"Biegać można codziennie". Byle rozsądnie i właściwie

Trenerka personalna i biegaczka o tym, jak trenować bezpiecznie
Trenerka personalna i biegaczka o tym, jak trenować bezpiecznie
TVN 24
TVN 24Trenerka personalna i biegaczka o tym, jak trenować bezpiecznie

Julita Kotecka, trenerka personalna i od 13 lat miłośniczka biegania, była gościem specjalnego wydania serwisu TVN 24 poświęconego nietypowemu, globalnemu biegowi Wings for Life World Run. Wyjaśniała, jak trenować i biegać bezpiecznie oraz o sposobach, jak osiągnąć swój cel - schudnąć albo przebiec maraton.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Choć trenerka personalna Julita Kotecka biegać kocha i robi to od ponad dekady, to na ogólnoświatowym biegu Wings for Life Wolrd Run "musiało" jej zabraknąć.

Wszystko z umiarem

- Szczerze mówiąc to jeszcze budząc się rano pomyślałam: dlaczego mnie tam nie ma? - przyznała goszcząca w studiu TVN 24 Kotecka. - W moi przypadku jednak odpowiedź jest bardzo prosta: ponieważ w poniedziałek wzięłam udział w morderczym biegu, pokonując około 26 km trasy z przeszkodami, wytyczonej w górach - wyjaśniła. - Obawa o poturbowane mięśnie ograniczyła więc moje pole do popisu - przyznała.

Nawyk, relaks, trening

Jednak, jak sama zauważyła, "prawda jest taka, że biegać można codziennie". To znakomity zarówno trening, zdrowy nawyk, czy też forma na rozładowanie stresu. Traktując bieganie jako formę treningową najlepiej jest przeznaczyć na to 3 dni w tygodniu.

- Aby trening przyniósł efekty musi być zróżnicowany, a przerwa pomiędzy treningami nie dłuższa niż 2 dni - podkreśliła.

Autor: stella/jap / Źródło: TVN 24

Pozostałe wiadomości