Dlaczego służby miałyby nas nagrywać i porównywać nagrania ze zdjęciami z dokumentów? - Bo technologia na to pozwala - odpowiada Wojciech Klicki z fundacji Panoptykon.
Na naszych oczach rodzi się całkiem nowy wymiar dyktatury wykorzystującej technologie przyszłości.
Sztuczna inteligencja nie musi posiadać świadomości, tożsamości i własnej woli, żeby przejąć władzę nad światem. Po części już tę władzę przejęła.
Facebook staje się największym cmentarzem na świecie. Do końca wieku liczba profili należących do zmarłych ma przewyższyć liczbę profili osób żyjących.
"Przyszłość będzie dziwna" – przewiduje ekscentryczny miliarder i zapowiada, że tylko kwestią czasu jest opracowanie interfejsu mózg-komputer.
W cyberprzestrzeni nie ma pojęcia odległości, cyberarmie stoją więc "u granic" w sposób ciągły. Dla Magazynu TVN24 pisze dr Łukasz Olejnik.
"Usuń artykuł ze strefy pakowania", "umieść artykuł w strefie pakowania", "potrzebne informacje" – nie zna frustracji, kto nie próbował skorzystać z samoobsługowej kasy.
Jak przeprowadza się internetowe śledztwa i czy przed możliwościami nowych narzędzi, dostępnych dla wszystkich w sieci, da się jakoś zabezpieczyć?
- Mówi się o tak zwanym efekcie zemsty technologii. Wprowadzasz ją, żeby naprawić jakiś problem, a ona generuje kolejny - tłumaczy badaczka trendów Natalia Hatalska w rozmowie z Piotrem Jaconiem, i wskazuje, jak tej zemsty możemy uniknąć.