Ołowiany sarkofag znaleziony w katedrze Notre-DameJak podkreślają badacze, daje to nowy wgląd w historię paryskiej katedry.
Pora spożywania posiłków ma wpływ na długość życia chorych na cukrzycę01:08Zdaniem naukowców, pewne produkty powinny być spożywane przez diabetyków o konkretnych porach dnia.
Pomarańczowe niebo, przysypane ulice i auta. Saharyjski pył w zachodniej EuropiePowietrze miało złą jakość.
Drugie takie odkrycie w historii astronomii. Naukowcy znaleźli parę krążących wokół siebie czarnych dziurSą oddalone od nas prawie o dziewięć miliardów lat świetlnych.
Ostra zima powoli usuwa się z gór, ale wciąż obowiązuje lawinowa "jedynka"Miejscami występują oblodzenia.
Najnowsze badania: Arktyka gwałtownie topnieje także pod powierzchnią morzaOkazało się, że topnienie zasobów podwodnej wiecznej zmarzliny może mieć ogromne konsekwencje.
Najpierw "ciepły luty", potem "skrajnie sucha połowa marca". Duży wzrost zagrożenia pożaramiWarunki pogodowe sprzyjają powstawaniu pożarów.
Czy każdy może oddać krew i na jakich zasadach?02:13Ludzkiej krwi nie da się zastąpić żadną inną substancją. Kiedy oddajesz krew i osocze ratujesz ludzkie życie.
Przez weekend intensywnie padało. W niedzielę wylały rzekiMieszkańcy departamentu Herault na południu Francji przeżyli trudne chwile.
Dwa dni i 245 pożarów na Ziemi Świętokrzyskiej. Strażacy apelują o niewypalanie trawStrażacy przypominają, że czyn ten podlega karom finansowym, a w niektórych przypadkach także karze pozbawienia wolności.
Aż 1,4 miliona drzew w USA może obumrzeć z powodu inwazyjnych gatunków owadówZagrożenia mogą wynikać przede wszystkim z rozprzestrzeniania się opiętka jesionowego.
Trzęsienie ziemi w okolicach Indonezji. Miało magnitudę 6,7Nie odnotowano poważnych zniszczeń ani ofiar śmiertelnych.
Zorza polarna zalśniła nad Polską. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24 W nocy z niedzieli na poniedziałek w niektórych regionach Polski można było podziwiać zorzę polarną.
"Poczułam coś z tyłu głowy, jak palce". Sowa straszy mieszkańców brytyjskiego miasta00:36To gatunek, który nie występuje naturalnie w tym miejscu na świecie.
Zmiana terenów pod uprawę roślin mogłaby znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węglaInformuje międzynarodowy zespół naukowców.