Najnowsze

Najnowsze

Tysiące papierowych świetlików na niebie

Najkrótsza i najjaśniejsza noc w roku. W całym kraju Polacy świętowali Noc Kupały. Szczególnie efektownie robili to poznaniacy - nad mostem Rocha poszybowały w górę tysiące papierowych lampionów.

Polska w uścisku między niżem a wyżem

Nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią i Rosją zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami i Bałkanami.

Ziemia zatrzęsła się w Alpach

Trzęsienie ziemi o sile 3,2 stopnia w skali Richtera nawiedziło w nocy z wtorku na środę okolice austriackiego miasta Innsbruck - poinformowały lokalne służby geologiczne.

Burze i deszcz. Pogodnie w centrum i na wsch.

W środę meteorolodzy ponownie prognozują opady deszczu w wielu częściach Polski. Na lepszą pogodę liczyć mogą mieszkańcy centrum i wschodu. Pozostali powinni uzbroić się w parasole.

Deszcz godzi się ze Słońcem

Zmienna aura może być uciążliwa, ale dostarcza nam też pięknych widoków. Deszcze i następujące po nich przejaśnienia w wielu miejscach kraju sprawiły, że na niebie mogliśmy zobaczyć tęcze. Poprawiające nastrój zjawisko uchwycili w obiektywach Reporterzy 24.

W europejskich kurortach pogoda na plażowanie

Warunki pogodowe panujące aktualnie w kurortach europejskich i światowych są znakomite. Słońce i wysokie, zbliżone do wtorkowych temperatury, znów będą sprzyjały Polakom przebywających na zagranicznych wakacjach.

Mamy już lato!

We wtorek o godzinie 19:16 Słońce wstąpiło w znak Raka, rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.

Głodne żubry niszczą uprawy

Poszukujące pożywienia żubry opuszczają teren Puszczy Knyszyńskiej i pasą się na polach rzepaku, narażając na straty miejscowych rolników. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku postanowiła wdrożyć program mający na celu poprawienie sytuacji mieszkańców uprawiających ziemię, a także zapobiegnięcie śmierci głodowej zwierząt.

Ogromne zainteresowanie stacjami pogodowymi

Informacja o społecznościowych stacjach pogodowych spotkała się z niebywałym odzewem. Bardzo dziękujemy za Wasze maile. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami dotyczącymi wyboru lokalizacji i instalacji sprzętu.

Burze i ulewy. Doba z niżem znad Niemiec

W środę wieczorem nad Polskę nadciągnie niezwykle dynamiczny niż znad Niemiec, który przyniesie ze sobą niebezpieczne burze i intensywne opady deszczu. Mieszkańcy całego kraju, a w szczególności Polski wschodniej i południowo-wschodniej, przez najbliższą dobę powinni zachować ostrożność. Burzom mogą towarzyszyć podtopienia.

Pojawił się pierwszy raz po 40 latach

Na co dzień mieszka na Antarktydzie. Ale się zgubił. I tak oto, po raz pierwszy od 1967 roku na nowozelandzkiej plaży Peka Peka spotkano pingwina cesarskiego.

Więcej energii z wiatru

Prawie 3 gigawaty zainstalowanej mocy mają istniejące w Polsce odnawialne źródła energii elektrycznej - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. W Polsce jest ponad 1,5 tys. takich instalacji. Nasz kraj wciąż ok. 90 proc. energii otrzymuje z węgla.

Na imię ma Beatriz

Beatriz, to już drugi w tym sezonie huragan, który uformował się niedaleko wybrzeży Meksyku. Miejscowe władze ostrzegają przed jego dzisiejszym atakiem.

Wewnątrz turbiny elektrowni wiatrowej

Montaż turbiny (wirnika) elektrowni wiatrowej w chińskiej prowincji Hebei. Firma Baoding jest jednym z trzech największych przedsiębiorstw energetyki wiatrowej w Chinach i światowym liderem w rozwoju alternatywnych programów pozyskiwania energii.

Słońce to dla nich bóg, więc go przywitali

Tysiące wyznawców druidyzmu co roku w Stonehenge świętują nadejście lata. Tak było i tym razem: - Witamy słońce i patrzymy na nie, jak na istotę boską. Ziemia zaś jest naszą matką - deklamował w uniesieniu król Artur Pendragon, głowa druidzkiej wspólnoty.

Świeci słońce, będzie mokro. Bierzecie parasol?

Sporo chmur, sporo przelotnych opadów deszczu, a na południowym zachodzie burze - prognozują na wtorek meteorolodzy TVN Meteo. Internauci piszą wprawdzie, że na razie za ich oknami słońce, ale przezornie dodają: "Biorę ze sobą parasol. Ma padać".

Chilijski wulkan zamyka lotniska Australii

Australijczycy na pewno na długo zapamiętają nazwę chilijskiego wulkanu Puyehue-Cordon Caulle, którego erupcja znów spowodowała zawieszenie części lotów zarówno w Australii, jak i w Nowej Zelandii.

10 miast zalanych. Woda zagraża tamie

Wschodnią część Chin wciąż nęka największa od 56 lat powódź. Do tej pory ucierpiało ponad pięć milionów ludzi. W powodzi od początku czerwca zginęło 175 osób, a 86 zostało rannych. Straty materialne szacuje się na setki milionów dolarów.

Parny lipiec i suchy sierpień

Równo o godz. 19:16 Słońce wejdzie w znak Raka i rozpoczniemy astronomiczne lato. Kiedy wybrać się na wakacyjny urlop, radzi synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

10. najcieplejszy maj w historii. W Polsce śnieg

Pierwsze dni maja zaskoczyły nas opadami śniegu. Wydawać by się więc mogło, że nie był to ciepły miesiąc. Jednak naukowcy NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) dowiedli, że był to dziesiąty najcieplejszy maj w historii pomiarów.

Odnaleziono kości rybożernego giganta

W Australii odkryto kości dinozaura, należącego do tajemniczej rodziny spinozaurów. Były to rybożerne olbrzymy, których skamieniałości rozsiane są po wszystkich kontynentach - poinformował Discovery News.

"Spiżowy Wokulski skulony z zimna"

Godz. 3:34. W drodze na dworzec na termometrze w samochodzie 9 st. Brr! czerwiec, a tu tak zimno. Nawet stojący na dworcu w Skierniewicach spiżowy Wokulski skulony z zimna.

Bociany w środku burzy

Bociany kochają Polskę jak żaden inny kraj na świecie. Co roku przylatuje do nas jedna czwarta wszystkich żyjących przedstawicieli tego gatunku. Zdjęcie bocianiej rodziny na tle ciemnego, burzowego nieba, zrobił Reporter 24, Arkadiusz Dziarmaga.

Zła pogoda dla żeglarzy: słaby wiatr i deszcz

Wtorek to doskonały dzień dla początkujących żeglarzy. Umiarkowane wiatry wiejące nad większością wód w kraju pozwolą oswoić się im z obecnością na pokładzie. Szukające wrażeń wilki morskie nie znajdą ich na polskich wodach.

Burze w obiektywach Reporterów 24

Poniedziałek przywitał nas deszczem i niską temperaturą. W wielu regionach Polski zagrzmiało. Nie zabrakło też opadów gradu. Sprawcą pogodowego zamieszania jest zachodnie powietrze polarno-morskie.