Reporterzy 24 wyśledzili wczoraj na niebie ciekawe zjawiska atmosferyczne. Ich obiektywy uchwyciły malownicze burze, zatrważające cumulonimbusy i niezwykłe tęcze. Najciekawsze pogodowe spektakle rozegrały się na północnym-wschodzie i południu kraju.
Największy port Aten - Pireus, był kiedyś wyspą. Podejrzewał to już starożytny geograf, Strabo. O tym, że miał rację, przekonali się naukowcy z Grecji i Francji, którzy wyniki swoich badań opisali na łamach "Geology".
Sezon wakacyjny w Polsce rusza już za tydzień. Aby wypoczywać mógł ktoś, ktoś musi pracować. Wraz z sezonem letnim na giełdach pracy pojawiło się zapotrzebowanie na nowe zawody o oryginalnych nazwach, jak młodszy surfer czy tester destynacji - donosi "Dziennik Polski". Ich przedstawiciele będą badać poziom turystycznych usług.
Po chłodnej nocy przyszedł jeden z najzimniejszych dni ostatnich tygodni. Temperatura w wielu miejscach kraju nie przekroczy 20 st. C. Wciąż też nad Polską przechodzić będą burze.
Chłodne i wilgotne powietrze znad Skandynawii powstrzymuje polskich żeglarzy przed wypłynięciem z portów. Wilki morskie powinny uważać na Bałtyku. Idealne warunki żeglarskie będą w okolicach wysp greckich i chorwackich.
Susza w pierwszym kwartale roku i ulewne deszcze w drugim zniszczyły wiele upraw w południowo-wschodnich Chinach. Straty szacowane są w milionach dolarów. Ceny żywności podskoczyły o kilkadziesiąt procent.
Mieści 467 pasażerów, kosztuje 317, 5 mln dolarów i po kosmetycznych zmianach w stosunku do starszego brata prezentuje się w całej krasie na paryskim Air Show. Mowa o nowym Boeingu 747, który do poniedziałku będzie cieszył oczy Francuzów, a w następnym roku woził niemieckich podróżnych po całym świecie.
W ciągu najbliższej doby sytuacja baryczna nad Europą zasadniczo się nie zmieni. Polska pozostanie w zasięgu niżu skandynawskiego. Związany z tym niżem front atmosferyczny znad wschodniej Polski, powędruje nad Litwę i Białoruś.
Około 50 tysięcy turystów przypłynie w czerwcu do Izraela wielkimi statkami wycieczkowymi. Tylko w tym miesiącu do izraelskich portów zawita 37 takich jednostek.
Nad Morzem Norweskim, Środkowym Bałtykiem i wschodnią Ukrainą zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, południową Irlandią i Austrią.
Nadchodzi ciepła noc. Miłośnicy oglądania rozgwieżdżonego nieba nie będą jednak mieli powodów do zadowolenia, bo nad całą Polską rozciągnie się zasłona chmur. Nad północnym-wschodem przejdą także burze.