TVN24 | Świat

Rosyjska rakieta spadła na szkołę w obwodzie zaporoskim. Remontowana placówka "całkowicie zniszczona"

TVN24 | Świat

Autor:
akr//now
Źródło:
TVN24
Paweł Szot w zniszczonej przez Rosjan szkole w obwodzie zaporoskim
Paweł Szot w zniszczonej przez Rosjan szkole w obwodzie zaporoskimTVN24
wideo 2/6
TVN24Paweł Szot w zniszczonej przez Rosjan szkole w obwodzie zaporoskim

Szkoła podstawowa w miejscowości Hulajpołe na południowym wschodzie Ukrainy została zniszczona w rosyjskim ostrzale. Jak przekazał reporter "Faktów" Paweł Szot, placówka była w tym czasie remontu, od września dzieci miały się już w niej uczyć. - Jest całkowicie zniszczona, będzie wymagała nie tylko remontu, ale odbudowy - zaznaczył reporter TVN, który był w zrujnowanym budynku.

Reporter "Faktów" TVN Paweł Szot, który jest w obwodzie zaporoskim w Ukrainie, poinformował, że w piątek w miejscowości Hulajpołe w tym regionie doszło do rosyjskiego ataku. Na budynek szkoły podstawowej spadła rakieta wystrzelona przez agresora.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Reporter pokazywał, jak wygląda zniszczona aula. - Ta szkoła była w trakcie finansowanego przez państwo remontu - wskazywał. Przekazał, że w pobliżu budynku wisi billboard, z którego wynika, że prace miały się niebawem zakończyć. - 1 września ukraińskie dzieci miały iść do swojej nowo wyremontowanej placówki - mówił Szot. Zaznaczył, że "szkoła jest całkowicie zniszczona, będzie wymagała nie tylko remontu, ale odbudowy".

Google Maps

"Miasto od początku marca jest regularnie ostrzeliwane przez rosyjskie jednostki"

Reporter "Faktów" TVN powiedział, że z miejscowości Hulajpołe, położonej na południowym wschodzie Ukrainy, wyjechała już ponad połowa mieszkańców. Opuściło ją - jak podał - większość kobiet i wszystkie dzieci.

- Miasto od początku marca jest regularnie ostrzeliwane przez rosyjskie jednostki - dodał Paweł Szot.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: