TVN24 | Świat

Bójka i strzelanina w szkole w Teksasie. Cztery osoby ranne. Zatrzymany 18-latek

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
W miejscowości Timberview w Teksasie doszło do strzelaniny w szkole
Google EarthW miejscowości Timberview w Teksasie doszło do strzelaniny w szkole

W wyniku bójki i strzelaniny w szkole średniej w miejscowości Timberview w Teksasie cztery osoby zostały ranne. Policja przez kilka godzin poszukiwała podejrzanego i opublikowała zdjęcie ucznia Timothy'ego George'a Simpkinsa. 18-latek został aresztowany.

Cztery osoby zostały ranne w środę w wyniku bójki i strzelaniny w szkole średniej w miejscowości Timberview w amerykańskim stanie Teksas - powiadomiła miejscowa policja. Według zastępcy komendanta policji w Arlington Kevina Kolbye dwie z tych osób miały rany postrzałowe i przewieziono je do szpitala.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Poszukiwany podejrzany 18-latek

Organy ścigania zwróciły się do społeczności o pomoc w odnalezieniu podejrzanego i opublikowały zdjęcie 18-letniego ucznia Timothy'ego George'a Simpkinsa. - To nie jest przypadkowy akt przemocy. To był uczeń, który wdał się w bójkę i wyciągnął broń – powiedział Kolbye cytowany przez stację NBC News.

Teksas. Poszukiwania po strzelaninie

Władze ściśle współpracują z kilkoma lokalnymi wydziałami policji oraz Biurem do spraw Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych - informowała w czasie poszukiwań policja w Arlington. Według policji Simpkinsa należało traktować jako uzbrojonego i niebezpiecznego osobnika.

Po dwóch godzinach poszukiwań funkcjonariuszom udało się ująć 18-latka. "Podejrzany został aresztowany i oskarżony o kilka napaści z użyciem broni palnej. Większość uczniów została bezpiecznie ewakuowana ze szkoły średniej w Timberview" – napisał na Twitterze departament policji w Arlington.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP