TVN24 | Świat

Maxar: Ataki na budynki mieszkalne pod Kijowem. Zniszczenia i płonące domy

TVN24 | Świat

Autor:
fc/dap
Źródło:
Reuters, PAP

Zdjęcia satelitarne udostępnione w piątek przez amerykańską firmę Maxar Technologies, na które powołuje się Reuters, pokazują, że rosyjskie jednostki wojskowe kontynuują natarcie na ukraińską stolicę i ostrzeliwują artylerią dzielnice mieszkalne.

Na zdjęciach dostarczonych przez Maxar Technologies widoczne są domy mieszkalne i budynki ogarnięte płomieniami, a w mieście Moszun, na północny zachód od Kijowa, widać było rozległe zniszczenia i kratery po uderzeniach.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę >>>

Rosyjski batalion i aktywy ostrzał

Na zdjęciach widać było również długie kolumny samochodów przewożących ludzi próbujących uciec z Kijowa, a na jeszcze innym - pożary na lotnisku Antonowa.

Maxar twierdzi, że na jednym ze zdjęć widać rosyjski batalion artyleryjski prowadzący aktywny ostrzał w kierunku południowo-wschodnim.

Informacje opublikowane przez Maxar Technologies, firmę, która od tygodni śledzi przemieszczanie się rosyjskich sił w pobliżu granic Ukrainy i w Ukrainie, nie mogły być niezależnie zweryfikowane przez Reutersa.

Siły rosyjskie bombardowały w piątek miasta w całym kraju i przegrupowywały się do ewentualnego ataku na Kijów, podczas gdy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że jego kraj osiągnął w obencym konflikcie "strategiczny punkt zwrotny."

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:fc/dap

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości