym wschodzie obejdzie się bez opadów.

Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Podlasiu, przez 7 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Podkarpaciu.

Nad Polskę nadciągnie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Autor: map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości