Lokalne władze: w Makijiwce nie ostał się żaden dom, ludzie żyją w piwnicach

Autor:
kk//rzw
Źródło:
PAP

We wsi Makijiwka w obwodzie ługańskim nie ostał się ani jeden niezniszczony dom - przekazał w sobotę Serhij Hajdaj, szef władz tego regionu na wschodzie Ukrainy. Z jego relacji wynika, że choć wieś została wyzwolona przez siły ukraińskie spod rosyjskiej okupacji, to z powodu ciągłego ostrzału ludność żyje w piwnicach.

Szef władz obwodu ługańskiego poinformował w sobotę, że zarówno Makijiwka, jak i inna wyzwolona miejscowość - Newske, w której żyje około 150 osób - znajdują się pod ciągłymi rosyjskimi ostrzałami. Serhij Hajdaj podkreślił, że część ludzi mimo to nie chce opuszczać swoich domów. W Makijiwce pozostaje około 30 mieszkańców.

Okopy w obwodzie donieckim na nagraniu

Hajdaj zwrócił uwagę, że ukraińskie siły prowadzą działania w nadzwyczaj trudnych warunkach. - Straszne błoto, nie każdy pojazd przejedzie, a oni w tych deszczach, w minusowych temperaturach muszą prowadzić działania zbrojne w okopach - powiedział.

W sobotę w mediach społecznościowych udostępniano nagranie i zdjęcia przedstawiające warunki na ukraińskich pozycjach pod Bachmutem w obwodzie donieckim.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kk//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości