Najnowsze

Najnowsze

Najgorętszy Cypr, ale Polska była niewiele chłodniejsza

We wtorek termometry w Polsce wskazały nawet 23 stopnie Celsjusza - zaledwie pięć stopni mniej niż w najcieplejszych miejscach w całej Europie. Odczucie ciepła mógł jednak zakłócać silny wiatr. Maksymalne odnotowane porywy osiągnęły prędkość 155 kilometrów na godzinę.

Alarmujący raport WWF: "To będzie koniec różnorodności biologicznej na planecie"

W zaledwie 44 lata liczebność populacji ryb, ptaków, ssaków, płazów i gadów spadła aż o 60 procent. Przyrodnicy, jako najważniejsze przyczyny spadku globalnej bioróżnorodności, wskazują rabunkową gospodarkę i rolnictwo - obie związane z nieustannie rosnącą konsumpcją ze strony człowieka. Tymczasem przyroda dostarcza ludziom usługi ekosystemowe warte około 125 bilionów dolarów rocznie.

Maraton po kostki w wodzie

Włochy zmagają się ze skutkami gwałtownej pogody, w Wenecji podniósł się poziom wody. Nie przeszkodził jednak uczestnikom maratonu, którzy musieli biegać w wodzie, sięgającej im do kostek.

Nawałnice we Włoszech. Są kolejne ofiary śmiertelne

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych gwałtownej pogody we Włoszech. W poniedziałek wieczorem bilans wzrósł do dziesięciu osób. Pięć zginęło w wyniku przygniecenia przez drzewo. Kilka regionów zmaga się z powodziami. Zalana jest między innymi Wenecja. W regionie Wenecja Euganejska prądu nie ma 160 tysięcy odbiorców.

"Przepychanka ciepła i chłodu". Różnica temperatury wyniosła 20 stopni

Nad Polską stykają się dwie masy powietrza - arktyczna i zwrotnikowa. W poniedziałkowe popołudnie na północy temperatura miejscami nie przekroczyła 2 stopni Celsjusza podczas gdy na południu doszła do 22 stopni. - Taka różnica temperatury to typowa sytuacja dla przejściowej pory roku - tłumaczyła synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Katastrofa czai się u wybrzeży Sycylii

Etna to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Nowe badania wskazują, że oprócz zagrożenia kolejnymi wybuchami lawy, zsuwa się ona w kierunku Morza Śródziemnego. To może spowodować ogromne tsunami.

We Francji zeszłej zimy zmarło 30 procent pszczół

W najnowszym raporcie opublikowanym przez francuski rząd wynika, że w ciągu ostatniej zimy zmarło 30 procent kolonii pszczół. Narodowy Związek Francuskich Pszczelarzy nawołuje do tego, by zmniejszyć ilość używanych pestycydów.