Najnowsze

Najnowsze

Przerażony niedźwiedź biegał po ulicach Braszowa

Jak alarmują eksperci, niedźwiedzie zmieniają swoje zachowania i coraz częściej nie zapadają w sen zimowy. Sprzyjają temu cieplejsze zimy oraz obfitość pożywienia na wysypiskach śmieci. Kilka niedźwiedzi zaobserwowano w ostatnich dniach w rumuńskim Siedmiogrodzie.

WWF: Trujesz - płać. Handel emisjami ważny dla ekologicznego rozwoju

Ubóstwo energetyczne, przez które ludzie nie mogą zapewnić sobie dostępu do ogrzewania, jest w Polsce powszechne. Polacy często palą w piecach "byle czym", powodując szkodliwe emisje do atmosfery. Rozwiązanie problemu znalazła Francja. Pieniądze pochodzące z handlu emisjami przeznacza na termomodernizację budynków mieszkalnych. Zobacz odcinek stworzonej przez WWF serii "Punkt Krytyczny. Energia odNowa".

Aligator zaatakował 85-latka

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek w pobliżu ośrodka Cypress Lakes w miejscowości Lakeland w stanie Floryda. Starszy mężczyzna został ugryziony przez aligatora.

WHO: Porozumienie paryskie może ocalić milion istnień rocznie

Spełnienie celów Porozumienia paryskiego może ocalić życie około miliona ludzi rocznie do 2050 roku. Możemy to zrobić dzięki zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza - ocenia Światowa Organizacja Zdrowia. Najnowsze szacunki ekspertów wskazują, że korzyści zdrowotne, wynikające z działań na rzecz klimatu, byłyby w przybliżeniu dwukrotnie wyższe od kosztów polityki łagodzenia skutków zmian klimatycznych.

Złe powietrze zabija szybko. "W ciągu paru dni do kilkunastu tysięcy ludzi"

66 lat temu w Londynie smog w ciągu kilku dni przyczynił się do śmierci około 12 tysięcy osób. Obecnie rokrocznie z tego powodu umiera około 50 tysięcy mieszkańców Polski. Giną z powodu chorób wywołanych przez warunki smogowe, pyły zawieszone w powietrzu, przez substancje toksyczne, które wydostały się z kominów - mówił na antenie TVN24 profesor Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Silny wiatr i śliska nawierzchnia. Żółte alerty meteorologiczne

Silny wiatr i oblodzenia mogą dać się we znaki mieszkańcom wielu miejsc w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla kilku województw ostrzeżenia pierwszego stopnia. W kolejnych dniach niebezpieczna aura może się utrzymać, ze względu na pojawiającą się gołoledź.

Korki, spaliny, smog. "Tak być nie musi"

Samochód. Jeszcze niedawno obiekt marzeń. Dawał wolność, swobodę przemierzania setek kilometrów. Ale dziś coraz częściej oznacza uwięzienie w korku, smród spalin, trujący smog nad miastami. Tak być nie musi. O tym w kolejnym odcinku serii WWF "Punkt krytyczny" pod tytułem "Alternatywny transport".