Jak, pod względem pogody, będą wyglądały najbliższe dni? W niedzielę i w poniedziałek spodziewamy się zarówno słońca, jak i chłodu. We wtorek, w środę i w czwartek spadnie przelotny deszcz, choć nie zabraknie przejaśnień.
- Możliwe opady śniegu na Pogórzu Karpackim - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek, syntoptyk TVN Meteo. Dodaje też, że w rejonie Lublina w ciągu dnia spadła krupa śnieżna.
I zrobiło się zimno w Polsce. Temperatura nad ranem spadła do 0 st. C, ale lokalnie na południu i Pomorzu był lekki mróz, do -1 st. C. Przed nami kolejna noc, chłodniejsza.
Mieszkańcy Guangzhou, stolicy południowochińskiej prowincji Guangdong, aż przez 11 godzin musieli zmagać się z intensywnym deszczem lejącym bez przerwy. Wiele budynków i ulic zostało poważnie podtopionych. W innej chińskiej prowincji, Jiangxi, deszcz nieomal zatopił pełen ludzi autobus.
- Na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach w sobotę rano były cztery stopnie mrozu, leżą tam dwa centymetry śniegu, a widoczność nie przekracza 50 metrów - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz. Na zdjęciach z Polańczyka widać, że pogoda w południowo-wschodniej części kraju jest nie do pozazdroszczenia.
Setki starożytnych świątyń buddyjskich w Nonthaburi, oddalonym kilkadziesiąt kilometrów na wschód od stolicy Tajlandii, znalazło się pod wodą. Do tej pory w z powodu powodzi zostało ewakuowanych ponad dwa tysiące osób, a prawie 300 zginęło. To największy kataklizm od 50 lat.
Wodospad Iguazú znajdujący się na granicy Brazylii i Argentyny znalazł się wśród 28 kandydatów w konkursie na nowe siedem cudów świata. To jeden z poważnych konkurentów polskich Mazur.
Sobota okazała się wyjątkowo pogodnym dniem w jednym z najpopularniejszych polskich kurortów. I to nadmorskich. W Międzyzdrojach pomimo niewysokiej temperatury powietrza, warto było wybrać się na spacer po słonecznej plaży. To już ostatni dzwonek, żeby prawdziwie wypocząć nad polskim morzem.
Władze Tuvalu, wyspiarskiego państwa na Pacyfiku, wprowadziły stan wyjątkowy. Jego przyczyną jest długotrwała susza i związane z nią ogromne zniszczenia upraw. Rząd prosi o pomoc sąsiadów.
Sejsmolodzy z niepokojem przyglądają się Katli, która powoli budzi się ze snu. Gdyby doszło do jej erupcji, to skala zjawiska przewyższyłaby paraliż spowodowany przez wybuch wulkanu Eyjafjallajokull. W obrębie krateru Katli wciąż dochodzi do wstrząsów.
Sobota przywitała Polaków mrozem. I to nie koniec złych wieści. Na wschodzie występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. W dodatku w Zakopanem spodziewamy się opadów śniegu.
Warunki drogowe w sobotę nie wszędzie będą sprzyjać kierowcom. Synoptycy przewidują deszcz na północy, południu i wschodzie, a na południowym wschodzie deszcz ze śniegiem.
W meksykańskim zoo w Puerta Vallarta urodziły się tygrysie pięcioraczki. Opiekunowie z dumą zaprezentowali swoich nowych podopiecznych. Koty urodziły się w dniu, w którym huragan Jova wszedł na ląd.
Amerykańcy naukowcy przeprowadzili badania liczącego ponad 4 miliardy lat marsjańskiego meteorytu. Wyniki są zaskakujące. Mars mógł być dawniej planetą bardzo podobną do Ziemi pod względem panujących na jego powierzchni warunków.
Pogodę w Polsce kształtuje rozległy wyż, którego centra znajdują się nad północno-zachodnią częścią naszego kraju oraz nad Litwą. Wciąż napływa do nas arktyczne powietrze. Rankiem powstają więc przygruntowe przymrozki. W sobotę ich efekt udało się uchwycić naszej Reporterce 24.
Grzybiarzom zostało już niewiele czasu na przeczesywanie lasów. Sezon, podczas którego z wyprawy można było wrócić z pełnym koszem borowików, powoli dobiega końca.
Należące do NASA obserwatorium astronomiczne Chandra wychwyciło zmiany zachodzące w odkrytej w 1751 roku Mgławicy Carina. Na podstawie zdjęcia badacze doszli do wniosku, że gwiazdy w niej ulegają samozniszczeniu.
Susza, mróz czy gęste chmury mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet. Jak to możliwe? Ograniczają możliwość korzystania z zasobów coraz to popularniejszych odnawialnych źródeł energii, dając wymówkę przedsiębiorstwom użyteczności publicznej do podnoszenia wysokości rachunków za gaz i prąd, na które momentalnie zwiększa się popyt.
W piątek rano zatrzęsła się ziemia w rejonie Amuru w Rosji. Tym razem wstrząsy miały siłę 6,1 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się 210 kilometrów od chińskiego miasta Heilongjiang.
W piątek na konferencji prasowej w MSWiA przedstawiono pierwsze cyfrowe mapy ryzyka wystąpienia powodzi i jej potencjalnych skutków. Mapy, wraz z cyfrowym modelem powodzi, mają służyć ograniczaniu ryzyka katastrofy i wielkości strat.
W serii "Wybrzeża świata: Europa" TVN Meteo śledzi z lotu ptaka najpiękniejsze wybrzeża Starego Kontynentu. Tym razem Chorwacji i Grecji. Zapraszamy do oglądania tych i innych dokumentów w TVN Meteo.
Przed nami mroźny weekend i początek tygodnia. Nocami termometry mogą pokazać nawet -4 st. Celsjusza. W dodatku w górach spodziewamy się kolejnych opadów śniegu.
Przyszła jesień. A z nią złe samopoczucie, infekcje i katar. Zły biomet i jesienno-zimowy chłód to udręka dla wielu z nas. Jak nasz organizm próbuje bronić się przed złą pogodą?
Burza tropikalna "Twelve-E" utrzymująca się w rejonie Ameryki Środkowej od poniedziałku zbiera tragiczne żniwo. Do tej pory zginęło 18 osób, 13 w Gwatemali, cztery w Nikaragui oraz jedna w Salwatorze. Wszyscy zostali przysypani przez błotne lawiny.
Pierwsze przymrozki i pierwsze skrobanie szyb. Tego ranka mieszkańcy wielu części kraju na szybach swoich samochodów zobaczyli szron. Na Kontakt Meteo napisała @atka.
W nocy w Tatrach spadł śnieg oraz śnieg z deszczem. Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Szlaki są błotniste i śliskie. W wyższych partiach należy spodziewać się warstwy świeżego śniegu oraz lodu.
Jedna osoba zginęła po przejściu burzu gradowej nad australijskim Brisbane. Miasto zostało pokryte grubą warstwą lodu i wyglądało niczym zasypane śniegiem. O tej porze roku średnie temperatury normalnie wynoszą ponad 20 st. C, Australijczycy zostali więc poważnie zaskoczeni.
Co najmniej 150 popielic, gryzoni przypominających szczura z ogonem wiewiórki, wypuszczą przyrodnicy w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym w ciągu najbliższych trzech lat. Liczą, że pozwoli to stworzyć w zachodniej Polsce kolejne stanowisko tego zagrożonego gatunku.
Trzęsienie ziemi o sile 6,7 w skali Richtera nawiedziło w piątek wschodnie wybrzeża Papui-Nowej Gwinei - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS).