Zełenski: to był wyjątkowy dzień w wyjątkowym tygodniu

Autor:
asty/dap
Źródło:
PAP

W ramach wymiany jeńców na Ukrainę wróciło 50 jeńców – informował w czwartek szef biura prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski w piątek zapewnił, że władze w Kijowie nie pozostawią żadnego Ukraińca w rosyjskich więzieniach, obozach lub w innych formach izolacji.

W ramach kolejnej wymiany jeńców ze stroną rosyjską do domu wraca 50 Ukraińców - poinformował w czwartek Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy. To czwarta wymiana jeńców w ciągu dwóch tygodni.

Wymiana objęła m.in. obrońców Mariupola i zakładów Azowstal w tym mieście oraz żołnierzy rannych w walkach na odcinku donieckim, ługańskim i zaporoskim. Wśród wymienionych są też jeńcy, którzy byli przetrzymywani w obozie w Ołeniwce.

Wymiana ukraińskich jeńcówermaka2022/TELEGRAM

Zełenski o powrocie z niewoli kolejnych ukraińskich żołnierzy

- To był wyjątkowy dzień w wyjątkowym tygodniu - powiedział w piątek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo, odnosząc się do powrotu z rosyjskiej niewoli kolejnych ukraińskich żołnierzy. - Nie pozostawimy żadnego Ukraińca w rosyjskich więzieniach, obozach lub w innych formach izolacji. Myślimy o wszystkich - zapewnił Zełenski.

Prezydent Ukrainy spotkał się w piątek po południu w Kijowie z grupą byłych ukraińskich jeńców i wręczył im odznaczenia.

W tym tygodniu doszło między Rosją i Ukrainą do kolejnych wymian jeńców. W ten sposób, jak poinformował Zełenski, od początku wojny z rosyjskiej niewoli powróciło już w sumie 1331 ukraińskich żołnierzy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości